MENÜ

13. ALKEV Yeni Yıl Panayırı 2015

19 Aralık 2015 Cumartesi günü geleneksel Yeni Yıl Panayırımızı düzenledik. Öğretmenlerimizin, anaokulu, ilkokul ve lise öğrencilerimizin oluşturduğu koro ile spor salonumuzda açılış yapıldı ve okulun her farklı köşesinde birbirinden değişik aktiviteler vardı.

El işi atölyelerinde küçük öğrencilerimiz çeşitli etkinlikler yaptılar. Bit pazarında, satış stantlarında birçok hediye satışa sunuldu. Ayrıca güzel hediyelerin kazanıldığı piyango çekilişi de organizasyonun sürpriziydi.

Çok yoğun bir katılımın yaşandığı organizasyonda; misafirlerimiz sosis, patates salatası, zengin tatlılar arasında seçim yapma şansına sahip oldular. Okul Aile Birliği, Okul Yönetimi, öğrenciler ve öğretmenlerin birlikte çalışmalarıyla çok güzel bir panayır gerçekleştirdik.

Satışlardan elde edilen gelirin tamamı Türkiye İyilik Meleği Derneği’nin “Her şey Çocuklar için” projesine teslim edilip, görsel sanatlar atölyesine katkıda bulunmak için Van Mehmetçik Selen İlkokulu’na bağışlanacak.

Bu güzel organizasyonda büyük emekleri olan Ana-İlk ve Ortaokul Aile Birliği Başkanımız sayın Selin Taş’a ve değerli üyelerimize çok teşekkür ediyoruz.

 

13. ALKEV WEIHNACHTSBASAR

In Zusammenarbeit mit dem Elternbeirat haben die ALKEV-Schulen am 19.Dezember 2015 ihren 13. Weihnachtsbasar veranstaltet.

Zur Eröffnung des Spektakels haben die Schüler des Kindergartens, der Grundschule und der Vorbereitungsklassen verschiedensprachige Weihnachtsklassiker vorgetragen, danach konnte man sich beim Türkranzbasteln und Glastassenbemalen in weihnachtliche Stimmung versetzen lassen. Zur Stärkung für zwischendurch gab es ganz traditionell Würstchen mit Kartoffelsalat, Christstollen und heiße Waffeln. Abgerundet wurde das Ganze durch Live-Musik, einen Flohmarkt und eine Tombola, bei der man vielfältige Preise gewinnen konnte.

Sämtliche Erlöse unserer Veranstaltung werden an das Projekt „Alles für die Kinder“ an die Van Mehmetçik Selen Grundschule gespendet.