MENÜ

Başarı ve Ödüller

Etkin katılım anlayışını benimseyen okulumuz başarı odaklı yapısı ile bir çok alanda faaliyetlerini sürdürmektedir.

Okulumuzun elde ettiği başarılardan bazıları:

Satranç Turnuvası ve Madalya Töreni – Kasım 2017

Okulumuzun Satranç Öğretmeni & Türkiye Satranç Federasyonu İlçe Temsilcisi Zeki SARIKAVK’ın Turnuva Direktörlüğü ve Organizasyon Sorumluluğunda TSF & Gençlik Spor İl Müdürlüğü iş birliği ile 2-3 Aralık 2017 Cumartesi ve Pazar günleri düzenlenen İstanbul Küçükler Satranç İl Birinciliğine katılarak, Finale kalma başarısı gösteren öğrencilerimiz Ece Aşkın, Duru Bozacı, Mert Mutlu ve Satranç Öğretmenimiz Zeki SARIKAVAK’ı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.
Ayrıca Finalde yedek yarışmacı ve Türkiye Şampiyonasına katılma hakkı elde eden: Ömer Alp Öztürk, Kuzey Duruş, Eymen Albayrak, Kerem Utku Er, Arca Özarda, Demir Sevinç, Efe Sümer ve Ali Nejat Yılmaz 2-3 Aralık 2017 Cumartesi ve Pazar günleri yapılan MEV Okulları 3.Dostluk ve Hoşgörğü Satranç Turnuvası Takım yarışmalarında  Kaleler A takımı Talha Yiğit Doğan, Mehmet Mert Şirin, Kaleler B Takımı Ahmet Göker ve Tuna Arslan, Atlar Takımı Buğra Efe Subaşı ve Metehan Bayur, okulumuzu başarı ile temsil etmişlerdir.
Öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.


Sözcük Bulmaca Yarışması – Kasım 2017

Okulumuzda her yıl büyük bir ilgi ve beğeniyle karşılanan “Sözcük Bulmaca Yarışması” bu yıl da aynı ilgi ve katılımla devam etmektedir. “Sözcük Bulmaca Yarışması”nın eylül – ekim dönemi kazananı “Maya’nın Ağacı” adlı kitabın tüm sorularına doğru yanıt vererek şifreye ulaşan 6/A sınıfından Kerem KILIÇ olmuştur. “Sözcük Bulmaca Yarışması”nın ekim – kasım dönemi kazananı ise verilen harflerle en fazla sözcüğü türeterek en çok puana ulaşan 6/A sınıfından Berke DÜNDAR adlı öğrencimizdir. Her iki öğrencimizi de başarılarından dolayı kutlar, kitapların gizemli ve büyülü dünyasından hiç kopmamalarını dileriz.


Satranç Madalya Töreni – Kasım 2017

Geçtiğimiz haftalarda yapılan İstanbul Küçükler İl Birinciliği Seçmeleri Bahçelievler grubunda yarışan öğrencilerimizden Taylan Özcan 3. Talha Yiğit Doğan 4. olma başarısı gösterdiler. Ayrıca: Türkiye Satranç Federasyonu & İST İL Temsilciliği & Gençlik ve Spor Bakanlığı İstanbul Gençlik Spor İl Müdürlüğü & TSF Esenyurt İlçe Temsilciliği tarafından düzenlenen, Organizasyon Sorumluluğu ve Turnuva Direktörlüğü Satranç Öğretmenimiz Zeki SARIKAVAK tarafından yapılan 10 KASIM ATATÜRK’Ü ANMA SATRANÇ TURNUVASI’na katılan ve üstün bir performans gösteren öğrencilerimiz Talha Yiğit Doğan-Taylan Özcan-Demir Mehmet Ertürk-Tuna Arslan-Ahmet Göker-Recep Egehan Yiğit-Metehan Bayur-Ömer Alp Öztürk-Kuzey Duruş-Eymen Albayrak-Orhan Ateş Köse, Madalyalarını Okul Müdürümüz Ayşenur YAVUZ’dan aldılar. Öğrencilerimizi kutluyor başarılarının devamını diliyoruz.


