MENÜ

Başarı ve Ödüller

DI 2017 Etkinliği’nde “Crazy Brains” ve “Strong Unions” Takımlarımızdan Büyük Başarı!

DI 2017 Etkinliği’nde Ortaokulumuzdan “Crazy Brains” ve Lisemizden “Strong Unions” En İyi İki Takım Arasına Girerek Amerika’da Ülkemizi Temsil Etmeye Hak Kazandılar.

10-11-12 Mart 2017 tarihleri arasında Kuşadası’nda “Destination Imagination” etkinliği 300 okul ve 3000 katılımcı ile büyük bir coşku içinde gerçekleşti. ALKEV Özel Ortaokulundan “Crazy Brains” ve ALKEV Özel Anadolu Lisesinden “Strong Unions” adlı takımlarımız “Teknik Kategorisi”nde hazırladıkları projelerini sundular. Takımlarımızın “Destination Imagination” etkinliğindeki “Teknik Kategorisi” görevi her iki takım için de hareket eden, ışık, ses vb. teknik efektlere sahip birer sahne tasarlamaktı. Ortaokul takımımız 11 üyesi, lise takımımız 10 üyesi ile yoğun, yorucu ve keyifli iki gün geçirdi.

Her iki takımımız da “Teknik Kategorisi”nde tüm görevlerde büyük başarı göstererek, DI ruhunu içselleştirip gerçekleştirdikleri performansları ile Amerika’ya gitmeye hak kazanan en iyi iki takım arasına girdi.

“Strong Unions” ve “Crazy Brains” takımlarımız 24-27 Mayıs 2017 tarihleri arasında ABD’nin Knoxville, Tennessee eyaletinde gerçekleşecek olan “Globel Finals”da ülkemizi temsil edecekler.

Takımlarımızı tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Takım Sorumlu Öğretmenleri:
ALKEV Anadolu Lisesi – Derya TAN
ALKEV Ortaokulu – Lamia AKTAŞ ve Nihan TERZİOĞLU


Lise Dans Kulübü Başarısı Ocak 2017

ALKEV Özel Anadolu Lisesi Dans Kulübü öğrencileri Serbest Stil Hip Hop Federasyon Kupası yarışmasına katılarak kendi dallarında 3.’lük kazandılar. Türkiye genelinden dansa meraklı birçok genci bir araya getiren bu yarışma, farklı yaş gruplarının solo ve grup halindeki performanslarına sahne oldu. Usta dansçıların oluşturduğu jüri tarafından değerlendirilen performanslar kendi kategorilerinde puanlandırılarak başarılı olanları madalya ile ödüllendirildi.
Öğrencilerimizi ve emeği geçen dans eğitmenlerimizi tebrik ederiz.


“Matematiksel Modellemeni Yarat” Proje Yarışması  2017

9.sınıf öğrencilerimizden Yağmur ÇELİK ve Esin AKARTÜRK’ün, öğretmenimiz Seçil SEVİNÇ

danışmanlığında hazırladıkları TEL UZUNLUĞU VE NOTA İLİŞKİSİ adlı matematiksel modelleme projemiz Türkiye genelinde ilk defa düzenlenen “MATEMATİKSEL MODELLEMENİ YARAT” proje yarışmasında finale kalmaya hak kazanmıştır.

Öğretmen ve öğrencilerimiz İTÜ GELİŞTİRME VAKFI ÖZEL İZMİR OKULLARI  tarafından düzenlenen proje yarışmasının finali için 14.01.2017 tarihinde İzmir’e gittiler ve başarılı bir şekilde projelerini sunarak katılım sertifikaları ve madalyalarıyla geri döndüler.


Masa Tenisi Turnuvası 2016

05-16 Aralık 2016 tarihleri arasında Beden Eğitimi Bölümü olarak Ortaokul ve Lise öğrencilerimiz arasında sınıflar arası Masa Tenisi Turnuvası düzenledik. Sonuçlar aşağıdaki gibidir;

LİSE HAZIRLIK SINIFLARI

1.YALIM KALAYCI
2.ALİ KAYRA ZEREN
3.EMİR ZEYREK

9. ve 10.SINIFLAR

1.BULUT ALPER
2.OĞUZ SERİN
3.ÖMERCAN KÜÇÜKASLAN

Katılan tüm öğrencilerimize teşekkür eder başarılarının devamını dileriz.


UNESCO – SEMEP (Güney Doğu Akdeniz Projesi) “En İyi Bilimsel Araştırma” Ödülü 2016

2016 yılında MEV Okulları koordinasyonunda gerçekleştirilen Su Kaynaklarının ve Biyoçeşitliliğin Korunması (promote science fort he protection of the water resources and biodiversity) temalı UNESCO-SEMEP etkinliklerinde öğrencilerimiz “Marmara Denizine etki eden faaliyetler çalışması” ile “En İyi Bilimsel Araştırma” ödülüne layık görüldüler. ALKEV Anadolu Lisesi SEMEP proje öğrencilerini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

UNESCO – SEMEP (Güney Doğu Akdeniz Projesi) En iyi Araştırma Ödülü 2016


INSPO Proje Yarışması 2016

2016 yılında 8.’si düzenlenen INSPO (International Science Project Olympiad) Uluslararası Bilim Proje Olimpiyatı’nın MÜHENDİSLİK alanında okulumuz öğrencilerinden BEYZA BAYKAN ve İLKE TEMİZ hazırladıkları proje ile mansiyon ödülü almaya hak kazandılar. Çevre, Enerji ve Mühendislik alanlarından hazırlanmış ve finallere kalmış olan Ulusal ve Uluslararası 64 proje arasından seçilen projemizin başarısı tüm öğretmen ve öğrencilerimizi mutlu etmiş ve gururlandırmıştır. Ayrıca proje öğrencilerimiz yerli ve yabancı olmak üzere birçok yeni arkadaşlar edinmiş, farklı kültürlerden paylaşımda bulunma fırsatı yakalamıştır. Başarılarından dolayı öğrencilerimizi tebrik ederiz.

Inspo Proje Yarışması 2016


Kayakta Büyük Başarı

ALKEV Özel Anadolu Lisesi Hazırlık Sınıfı öğrencimiz Ali Zincirkıran, Bursa İl Birinciliği yarışmalarında Çocuk 2 kategorisinde Küçük Slalom ve Büyük Slalom yarışlarında 1. olarak 2 altın madalya almıştır. Başarılarının devamını diler, kendisini tebrik ederiz.


29 Ekim “Cumhuriyet” konulu Kompozisyon Yarışması

29 Ekim’de okulumuzda yapılan “Cumhuriyet” konulu kompozisyon yarışmasında öğrencilerimiz 7-8 ve Lise Hazırlık sınıfları kategorisinde ilk 3 derecede öğrencilerimizden Uras Gülhan ve Ali Zincirkıran yer almıştır.


Rock’n Purple Liselerarası Müzik Yarışması

ALKEV Özel Anadolu Lisesi kurulduğu ilk yılda “ALKEV Band” grubu olarak Türkiye’nin önemli yarışmalarından biri olan Rock’n Purple Liselerarası Müzik Yarışması’na katılmışlardır. Öğrencilerimizi bu başarılarından dolayı tebrik ederiz.

Kayıt Başvuru Formu için tıklayın Kayıt Başvuru Formu için tıklayın