MENÜ

İlkokul Fener Alayı – Kasım 2021

25 Kasım 2021 Perşembe günü ALKEV İlkokulu 1. sınıf öğrencilerimizle “Fener Geçit Töreni” gerçekleştirildi. Çocuklar, sonbahar tatili nedeniyle ertelenen bu festivali uzun süredir sabırsızlıkla bekliyorlardı. Günler öncesinden her sınıftan fener şarkıları yükseliyor, çalışkan eller rengârenk fenerler hazırlıyor ve okulumuz güzel sonbahar süslemeleriyle parlıyordu.

Bando takımımız arkadaşlarını sınıflarından davullar çalarak aldı ve 1. sınıflar fener şarkıları söyleyerek yola çıktı. Geçit törenleri, rengârenk fenerlerle dört ayrı grup hâlinde başladı. Miniklerimizin hedefi, yapay bir kamp ateşi ve çocuk fenerleriyle aydınlatılan büyük spor salonuydu. Çocuklarımız, küçük gruplarla ve mesafeyi koruyarak fener dansı yaptılar.

Okul binasına döndüğümüzde fenercilerimizi sonbahar renkleriyle kaplı, kurabiye ve sıcak çikolatalı bir masa bekliyordu.

2, 3 ve 4. sınıflarımız da bu günde “Yardımseverlik Bayramı”nı içlerimizi ısıtan bir sıcaklık ve bir umut ışığı oluşturarak kendi yaptıkları fenerlerle kutladılar.