MENÜ

Başarı ve Ödüller

Satranç Turnuvası – Şubat 2018

10-11 Şubat 2018 tarihlerinde her yaş grubuna açık A ve B kategorileri olmak üzere 2 ayrı kategoride düzenlenen Satranç Turnuvasına Lise öğrencilerimizden Serdar İhsan Sarıkavak, Ömer Can Küçükaslan, Zeynep Naz Kaya, Doruk Sönmez, Kutlu Ata Demir, Kerim Necdet Bozkurt katılmışlar ve Fen Hazırlık sınıfından Serdar İhsan Sarıkavak 6 tam puanla Birinci olma başarısı göstermiştir. Öğrencimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.


“Yüz Yılın Şafağında Cumhuriyet” Konulu Kompozisyon Yarışması – Ekim 2017

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kapsamında Büyükçekmece İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Yüz Yılın Şafağında Cumhuriyet” konulu kompozisyon yarışmasında 12. sınıf öğrencilerimizden Melisa BAYKUT “Cumhuriyetsiz Bir Dünya; Nankör Ressamın Fakir Çizgileri” başlıklı kompozisyonuyla ilçede birincilik ödülünü alarak okulumuzu gururlandırmıştır. Öğrencimizin kompozisyonuna linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.
Melisa BAYKUT’un Kompoziyonu


“Atatürk Ve Cumhuriyet” Konulu Kompozisyon Yarışması – Ekim 2017

ALKEV Özel Anadolu ve Fen Lisesi öğrencilerimiz, Cumhuriyet’imizin 94. yıl dönümü kutlamalarına yönelik Türk Dili ve Edebiyatı Zümresinin düzenlediği “Atatürk ve Cumhuriyet” konulu kompozisyon yarışmasına katıldılar, dereceler elde ettiler.

“Atatürk ve Cumhuriyet” Konulu Kompozisyon yarışmasında,
Üçüncü olan öğrencimiz ALKEV Özel Anadolu Lisesi 9-B sınıfı öğrencilerinden Mina AYRAN
İkinci
olan öğrencimiz ALKEV Özel Fen Lisesi 10-FEN A sınıfı öğrencilerinden Mehtap Naz Akben
Birinci
olan öğrencimiz ALKEV Özel Fen Lisesi 9- FEN A sınıfı öğrencilerinden İlayda TETİK  

Yarışmaya katılan, duygu ve düşüncelerini paylaşan tüm öğrencilerimizi tebrik ediyoruz.


İstanbul Uluslararası Satranç Turnuvası – Eylül 2017

13-17 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilen 2017 İstanbul Uluslararası Satranç Turnuvasına Satranç Öğretmenimiz Zeki Sarıkavak’ın antrenörlüğünde katılan okulumuz öğrencilerinden Fen Lisesi Hazırlık sınıfından Serdar İhsan Sarıkavak 14 Yaş altında 5. ile aynı puanı paylaşarak 6. oldu.
6.sınıftan Talha Yiğit Doğan B kategorisi 10 yaşta Bayrampaşa ilçesinde ikamet edenler arasında 3. oldu.
Diğer Sporcularımızdan; Taylan Özcan, Tuna Arslan ve Ahmet Göker Uluslararası Satranç Turnuvasına katılarak okulumuzu başarı ile temsil ettiler. Ayrıca Öğrencilerimiz bir ilki yaşayarak GM (Büyük Usta) ile simültane gösterisinde maç yaptılar.
Öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.


ALKEV Hazırlık Sınıfları Arası Proje Yarışması – Haziran 2017

ALKEV Hazırlık Sınıfları Arası Proje Yarışmasında Dereceye Giren Projeler Ödüllerini Aldı

Bu yıl ALKEV Özel Anadolu Lisesi Hazırlık sınıflarında, Proje Hazırlama dersi kapsamında öğrencilere bir yıl boyunca proje formasyonu verildi. Bu çalışmaların sonucu olarak 27 proje hazırlandı ve aralarından seçilen 13 proje, 2 Haziran 2017 Cuma günü “ALKEV Hazırlık Sınıfları Arası Proje Yarışması”nda okulumuzun bahçesinde hazırlanan sergi alanında sergilenmeye hak kazandı.

Öğrencilerin yıl boyu öğrendiklerini sergileme imkânı buldukları yarışmada jüri üyelerinden en çok puanı alarak birinci olan proje Empati Müzesi ile Gökçe Naz OCAK ve Melissa KOÇ oldu. Yarışmada ikinci olan proje Türk Geleneksel Mutfağından Fastfood Kültürüne ile Zeynep Naz SÜVARİ ve İlayda TETİK, üçüncü olan proje Eğitim Sisteminin Çocuk Psikolojisi Üzerindeki Etkisi ile Kutlu DEMİR ve Egehan KOCATÜRK oldu.

Öğrencilerimize hazırladıkları ve hazırlayacakları projelerle önümüzdeki yıllarda katılacakları ulusal ve uluslararası yarışmalarda çok başarılı olmaları dileklerimizle tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.