Atatürk’ü Anma Haftası:
‘‘Yaşayan Atatürk’’ Temalı Şiir Yarışması Ödül Töreni – Kasım 2017

O’na olan sevgi, bugün çağlara ışık tutan aydınlığıyla gönüllerde büyüyor. Yıllar Ata’mıza olan sevgimizi, tutkumuzu pekiştiriyor. Genç kuşaklar, Atatürk’ü tanıdıkça, anladıkça daha çok seviyor.
Ata’mızın aramızdan ayrılışının 79. yılında Türkçe Zümresinin düzenlemiş olduğu ‘’Yaşayan Atatürk’’ temalı şiir yarışmasının sonuçları belli oldu. Şiirleriyle 7. sınıf öğrencilerimizden, İdil Mina AK birinci, Göksu UYAR ikinci olurken; 5. sınıf öğrencimiz Nazife İlsu TEMİZ üçüncülük derecesini elde etti. ALKEV Özel Okulları öğrencilerinin hazır bulunduğu törende, şiir yarışmasında dereceye giren öğrencilerimiz madalyaları ve sertifikaları ile buluştular. Öğrencilerimize, ödüllerini müdürümüz Ayşenur Yavuz takdim etti.
Atatürk’ü anma haftasında, O’nu yürekten hissedip başarılı şiirler ortaya koyan öğrencilerimizi tekrar kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.


“Atatürk ve Cumhuriyet” Konulu Kompozisyon Yarışması – Ekim 2017

ALKEV Özel Ortaokulunda öğrenim gören öğrencilerimiz Cumhuriyet’imizin 94. yıl dönümü kutlamalarına yönelik Türkçe Zümresinin düzenlediği “Atatürk ve Cumhuriyet” konulu kompozisyon yarışmasına katıldılar dereceler elde ettiler.

“Atatürk ve Cumhuriyet” Konulu Kompozisyon yarışmasında,
Üçüncü olan öğrencimiz 5A sınıfı öğrencilerinden Kemal Utku ONAY
İkinci olan  öğrencimiz 7A sınıfı öğrencilerinden Göksu UYAR
Birinci olan öğrencimiz 5C sınıfı öğrencilerinden Nazife İlsu TEMİZ 

Yarışmaya katılan, duygu ve düşüncelerini paylaşan tüm öğrencilerimizi tebrik ediyoruz.


İstanbul Uluslararası Satranç Turnuvası – Eylül 2017

13-17 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilen 2017 İstanbul Uluslararası Satranç Turnuvasına Satranç Öğretmenimiz Zeki Sarıkavak’ın antrenörlüğünde katılan okulumuz öğrencilerinden Fen Lisesi Hazırlık sınıfından Serdar İhsan Sarıkavak 14 Yaş altında 5. ile aynı puanı paylaşarak 6. oldu.
6.sınıftan Talha Yiğit Doğan B kategorisi 10 yaşta Bayrampaşa ilçesinde ikamet edenler arasında 3. oldu.
Diğer Sporcularımızdan; Taylan Özcan, Tuna Arslan ve Ahmet Göker Uluslararası Satranç Turnuvasına katılarak okulumuzu başarı ile temsil ettiler. Ayrıca Öğrencilerimiz bir ilki yaşayarak GM (Büyük Usta) ile simültane gösterisinde maç yaptılar.
Öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.


XVIII. Bilim Şenliği ve Proje Yarışması – Mayıs 2017

Keşfeden, sorgulayabilen ve sürekli öğrenmeye istekli, karşılaşılan her türlü sorunun bilimsel yöntemlerle çözülebileceğini fark eden, grup çalışmalarına yatkın öğrenciler yetiştirmek amacıyla okulumuzda fen proje çalışmaları yürütmekteyiz.

