MENÜ

İlk ve Ortaokulda Kostüm Partisi/Fasching – Şubat 2022

Geçen cuma yine zamanı gelmişti, İlk ve Ortaokul karnavalı kutladı…
Okulumuz pandemi nedeniyle uzun zamandır bu yılki kadar gürültülü ve renkli olmamıştı. Sabah saat 09.00’da davul ve trompet eşliğinde sınıflarından alınan miniklerin geçit töreniyle başlayan etkinliğimiz; spor salonunda oyunlar, danslar ve sihir eşliğinde devam etti. Çocuklarımız çok severek giydikleri kostümlerini bir defilede sergilediler, bu sergide kimler yoktu ki… Polisler, kovboylar, deniz kızları, prensesler, motokros sürücüleri ve daha birçok yaratıcı kostümlü çocuklarımız bir aradaydı. Sihirbaz Niko’nun gösterisiyle atmosfer daha da ısındı ve herkes parti oyunları, karnaval danslarıyla eğlendi.

3 ve 4. sınıf öğrencileri, okulda polonez müzik eşliğinde harika rap performansları, çılgın dans grupları ve şarkı performansları ile yetenek gösterisi için konferans salonuna gittiler.

5. sınıf öğrencilerimiz için öğretmenler, sabah saatlerinde yabancı dil binasının lobisinde yeşil ekran kurmuşlardı. Bu sayede çocuklarımız, yeşil ekran önünde fotoğraf çektirip süper kahramanlarının en sevdikleri hikayelerinin heyecan verici dünyalarına taşınabildi.

6 ve 7. sınıflar için bir karnaval, sportif bir faaliyete dönüştü: Öğrencilerin ekipler hâlinde grup görevlerinin çözüldüğü istasyonlarla, okul arazisinde ve okul binasında ‘‘Hazine Avı‘‘ oynadılar.  Bu yarışmada koordine olma ve bir arada çalışabilmenin keyfine vardılar. Ardından yumurta yarışları, çuval yarışları, balon dansı gibi oyunları oynamak üzere spor salonunda buluştular.

8. sınıf öğrencileri de o gün derin bir nefes almak için biraz zaman buldular ve dört aktivite arasından seçim yaptılar. Kısa bir süre için LGS stresi unutuldu ve enerji tazelediler.

Bu kadar eğlencenin, dansın, coşkunun olduğu yerde tabii ki çocuklarımızın harcadıkları enerjiyi toplamaları gerekliydi ve güne yaraşır bir biçimde ‘‘Berliner‘‘ dağıtımıyla tüm çocuklarımız damaklarında lezzet patlamasını yaşadı. Gün içinde Berliner olur da şnitzel ve patates kızartması olmaz mıydı? Karnavalın coşkusunu menüde de hissetmek mükemmeldi.

Harika fikirleriyle, talepleriyle festivale önemli katkı sağlayan tüm öğrenci temsilcilerine teşekkür ederiz.

Ayrıca sabahın erken saatlerinde bize taptaze Berliner’i ulaştıran İsmail Bey’e, gün içerisinde tüm katları gezerek coşturan bando ekibine, Niko’ya, etkinliğimize destek veren tüm personele ve etkinliğimizin başarılı olmasında payı olan herkese ÇOK TEŞEKKÜR EDERİZ…