MENÜ

Başarı ve Ödüller

Etkin katılım anlayışını benimseyen okulumuz başarı odaklı yapısı ile bir çok alanda faaliyetlerini sürdürmektedir.

Okulumuzun elde ettiği başarılardan bazıları:

2016-2017 Eğitim Öğretim Yılında:

Satranç Turnuvası – Aralık 2016

03-04 ve 10-11 Aralık tarihlerinde Satranç Öğretmenimiz Zeki Sarıkavak tarafından organizasyonluğu gerçekleştirilen 2016-2017 İSTANBUL İL BİRİNCİLİĞİ SATRANÇ TURNUVASI’nda öğrencimiz Talha Yiğit Doğan 12 yaş altında 1. olmuştur.

Turnuva her yaşa açık olarak düzenlenmiş ve 385 sporcunun katılımıyla gerçekleştirilmiştir. Öğrencimiz Talha Yiğit Doğan’a madalyası İlkokul Müdürümüz Ayşenur Yavuz tarafından veridi. Sporcumuzu tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Ayrıca 03-04 Aralık 2016 tarihlerinde MEV Koleji 2. dostluk ve hoşgörü Satranç Turnuvasında okulumuzu başarı ile temsil eden; Kaleler Kategori sporcuları Taylan Özcan ve Demir Mehmet Ertürk ve Atlar Kategorisinde ise Ahmet Göker ve Tuna Arslan sertifikalarını aldılar.


2015-2016 Eğitim Öğretim Yılında:

UWG’de 2016 Basketbol Turnuvasında İkincilik!

United World Games (UWG) basketbol turnuvasında minik erkek basketbol takımımız Amerika’yla Final oynayarak ikinciliği elde etmiştir. Takımımızı tebrik eder başarıların devamını dileriz.

UWG’de Basketbol Turnuvasında İkincilik!


Minik Erkek Futbol Takımı ŞAMPİYON – Haziran 2016

ALKEV minik erkek futbol takımı 6 Haziran 2016 tarihinde Büyükçekmece İlçe Minik Erkek Futbol Turnuvasnıda Akademi Kolejini 3-0 yenerek Şampiyon olmuştur.
Takımımızı tebrik eder başarıların devamını dileriz!

Minik Erkek Futbol Takımı ŞAMPİYON


ALKEV Minik Erkek Basketbol Takımı İLÇE BİRİNCİLİĞİ elde edip ŞAMPİYON oldu – Öğrencilerimizi Tebrik ederiz !!!

Büyükçekmece Gençlik Spor ilçe müdürlüğünün ortaklaşa düzenlediği minik erkek basketbol turnuvasında Alkev okulları 2015-2016 eğitim öğretim yılının şampiyonu olmuştur. Final maçını Mev Koleji ile oynayan takımımız 19-15 lik bir skorla galibiyete imza Takımımızı tebrikeder başarılarının devamını dileriz.

ALKEV Minik Erkek Basketbol Takımı ŞAMPİYON – Mayıs 2016


“23 Nisan” Konulu Resim Yarışmasında derece alan öğrencilerimizi kutlar başarılarının devamını dileriz.

  1. SINIFLAR KATEGORİSİ SONUÇLARI

3. YAĞIZ EFE ÇELİK
2. DEFNE OSMANBAŞOĞLU
1. LARA SARAÇOĞLU

  1. SINIFLAR KATEGORİSİ

3. KAREN ELİF MERTER
2. ZEYNEP AYDIN
1. NAZLI ŞENGÜL


Bilim Kahramanları Derneği’nin 16 Nisan 2016 tarihinde düzenlediği ve Mef Okulları’nın, Ulus Kampüsü’nde ev sahipliği yaptığı Jr. FLL (Junior First Lego League) fuarına 3 ve 4. sınıflarımızdan oluşan “World of Makers Jr.” isimli takımımızla katıldık. Sene boyunca hazırlıklarını yaptığımız geri dönüşüm projemizi ile hareketli lego modelimizi gözlemciler ve ziyaretçilere tanıttık. Bu güzel günü ‘’Usta Yazılımcı Ödülü’’ ile taçlandırmayı başardık. Projede emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

Junior FIRST® LEGO® League Jr.FLL Fuarı 2016


ALKEV Küçük Erkekler Basketbol Takımımız ŞAMPİYON!

Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından düzenlenen 2015-2016 eğitim öğretim yılı okullar arası basketbol müsabakalarında ALKEV Küçük Erkekler basketbol takımımız ŞAMPİYON olmuştur.
Takımımızı kutlar, başarıların devamını dileriz!
Başarı ve Ödüller

2016 İstanbul Küçükler ve Yıldızlar Takım Satranç Turnuvası: 16-17 Ocak 2016 Cumartesi-Pazar günleri 6 Tur üzerinden yapılan takım yarışmalarında  ALKEV CHESBASE ve ALKEV ŞAHMAT Takımları 6 şar puan toplayarak başarılı bir turnuva geçirmişlerdir. 1-C Sınıfından Demir ATEŞ ÇAPAR 6 Maçın 5’ini kazanarak turnuvanın en başarılı sporcu olmuş ve birinci sınıflar arasında 1. olmuştur. Sporcumuzu tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

29 Ekim 2015 Cumhuriyet Satranç Turnuvası: Öğrencilerimizden Taylan ÖZCAN B Kategorisinde 2. oldu. Turnuvaya katılan tüm ALKEV öğrencilerimize katılım belgesi ve Cumhuriyet anı madalyası verildi.