Liseler Arası Bilgi Yarışması İkinciliği – Mayıs 2017

Büyükçekmece ilçesi Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen tüm özel ve resmi okulların katıldığı Liseler Arası Genel Kültür ve Bilgi Yarışmasında okulumuz öğrencileri ikinci oldular.
Kendilerini tebrik ediyor, emeği geçen tüm öğretmenlerimize teşekkürlerimizi sunuyoruz.


UNESCO–SEMEP’17 “En İyi Afiş ve Sosyal Medya” Ödülü – Mayıs 2017

SEMEP (South-Eastern Mediterranean Sea Project / Güneydoğu Akdeniz Projesi) kelimelerinin baş harflerinden oluşturulmuştur. Birleşmiş Milletlere bağlı bir alt kuruluş olan UNESCO’nun 27. Genel Kurulu’nda onaylanan uluslararası SEMEP projesine 24 ülkeden pek çok okul üyedir. Bu projenin Türkiye’deki sahibi Milli Eğitim Bakanlığı olup, Çevre Bakanlığı tarafından da desteklenmektedir.

Projenin amacı;
Çevre eğitimi alanında sosyal, tarihi, bilimsel, teknolojik, etik ve kültürel boyutları da göz önüne alarak, bütünsel bir çevre eğitimi geliştirmek.
Doğu Akdeniz Bölgesi ülkeleri arasında işbirliği yapmak, iletişim ve kültürel değişim olanaklarını artırmayı, çevre bilincinin yerel, bölgesel ve küresel ölçekte geliştirilmesine katkı sağlamak.
Çevre eğitimi konusunda okullar, öğretmenler ve öğrenciler arası ilişkileri yoğunlaştırmayı, yaratıcı ve etkin öğretim tekniklerinin geliştirilmesine öncülük etmek.
Çevre eğitimi yolu ile öğrencilerin sorun tanımlama, sorun çözme, karar verme, ilişki ve iletişim kurma becerilerini geliştirmek.
Doğu Akdeniz Bölgesi’nde ortak bir çevre dili ve çevre anlayışının oluşumunu sağlamaktır.

Bu yıl MEV Okulları koordinasyonunda gerçekleştirilen Su Kaynaklarının ve Biyoçeşitliliğin Korunması (promote science fort he protection of the water resources and biodiversity) temalı UNESCO-SEMEP’17 etkinliklerinde öğrencilerimizin Türkçe ve Almanca olarak hazırlamış olduğu “Sen Susarsan Hayat Susar” ve “Sparen Sie Wasser Leben Sie Weiter” afişleri ile “En İyi Afiş” ve “3.SEMEP Sosyal Medya Paylaşım” ödüllerine layık görüldüler.

ALKEV Anadolu Lisesi SEMEP proje öğrencilerini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.


DI 2017 Etkinliği’nde “Crazy Brains” ve “Strong Unions” Takımlarımızdan Büyük Başarı!

DI 2017 Etkinliği’nde Ortaokulumuzdan “Crazy Brains” ve Lisemizden “Strong Unions” En İyi İki Takım Arasına Girerek Amerika’da Ülkemizi Temsil Etmeye Hak Kazandılar.

10-11-12 Mart 2017 tarihleri arasında Kuşadası’nda “Destination Imagination” etkinliği 300 okul ve 3000 katılımcı ile büyük bir coşku içinde gerçekleşti. ALKEV Özel Ortaokulundan “Crazy Brains” ve ALKEV Özel Anadolu Lisesinden “Strong Unions” adlı takımlarımız “Teknik Kategorisi”nde hazırladıkları projelerini sundular. Takımlarımızın “Destination Imagination” etkinliğindeki “Teknik Kategorisi” görevi her iki takım için de hareket eden, ışık, ses vb. teknik efektlere sahip birer sahne tasarlamaktı. Ortaokul takımımız 11 üyesi, lise takımımız 10 üyesi ile yoğun, yorucu ve keyifli iki gün geçirdi.

Her iki takımımız da “Teknik Kategorisi”nde tüm görevlerde büyük başarı göstererek, DI ruhunu içselleştirip gerçekleştirdikleri performansları ile Amerika’ya gitmeye hak kazanan en iyi iki takım arasına girdi.

“Strong Unions” ve “Crazy Brains” takımlarımız 24-27 Mayıs 2017 tarihleri arasında ABD’nin Knoxville, Tennessee eyaletinde gerçekleşecek olan “Globel Finals”da ülkemizi temsil edecekler.

Takımlarımızı tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.


Lise Dans Kulübü Başarısı Ocak 2017

ALKEV Özel Anadolu Lisesi Dans Kulübü öğrencileri Serbest Stil Hip Hop Federasyon Kupası yarışmasına katılarak kendi dallarında 3.’lük kazandılar. Türkiye genelinden dansa meraklı birçok genci bir araya getiren bu yarışma, farklı yaş gruplarının solo ve grup halindeki performanslarına sahne oldu. Usta dansçıların oluşturduğu jüri tarafından değerlendirilen performanslar kendi kategorilerinde puanlandırılarak başarılı olanları madalya ile ödüllendirildi.
Öğrencilerimizi ve emeği geçen dans eğitmenlerimizi tebrik ederiz.