Eyüboğlu Eğitim Kurumları XVIII. Bilim Şenliği ve Proje Yarışmasında öğrencilerimiz hazırladıkları projeler ve sunumları ile birçok okulun arasında fark yaratarak jüri üyelerinin beğenisini kazanmayı başardılar.

Selin KÖSEOĞLU ve Duru Karya ÖZCAN “MANGAL KEYFİ” projesiyle, 7.SINIFLAR BİRİNCİSİ, Ada DURAN ve Beliz UZUN “KARBON AYAK İZİMİZİ KÜÇÜLTELİM” projesiyle 6.SINIFLAR ÜÇÜNCÜSÜ olmuşlardır.

Ayrıca 5.sınıflardan Mert TOPÇU ve Demir AKYOL, Emir ÇELET ve Aral Efe MERMER, 6.sınıflardan Zeynep Gülin AKKAŞ,  7.sınıflardan Ege Başar YOLAGİDEN ve Bora GÖZÜDOK hazırladıkları projeler ile okulumuzu başarıyla temsil etmişlerdir.
Tüm öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.


XIII. Fen Bilimleri Şenliği ve Proje Yarışması – Nisan 2017

Keşfeden, sorgulayabilen ve sürekli öğrenmeye istekli, karşılaşılan her türlü sorunun bilimsel yöntemlerle çözülebileceğini fark eden, grup çalışmalarına yatkın öğrenciler yetiştirmek amacıyla okulumuzda fen proje çalışmaları yürütmekteyiz.

MEV Koleji Özel Basınköy Okulları XIII. Fen Bilimleri Şenliği ve Proje Yarışmasında öğrencilerimiz hazırladıkları projeler ve sunumları ile birçok okulun arasında fark yaratarak jüri üyelerinin beğenisini kazanmayı başardılar.

İdil Mina AK ve Burak Artkın “GÜNEŞ PANELLİ ÇATI ISITMA SİSTEMİ” projesiyle, ORTAOKULLAR ÜÇÜNCÜSÜ olmuştur.

Ayrıca 5.sınıf öğrencilerimizden Mert TOPÇU, Demir AKYOL ve 7.sınıf öğrencilerimizden Ege Başar Yolagiden hazırladıkları projeler ile okulumuzu başarıyla temsil etmişlerdir. Tüm öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.


“Sözcük Bulmaca Yarışması” Ödül Töreni 2017

Türkçe Zümresi tarafından her ay düzenli bir şekilde düzenlenen Türkçe yarışmaları, bu ay da “Sözcük Bulmaca” olarak öğrencilerimizin ilgilerine sunuldu. Yoğun katılımın gerçekleştiği yarışma hem Türkçe kazanımlarını eğlenceli kılıyor hem de sürpriz hediyelerle öğrencilerimizi şaşırtmaya devam ediyor.
Türkçe Zümresi tarafından hazırlanan Sözcük Bulmaca Yarışması’nın bu ayki kazananı 5-C sınıfından Elif Cansu Bilgiç oldu. Öğrencimize ödülünü ALKEV Özel Okulları Müdürü Ayşenur Yavuz takdim ederek, tebriklerini iletti.
Öğrencimizi tekrar kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.


15. Özgün Düşünce ve Kompozisyon Yarışması – Nisan 2017

İstanbul’da Öğrenim Gören Genç Yazarlarla Buluştuk…

ALKEV Özel Ortaokulu olarak İstanbul ili genelinde düzenlediğimiz Özgün Düşünce ve Kompozisyon Yarışmamızın bu seneki konuları 5 ve 6. sınıflar düzeyinde “Büyükler için Çocukları Anlama Kılavuzu” ve 7 ve 8. sınıflar düzeyinde “Göçmen Çocuklar”dı.

5 ve 6. sınıflar düzeyinde Nazlı Şengül “Nazan Moroğlu Mansiyon Ödülü”nü kazandı.
7 ve 8. sınıflar düzeyinde ise Ozan Engindeniz birincilik ödülünü kazandı.
Yarışmamıza katılan öğrencilerimizi kutluyoruz.


