MENÜ

15. Özgün Düşünce ve Kompozisyon Yarışması – Nisan 2017

İstanbul’da Öğrenim Gören Genç Yazarlarla Buluştuk…

ALKEV Özel Ortaokulu olarak İstanbul ili genelinde düzenlediğimiz Özgün Düşünce ve Kompozisyon Yarışmamızın bu seneki konuları 5 ve 6. sınıflar düzeyinde “Büyükler için Çocukları Anlama Kılavuzu”, 7 ve 8. sınıflar düzeyinde “Göçmen Çocuklar”dı.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında ALKEV Özel Ortaokulu olarak geleneksel hâle getirdiğimiz ve “Küçük Çocuklar Büyük Düşünceler” sloganıyla bu yıl on beşincisini düzenlediğimiz Özgün Düşünce ve Kompozisyon Yarışması ödül törenimizi 7 Nisan 2017 Cuma günü ALKEV Özel Okulları konferans salonunda gerçekleştirdik. Piyano, keman, yan flüt dinletileri, koromuzun söylediği parçalar, lirik dans  ve dereceye giren öğrencilerin yazılarıyla ödül törenimiz, duygu ve düşüncelerimizde güzel izler bıraktı.

İstanbul’un pek çok ortaokulundan yarışmaya katılan öğrencilerin yazılarını değerli jüri üyeleri Çiğdem Kaplangı, Figen Atalay, Toprak Işık inceledi ve değerlendirdi. Jüri üyelerimize destekleri ve emekleri için çok teşekkür ediyoruz.

15. Özgün Düşünce ve Kompozisyon Yarışması’nda 5 ve 6. sınıflar düzeyinde ALKEV Özel Ortaokulundan Nazlı Şengül, “Nazan Moroğlu Mansiyon Ödülü”nü; Ataşehir Emlak Konut Ortaokulundan Betül Ayşe Er üçüncülük ödülünü, Özel ALEV Ortaokulundan Defne Irmak Tülümen ikincilik ödülünü, İELEV Ortaokulundan Öykü Elverdi birincilik ödülünü kazandı.

7 ve 8. sınıflar düzeyinde ise İncirlik Ahmet Hamdi Tanpınar Ortaokulundan Zeynep Berre Kurt, “Ayşe Füsun Arıbaş Mansiyon Ödülü”nü ; Özel ENKA Ortaokulundan Uğur Derin Arpacıoğlu üçüncülük ödülünü, Kirazlı Orhan Seyfi Ortaokulundan Zeynep Özmen ikincilik ödülünü, ALKEV Özel Ortaokulundan Ozan Engindeniz birincilik ödülünü kazandı.
Yarışmamıza katılan öğrencilerimizi kutluyoruz.

Duygu ve düşüncelerini özgün biçimde ifade eden, geleceğimizin mimarları değerli gençleri her yıl ALKEV Özel Okulları çatısı altında buluşturmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz.