MENÜ

Sanat Haftası: “Atma, Kullan, Sanat Yap” – Nisan 2020

Çağdaş Türk resim sanatçısı ve Ulusal Plastik Sanatlar Derneği Başkanı Bedri Baykam’ın, Leonardo da Vinci’nin doğum günü olan 15 Nisan’ı “Dünya Sanat Günü” olarak kutlama önerisi üzerine 2012 yılından itibaren her yıl 15 Nisan “Dünya Sanat Günü” olarak kutlanmaktadır.

ALKEV Özel Okulları olarak bizler de 2016 yılından itibaren 15 Nisan’ın içinde bulunduğu haftayı görsel sanatlar ve müzik bölümü iş birliğiyle çeşitli temalar doğrultusunda Sanat Haftası olarak kutluyoruz. Bu sene de 13-17 Nisan tarihleri arasında evlerimizde “Atma, Kullan, Sanat Yap” diyerek kutlayacağız.

Geri dönüşümü olan hiçbir şeyin çöp olmadığını düşünüyoruz. Birinin çöp olarak gördüğü nesnenin bir başkasının sanat eseri olabileceğinin farkındayız. Atık karton, plastik şişe ve kapakları, tuvalet kâğıdı ruloları, yumurta kutuları, artık işinize yaramayacağını düşündüğünüz gündelik hayat nesnelerini tekrar gözden geçirmenizi ve onlarla neler yapabileceğinize dair hayaller kurmanızı istiyoruz ve bu yüzden “Atma, Kullan, Sanat Yap” diyoruz.