DI 2017 Etkinliği’nde “Crazy Brains” ve “Strong Unions” Takımlarımızdan Büyük Başarı!

DI 2017 Etkinliği’nde Ortaokulumuzdan “Crazy Brains” ve Lisemizden “Strong Unions” En İyi İki Takım Arasına Girerek Amerika’da Ülkemizi Temsil Etmeye Hak Kazandılar.

10-11-12 Mart 2017 tarihleri arasında Kuşadası’nda “Destination Imagination” etkinliği 300 okul ve 3000 katılımcı ile büyük bir coşku içinde gerçekleşti. ALKEV Özel Ortaokulundan “Crazy Brains” ve ALKEV Özel Anadolu Lisesinden “Strong Unions” adlı takımlarımız “Teknik Kategorisi”nde hazırladıkları projelerini sundular. Takımlarımızın “Destination Imagination” etkinliğindeki “Teknik Kategorisi” görevi her iki takım için de hareket eden, ışık, ses vb. teknik efektlere sahip birer sahne tasarlamaktı. Ortaokul takımımız 11 üyesi, lise takımımız 10 üyesi ile yoğun, yorucu ve keyifli iki gün geçirdi.

Her iki takımımız da “Teknik Kategorisi”nde tüm görevlerde büyük başarı göstererek, DI ruhunu içselleştirip gerçekleştirdikleri performansları ile Amerika’ya gitmeye hak kazanan en iyi iki takım arasına girdi.

“Strong Unions” ve “Crazy Brains” takımlarımız 24-27 Mayıs 2017 tarihleri arasında ABD’nin Knoxville, Tennessee eyaletinde gerçekleşecek olan “Globel Finals”da ülkemizi temsil edecekler.

Takımlarımızı tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.


“Sözcük Bulmaca Yarışması” Ödül Töreni – Mart 2017

Türkçe Zümresi tarafından her ay düzenlenen Türkçe yarışmaları, bu ay da “Kitap İçinde Yolculuk” olarak öğrencilerimizin ilgilerine sunuldu. Yoğun katılımın gerçekleştiği yarışma hem Türkçe kazanımlarını eğlenceli kılıyor hem de sürpriz hediyelerle öğrencilerimizi şaşırtmaya devam ediyor.

Sözcük Bulmaca Yarışması’nın bu ayki kazananı ise 7-B sınıfından Ahmet Demir KONU oldu. Öğrencimize ödülünü ALKEV Özel Okulları Müdür Yardımcısı Nurullah ÇETİN takdim ederek, tebriklerini iletti.

Öğrencimizi tekrar kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.


FLL Turnuvası – Şubat 2017

5 Şubat tarihinde Yeditepe Üniversitesinde gerçekleşen First Lego League turnuvasında okulumuzun FLL takımı “Strateji ve Yenilikçilik” ödülünü kazanmıştır. Yoğun bir tempo ile turnuvaya hazırlanan World of Makers takımını ve takım koçu Lamia Aktaş’ı tebrik ediyoruz.


Masa Tenisi Turnuvası – Aralık 2016

05-16 Aralık 2016 tarihleri arasında Beden Eğitimi Bölümü olarak Ortaokul öğrencilerimiz arasında sınıflar arası Masa Tenisi Turnuvası düzenledik. Sonuçlar aşağıdaki gibidir;

5.SINIFLAR

1.ALİNUR AYTEN
2.TAYLAN AŞÇI
3.MERT TOPÇU

6.SINIFLAR

1.ALİ DEMİR ULUCAN
2.BERK OKÇUOĞLU
3.SİNAN ÜLKEN

7.SINIFLAR

1.UMUT KARA
2.ZEYNEP GÜRLEK
3.FATİH ATAKUL

Katılan tüm öğrencilerimize teşekkür eder başarılarının devamını dileriz.


