MENÜ

Anaokulu Geleneksel Kostüm Eğlencemiz – Mart 2014

Kışın gidişini ve baharın gelişini kutlamak amacıyla, yapılan neşeli kutlamalara “Fasching, Fastnacht veya Karnaval” denir.

Yabancı Diller Bölümü etkinlikleri çerçevesinde yer alan Fasching kutlamaları, bu sene de ALKEV öğrencilerinin rengarenk kostümleriyle katıldıkları eğlenceli bir etkinlik olarak, 4 Mart 2014 tarihinde gerçekleşti.

Anaokulunda temanın serbest olduğu kutlamalara öğrencilerimiz kostümlerini giyerek katıldılar. Açık büfe kahvaltının ardından danslar, eğlenceli oyunlar ile devam eden gün, şekerlerin havaya atılması ile son buldu.

İlk ve ortaokulda ise en yaratıcı 3 kostümün seçilmesiyle başlayan kutlama, 1-7. sınıflardan 150’ye yakın öğrencinin yeteneklerini sergiledikleri “yetenek yarışması” ile devam etti. Jüri, her sene olduğu gibi sihirbazlık, dans, şarkı söyleme, jimnastik gibi alanlarda yeteneklerini gösteren öğrenciler arasından birinciyi seçmekte oldukça zorlandı.

Birlikte yenilen “Berliner” tatlısının ardından korsanlar, Kızılderililer, cadılar, prensesler ve daha pek çok birbirinden değişik kostümlü ALKEV öğrencileri “Polonez” dansı ile bu keyifli kutlamayı sonlandırmışlardır.