“Matematiksel Modellemeni Yarat” Proje Yarışması  2017

9.sınıf öğrencilerimizden Yağmur ÇELİK ve Esin AKARTÜRK’ün, öğretmenimiz Seçil SEVİNÇ

danışmanlığında hazırladıkları TEL UZUNLUĞU VE NOTA İLİŞKİSİ adlı matematiksel modelleme projemiz Türkiye genelinde ilk defa düzenlenen “MATEMATİKSEL MODELLEMENİ YARAT” proje yarışmasında finale kalmaya hak kazanmıştır.

Öğretmen ve öğrencilerimiz İTÜ GELİŞTİRME VAKFI ÖZEL İZMİR OKULLARI  tarafından düzenlenen proje yarışmasının finali için 14.01.2017 tarihinde İzmir’e gittiler ve başarılı bir şekilde projelerini sunarak katılım sertifikaları ve madalyalarıyla geri döndüler.


Masa Tenisi Turnuvası 2016

05-16 Aralık 2016 tarihleri arasında Beden Eğitimi Bölümü olarak Ortaokul ve Lise öğrencilerimiz arasında sınıflar arası Masa Tenisi Turnuvası düzenledik. Sonuçlar aşağıdaki gibidir;

LİSE HAZIRLIK SINIFLARI

1.YALIM KALAYCI
2.ALİ KAYRA ZEREN
3.EMİR ZEYREK

9. ve 10.SINIFLAR

1.BULUT ALPER
2.OĞUZ SERİN
3.ÖMERCAN KÜÇÜKASLAN

Katılan tüm öğrencilerimize teşekkür eder başarılarının devamını dileriz.


UNESCO – SEMEP (Güney Doğu Akdeniz Projesi) “En İyi Bilimsel Araştırma” Ödülü 2016

2016 yılında MEV Okulları koordinasyonunda gerçekleştirilen Su Kaynaklarının ve Biyoçeşitliliğin Korunması (promote science fort he protection of the water resources and biodiversity) temalı UNESCO-SEMEP etkinliklerinde öğrencilerimiz “Marmara Denizine etki eden faaliyetler çalışması” ile “En İyi Bilimsel Araştırma” ödülüne layık görüldüler. ALKEV Anadolu Lisesi SEMEP proje öğrencilerini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

UNESCO – SEMEP (Güney Doğu Akdeniz Projesi) En iyi Araştırma Ödülü 2016


INSPO Proje Yarışması 2016

2016 yılında 8.’si düzenlenen INSPO (International Science Project Olympiad) Uluslararası Bilim Proje Olimpiyatı’nın MÜHENDİSLİK alanında okulumuz öğrencilerinden BEYZA BAYKAN ve İLKE TEMİZ hazırladıkları proje ile mansiyon ödülü almaya hak kazandılar. Çevre, Enerji ve Mühendislik alanlarından hazırlanmış ve finallere kalmış olan Ulusal ve Uluslararası 64 proje arasından seçilen projemizin başarısı tüm öğretmen ve öğrencilerimizi mutlu etmiş ve gururlandırmıştır. Ayrıca proje öğrencilerimiz yerli ve yabancı olmak üzere birçok yeni arkadaşlar edinmiş, farklı kültürlerden paylaşımda bulunma fırsatı yakalamıştır. Başarılarından dolayı öğrencilerimizi tebrik ederiz.

Inspo Proje Yarışması 2016


Kayakta Büyük Başarı

ALKEV Özel Anadolu Lisesi Hazırlık Sınıfı öğrencimiz Ali Zincirkıran, Bursa İl Birinciliği yarışmalarında Çocuk 2 kategorisinde Küçük Slalom ve Büyük Slalom yarışlarında 1. olarak 2 altın madalya almıştır. Başarılarının devamını diler, kendisini tebrik ederiz.


29 Ekim “Cumhuriyet” konulu Kompozisyon Yarışması

29 Ekim’de okulumuzda yapılan “Cumhuriyet” konulu kompozisyon yarışmasında öğrencilerimiz 7-8 ve Lise Hazırlık sınıfları kategorisinde ilk 3 derecede öğrencilerimizden Uras Gülhan ve Ali Zincirkıran yer almıştır.


Rock’n Purple Liselerarası Müzik Yarışması

ALKEV Özel Anadolu Lisesi kurulduğu ilk yılda “ALKEV Band” grubu olarak Türkiye’nin önemli yarışmalarından biri olan Rock’n Purple Liselerarası Müzik Yarışması’na katılmışlardır. Öğrencilerimizi bu başarılarından dolayı tebrik ederiz.

2018 Lise Kayıt Kabul bilgileri için tıklayın Kayıt Başvuru Formu için tıklayın Kayıt Yenileme Randevu Sistemi için tıklayın