Türkçe Zümresi “Sözcük Bulmaca Yarışması” Ödül Töreni – Aralık 2016

Türkçe Zümresi tarafından her ay düzenlenen Türkçe yarışmaları, bu ay da ‘’Sözcük Bulmaca’’ olarak öğrencilerimizin ilgilerine sunuldu. Yoğun katılımın gerçekleştiği yarışma hem Türkçe kazanımlarını eğlenceli kılıyor hem de sürpriz hediyelerle öğrencilerimizi şaşırtmaya devam ediyor.
Sözcük Bulmaca Yarışması’nın bu ayki kazananı ise 6-C sınıfından Damla Küçük oldu. Öğrencimize ödülünü ALKEV Özel Okulları Müdürü Ayşenur Yavuz takdim ederek, tebriklerini iletti.
Öğrencimizi tekrar kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.


‘’Görsel Bulmaca Yarışması’’ Ödül Töreni 2016

Türkçe Zümresi tarafından her ay düzenli bir şekilde düzenlenen Türkçe yarışmaları, bu ay ‘’Görsel Bulmaca’’ olarak öğrencilerimizin ilgilerine sunuldu. Yoğun katılımın gerçekleştiği yarışma hem Türkçe kazanımlarını eğlenceli kılıyor hem de sürpriz hediyelerle öğrencilerimizi şaşırtmaya devam ediyor.
Türkçe Zümresi tarafından hazırlanan Görsel Bulmaca Yarışması’nın bu ayki kazananı 7-B sınıfından Öykü Özsoy oldu. Öğrencimize ödülünü ALKEV Özel Okulları Müdürü Ayşenur Yavuz takdim ederek, tebriklerini iletti.
Öğrencimizi tekrar kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Başarı ve Ödüller


ALKEV Robotik Günleri (AROG) – Mayıs 2016

Bu yıldan itibaren her yıl geleneksel olarak düzenlenmesi planlanan ALKEV Robotik Günleri (AROG) ‘nin ilki 16-18 Mayıs 2016 tarihleri arasında okulumuzda düzenlendi. ALKEV Robotik Günlerine ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerimiz robotlarını tasarlayıp kodlayarak katıldı. ALKEV Robotik Günleri kapsamında öğrencilerimiz yarışmalar sonucunda; 3 Robot Performans Ödülü, 1 Tasarım Ödülü, 1 Yardımlaşma Ödülü, 1 Güvenlik Ödülü, 1 Maker Ruhu Ödülü ve 1 Tema Ödülü olmak üzere toplam 8 dalda ödül kazanıldı.

Robot Performans Ödülü 1: Artun Tan Çeliker
Robot Performans Ödülü 2: Sinan Ülken
Robot Performans Ödülü 3: Poyraz Köroğlu, Ali Yardımcı
Tasarım Ödülü: Artun Tan Çeliker
Güvenlik Ödülü: Eren Ersoy
Yardımlaşma Ödülü: Yaman Uygur
Tema Ödülü: Ege Arda Tunalı
Maker Ruhu Ödülü: Azra Ar

ALKEV Robotik Günleri (AROG) Okulumuzda Düzenlendi – Mayıs 2016


Bilim Şenliği ve Proje Yarışması’nda Birincilik 2016

Eyüboğlu Eğitim Kurumları XVII. Bilim Şenliği ve Proje Yarışması’nda öğrencilerimiz hazırladıkları projeler ve sunumları ile birçok okulun arasında fark yaratarak jüri üyelerinin beğenisini kazanmayı başardılar. Dilara IŞIK “Toprağın Sesini Dinle Verimli Mi Verimsiz Mi Söyle” projesiyle, 5.Sınıflar Birincisi olmuştur. Başarılarının devamını dileriz.

Bilim Şenliği ve Proje Yarışması’nda Birincilik – Mayıs 2016


“Barış” konulu Resim Yarışması 2016

“Barış” konulu “Şener Özler Çocuk ve Mimarlık Resim Yarışması”nda 5. Sınıflar kategorisinde ödül almaya hak kazanan Yağmur Danışoğlu’nu kutlar, başarılarının devamını dileriz.

