MENÜ

20.Geleneksel Özgün Düşünce ve Kompozisyon Yarışması Ödül Töreni – Mayıs 2022

GENÇ DÜŞÜNÜRLERİMİZ…

İstanbul’da Öğrenim Gören Genç Yazarlarla Buluştuk…

ALKEV Özel Ortaokulu olarak İstanbul ili genelinde düzenlediğimiz “Özgün Düşünce ve Kompozisyon Yarışması”nın  bu seneki konusu  5 ve 6. sınıflar düzeyinde ve 7 ve 8. sınıflar düzeyinde “Dokun Hayata” idi.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında ALKEV Özel Ortaokulu olarak geleneksel hâle getirdiğimiz ve “Küçük Çocuklar Büyük Düşünceler” sloganıyla bu yıl yirmincisini düzenlediğimiz Özgün Düşünce ve Kompozisyon Yarışması ödül törenimizi 10 Mayıs 2022 Salı günü ALKEV Özel Okulları Zeynep Mercan Işıl Konferans Salonu’nda gerçekleştirdik. Piyano, keman, gitar dinletileri, koromuzun söylediği parçalar, ritmik dans ve dereceye giren öğrencilerin yazılarıyla ödül törenimiz, duygu ve düşüncelerimizde güzel izler bıraktı.

İstanbul’un pek çok ortaokulundan yarışmaya katılan öğrencilerin yazılarını jüri üyeleri Figen Atalay, Necdet Neydim, Fatih Erdoğan inceledi ve değerlendirdi.

20.Özgün Düşünce ve Kompozisyon Yarışması’nda 5 ve 6. sınıflar düzeyinde Bahçeşehir Neslin Değişen Sesi Ortaokulundan Ece Ülkü, Nazan Moroğlu Mansiyon Ödülü’nü; Özel Yakacık Balkanlar Ortaokulundan Deniz İdil Akyüz üçüncülük ödülünü, İELEV Ortaokulundan Yılmaz Kemal Kılanç ikincilik ödülünü, Özel ALKEV Ortaokulundan Begüm Aldağ birincilik ödülünü kazandı.

7 ve 8. sınıflar düzeyinde ise Bahçeşehir Neslin Değişen Sesi Ortaokulundan Kaan Alibeyoğlu, Ayşe Füsun Arıbaş Mansiyon Ödülü’nü; ALKEV Özel Ortaokulundan Mina Kaya üçüncülük ödülünü, Ataşehir Şehit Cengiz Hasbal Ortaokulundan Sevilay Ayyaz Bayar ikincilik ödülünü, VKF Koç Özel Ortaokulundan Ömer Alp Danış birincilik ödülünü kazandı.

Duygu ve düşüncelerini özgün biçimde ifade eden, geleceğimizin mimarları değerli gençleri her yıl ALKEV Özel Okulları çatısı altında buluşturmaktan büyük bir mutluluk duymaktayız.