2014-2015 Eğitim Öğretim Yılında:

Başarı ve Ödüller

Almanya’nın en popüler çocuk bilgi yarışması olan ve Alman ZDF Kanalı‘nda yayınlanan “1,2 oder 3“ yarışmasının birincisi ALKEV öğrencileri oldu.

Alman ve Avusturyalı öğrencilerle yarışan öğrencilerimiz; yabancı dil yetkinlikleri, genel kültür bilgileri ve özgüvenleri ile ana dili Almanca olan rakipleri arasından sıyrılarak önemli bir başarıya imza attılar.

Ülkemizi başarıyla temsil eden 4.sınıf öğrencilerimiz İdil Mina Ak, Beliz Uzun ve Berk Okçuoğlu‘yu kutluyor, öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz.

İlçe Milli Eğitim ve Gençlik Spor İlçe Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenlediği 2015 Minik Erkekler Basketbol Turnuvasında okulumuz 2.’lik kupasını kazanmıştır. Öğrencilerimizi tebrik eder başarılarının devamını dileriz.

Büyükçekmece İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gençlik Spor Genel Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenledikleri okullar arası “Küçük Erkekler Basketbol Turnuvası“nda okulumuz 3. olmuştur. Basketbol takımımızı tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.


2013-2014 Eğitim Öğretim Yılında:

Yıldız Erkek Basketbol Takımımız ilçe şampiyonu olmuştur.
Hisar Okullarının düzenlediği turnuvada Yıldız Erkekler Basketbol Takımımız şampiyon olmuştur.

Masa tenisinde Büyükçekmece İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün düzenlediği Yıldız Erkekler, Küçük Erkekler ve Küçük Kızlar kategorisinde okul takımlarımız ilçe şampiyonu olmuştur.


2012-2013 Eğitim Öğretim Yılında:

2013 ALKEV Okulları Özgün Düşünce Kompozisyon Yarışmasında 7. ve 8. sınıflarda İstanbul genelinde 40’a yakın okul arasından birinciliği Cem Eryar adlı öğrencimiz kazanmıştır.
Basketbol okul takımımız Küçük Erkek ve Yıldız Erkekler kategorilerinde ilçe şampiyonu olmuşlardır.
Uğur Koleji’nin düzenlediği özel bir turnuvada Yıldız Erkekler takımımız 2.lik elde etmiştir.
Hisar Okulları’nın düzenlediği turnuvada küçük erkekler basketbol takımımız 2.lik elde etmiştir.

Atatürk Spor Şenliği’nde Yıldız ve Küçük Erkek Basketbol Takımımız şampiyon olmuştur.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün düzenlediği Küçük Erkekler Satranç Turnuvasında İstanbul 3.lüğü ve 4.lüğü elde edilmiştir.
Eyüboğlu Eğitim Kurumları tarafından geleneksel olarak düzenlenen Eyüboğlu Dostluk Satranç Turnuvasında 150 okuldan 717 öğrenci yarıştı. Bu mücadelede okulumuz minikler kategorisinde 3. lük, küçükler kategorisinde 5.lik elde etmiştir.

İstanbul Okul Sporları Avrupa Yakası Birinciliği Minikler, Küçükler, Yıldızlar, Gençler olmak üzere dört kategoride düzenlenen turnuvaya toplam 756 sporcu katıldı. 177 sporcunun mücadele ettiği Minikler kategorisinde öğrencimiz Ferit Batur Altın 6 puan alarak yarışmayı ikinciyle eş puanda tamamladı. Turnuvaya katılan diğer öğrencilerimizden Ahmet Demir Konu 3 puan, Umut Kara 3 puan ve Baran Küçük 2 puan alarak yarışmayı tamamladılar.

134 öğrencimiz “Benim Rengim Büyükçekmece” projesi kapsamında yaptıkları resimlerle, dünyanın en uzun resim sergisi unvanı ile Guinness rekorlar kitabına girmeye hak kazandılar.

Monami’nin düzenlediği ‘Çocuk ve Çevre’ konulu resim yarışmasında Yağmur Danışoğlu bisiklet, Berke Dündar- Demir Akyol-Noya Tezeren madalya ödülü kazanmışlardır.


2011-2012 Eğitim Öğretim Yılında:

Basketbol okul takımımız Junior kategorisinde, Küçük Erkek ve Yıldız Erkekler kategorilerinde ilçe şampiyonu olmuşlardır.

Yıldız Kız Voleybol takımımız ilçe ikincisi olmuştur.

Okulumuzun İl genelinde düzenlediği Atatürk Spor Şenliğinde Yıldız Erkek Basketbol Takımımız şampiyon olmuştur.
Kayak Yarışlarında İl Şampiyonasına ferdi katılım gösteren okulumuz minikler grubunda slalom yarışlarına katılmıştır.


2010 – 2011 Eğitim Öğretim Yılında:

Basketbol Junior Erkek Takımımız ilçe şampiyonu, Küçük Erkekler 2 . lik derecesi elde etmiştir.

Voleybol Kız Takımımız ilçe şampiyonu olmuştur.

Kayıt Başvuru Formu için tıklayın Kayıt Başvuru Formu için tıklayın