Şener Özler Çocuk ve Mimarlık Resim Yarışması


9. Ahmet Rasim Yaşıyor Köşe Yazısı Yazma Yarışması 2016

Darüşşafaka Okullarının düzenlediği “9. Ahmet Rasim Yaşıyor Köşe Yazısı Yazma Yarışması”na katılan öğrencimiz Ece ARPACI, yarışmada dereceye girerek ikinci oldu. Kendisini kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Başarı ve Ödüller


ALKEV’li Yazarlar – Mart 2016

İSKİ’nin 22 Mart Dünya Su Günü Etkinlikleri kapsamında düzenlemiş olduğu “Su ve Çevre” konulu kompozisyon yarışmasında derece alarak tablet ve bisiklet kazanan 6.sınıf öğrencimiz Ela ŞAHİN’i kutlar, başarılarının devamını dileriz.

ALKEV’li Yazarlar


Sözcük Bulmaca Yarışması 2016

Öğrencilerimizin yıl boyunca ilgiyle takip ettiği “Sözcük Bulmaca” yarışmamız 5, 6, 7 ve 8.  sınıflar düzeyinde devam ediyor. Öğrencilerimiz mart ayı içinde “Sözcük Bulmaca” panosunda yer alan şifreleri, verilen yönergeler doğrultusunda  çözmeye çalıştılar. Çekişmeli mücadelelere sahne olan yarışmamızın mart ayı birincisi, 8/C sınıfından Alp Oskay oldu. Kendisini kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Sözcük Bulmaca


Özgün Düşünce ve Kompozisyon Yarışması 2016

ALKEV Özel Ortaokulu olarak İstanbul ili genelinde düzenlediğimiz Özgün Düşünce ve Kompozisyon Yarışmamızın  bu seneki konuları  5 ve 6. sınıflar düzeyinde “Hayatın Yedi Rengi”, 7 ve 8. sınıflar düzeyinde “Sınırların Ötesi”ydi.

7 ve 8. sınıflar düzeyinde ALKEV Özel Ortaokulumuzdan Ekin KAYA ikincilik ödülünü kazandı. Öğrencimizi kutluyoruz.

ALKEV Özel Ortaokulu Özgün Düşünce Ve Kompozisyon Yarışması Ödül Töreni


ALKEV Küçük Erkekler Basketbol Takımımız ŞAMPİYON! – Mart 2016

Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından düzenlenen 2015-2016 eğitim öğretim yılı okullar arası basketbol müsabakalarında ALKEV Küçük Erkekler basketbol takımımız ŞAMPİYON olmuştur.
 Takımımızı kutlar, başarıların devamını dileriz!

ALKEV Küçük Erkekler basketbol takımımız ŞAMPİYON! – Mart 2016


“Sözcük Bulmaca” Yarışması Kasım 2015

Yoğun ilgi gösterilen yarışmamızda birinciliği en çok sözcük türeten, 6/A sınıfı öğrencimiz Ela ŞAHİN aldı. En fazla sözcüğe ulaşan öğrenci sayımız 4 olduğu için ödülü alacak öğrencimizi sınıflarımızın huzurunda ilköğretim müdür yardımcımız Yalın GÜÇKIRAN belirledi. Ödülü ise öğrencimize ortaokul müdür yardımcımız Fırat GÖKALP taktim etti. Ela Şahin’i tebrik ediyoruz.

