MENÜ

İlk ve Ortaokul Yeni Yıl Panayırı – Aralık 2021

Ho, ho, ho – Yeni yıl yaklaşıyor!

“Yeni Yıl Panayırı” her yıl, yeni yıl öncesi düzenlediğimiz geleneksel bir etkinliğimizdir. Bu yıl dışarıdan ziyaretçimiz olmamasına rağmen, bayram havasında süslenen okulda, ilk ve ortaokul öğrencileri çokça eğlendi ve pazarımızda herkes için bir şeyler vardı. İlk kez; veli konseyinin yanı sıra öğrenci temsilcilerinin de hazırlık ve uygulamada yer alması, etkinliğimizin bu kadar güçlü olmasını sağladı.

Ebeveyn konseyimize ve tüm ebeveyn grubuna, waffle ve ev yapımı lezzetler sunanlara özellikle teşekkürlerimizi sunarız. Pazarımızda: keklerden tereyağlı bisküvilere Alman Pastası ve hatta Almanya Bavyera eyaletine has olan “Brezel”lere kadar, her zevke uygun nefis yiyecekler mevcuttu. Waffle stantlarında çalışan veli konseyinin hanımları çok yoğun bir talep olmasına rağmen konseptlerini hiç bozmayıp sakin bir şekilde nefis yiyecekleri hazırladılar çünkü herkes için bir şeyler vardı!

Atölyelerde ilkokul sınıfları için el işi sunumu yapıldı. El işi çalışmalar boyandı, yapıştırıldı, kesildi ve katlandı. Çocuklar kendi yaptıkları anahtarlıklar, kartpostallar ve yılbaşı süsleri ile çok eğlendiler. Ortaokul için patlamış mısırlı sinema keyfi ve yarışmalar mevcuttu. Cömert bağışlar sayesinde geniş bir ürün yelpazesi sergileyen bitpazarı tam bir başarıydı. Tüm harika ve güzel şeyler yeni sahibini buldu. Her zaman olduğu gibi Almanya’dan gelen lezzetlerin bulunduğu, talebi yüksek olan yeni yıl sürpriz takvimlerinin ve çikolataların sunulduğu standın önünde kuyruk vardı.

Müzik performansları spor salonunda gerçekleşti. Davullar, uluslararası yılbaşı ve dostluk şarkılarıyla sınıf koroları; sınıf arkadaşlarını, bizi ve tabii ki öğretmenleri de büyüledi. Yakın zamanda kurulan “Alman Öğretmenler Korosu”nun performansı bir başka önemli olaydı ve günün sonunda koridorlardan hala bazı şarkılar duyulabiliyordu. “Guten Abend, schön Abend”.

Bu harika günün başarısına katkıda bulunan tüm yardımcılara ve bağışçılara teşekkür etmek istiyoruz. Birlikte başarabileceklerimiz gerçekten çok etkileyici.

Sağlıklı, mutlu ve huzurlu yeni bir yıl diliyoruz!