“Sözcük Bulmaca” Yarışması


“Yaşayan Atatürk” Şiir Yarışması – Kasım 2015

Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 77. yılında Ulu Önder’in fikirleriyle hâlâ yaşadığını ifade etmek için ALKEV Özel Okulları Türkçe ve Türk Dili ve Edebiyatı Bölümleri tüm öğrencilere yönelik “Yaşayan Atatürk” temalı şiir yarışması düzenledi.
Katılımın yüksek olduğu yarışmada ALKEV Özel Ortaokulundan Nilsu ESEN 1., Zeynep BODUROĞLU 2., Azra AR 3. olurken ALKEV Özel Anadolu Lisesinden Mehtap Naz AKBEN 1., Göktuğcan ŞİMAY 2., Selin ÖZIŞIK 3. oldu. Öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.


Bilim Şenliği ve Proje Yarışması – Haziran 2015

Eyüboğlu Eğitim Kurumları XVI. Bilim Şenliği ve Proje Yarışması’nda öğrencilerimiz hazırladıkları projeler ve sunumları ile birçok okulun arasında fark yaratarak jüri üyelerinin beğenisini kazanmayı başardılar.

Ali Yardımcı “DIŞ AYDINLATMADA TASARRUF YAPALIM” projesiyle, 5.SINIFLAR İKİNCİSİ

Mehmet Mert Karalar ve Yağmur Elif Ersoy “DIŞ CEPHE BOYALARI MANTOLAMANIN YERİNİ TUTAR MI?” projeleri ile 6.SINIFLAR BİRİNCİSİ olmuşlardır.

Ayrıca Zeynep Sude Demir ve Zehra Eylül Şadoğlu hazırladıkları proje ile okulumuzu başarıyla temsil etmişlerdir. Tüm öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.


“Tuvalden Kaleme” Öykü Yarışması Haziran 2015

7C sınıfı öğrencilerimizden Selin Eser, Neslin Değişen Sesi İlk ve Ortaokulunun (NDS) düzenlediği “Tuvalden Kaleme” adlı öykü yarışmasında dereceye girerek mansiyon ödülü almıştır. Genç öykü yazarımızı kutlar, başarılarının devamını dileriz.


Öğrencimiz Sanem Küçükkılıç Öykü Yazma Yarışması 1.si oldu

Okulumuz 7B sınıfı öğrencilerinden Sanem Küçükkılıç, Mayıs 2015 de 75. Yıl Ortaokulu Can/Çocuk Çocuk Edebiyatı Öykü Yazma Yarışması’nda dereceye girerek 1. olmuştur. Kendisini kutlar, başarılarının devamını dileriz.


FIRST LEGO League’den Strateji ve Yenilikçilik Ödülü 2015

ALKEV Özel Okulları “World of Makers” takımı, bu yıl FIRST LEGO League Turnuvalarında Strateji ve Yenilikçilik Ödülünü alarak yeni bir başarıya imza attı. Turnuvaya katılarak elde ettikleri başarıyla göğsümüzü kabartan öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi tebrik ediyoruz.


Cumhuriyet Bayramı Şiir Ödülü 2014

Cumhuriyetimizin 91. yılı kutlamaları çerçevesinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün açtığı şiir yarışmasında ALKEV Özel Ortaokulu 8. sınıf öğrencilerimizden Senem Kızılaslan, Büyükçekmece ilçesinde üçüncü olmuştur. Şiirini sizlerle paylaşıyoruz. Senem’i tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

CUMHURİYET ÜLKÜSÜ

Tükenen umutlara kaynak,
Zifiri karanlığa ışık,
Yorgun ulusuma güç,
Birikmiş dertlere çare oldun.

Kanatlarının altında doğdum,
Adının sıcaklığı ile korundum.
Kanat açtım seninle özgürlüğe,
Bağımsızlığın tadına seninle vardım.

Bugün 29 Ekim senin doğum günün,
Benim bayramım,
Bana kattığın değeri,
Hiç ama hiç unutmayacağım,
Adını gönlüme koydum,
Seni hep yaşatacağım.

Senem KIZILASLAN

Başarı ve Ödüller

2018 Lise Kayıt Kabul bilgileri için tıklayın Kayıt Başvuru Formu için tıklayın Kayıt Yenileme Randevu Sistemi için tıklayın