MENÜ

Bugün 10 Kasım 2017…

Onu özlüyoruz. Aslında onu hiç görmedik. Yüz yüze gelmedik onunla ama onu tanıyoruz. Sesini taş plaklarda dinledik. Hep siyah-beyaz filmlerde gördük yüzünü. Çelik bakışlarını şiirlerde okuduk. Onu yaşıyoruz. Adını her sabah okul sıralarında andık. Şimdi 79 yıl sonra onunla son yolculuğa çıkıyoruz bugün bir kez daha. Onun geçtiği yollardan geçiyoruz. Yollarda bıraktığı anıların izlerini sürüyoruz. Tüm mirasını ruhumuzda taşıyoruz. Onu arıyoruz…

ALKEV Özel Okulları olarak hazırlamış olduğumuz 10 Kasım Atatürk’ü Anma ve Anlama günü etkinliklerimiz sabah 09.05’te Ata’mıza sunulan çelenk ve saygı duruşu töreni ile başladı. Ardından konferans salonumuzda ALKEV Özel Okulları Anadolu ve Fen Lisesi ile ALKEV Özel Ortaokulu öğrencilerinin hazırladığı törende “Atatürk’ü Yaşıyorum” dramasıyla Ata’mızın farklı yönlerini anlamaya ve anlatmaya çalıştık. Lise öğrencilerimizin gerçekleştirdiği Anıtkabir ziyareti görüntüleri ile başlayan törenimiz Ortaokul ve Lise Müdür Yardımcılarımızın günün anlam ve önemini anlatan duygu yüklü konuşmalarıyla devam etti. Anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerimiz ile yapılan röportaj görüntülerinde öğrencilerimizin Ata’mıza dair duygu ve düşünceleri hepimizin yüreğini ısıttı. Türkçe- Türk Dili ve Edebiyatı zümrelerimizin düzenlemiş olduğu “Yaşayan Atatürk” konulu şiir yarışması ve “Ata’ya Mektup” konulu kompozisyon yarışmalarında birinci olan öğrencilerimiz şiir ve mektuplarını törende bizlerle paylaştılar.

Bugün bir kez daha Ata’mızın sözlerinin önemini kavrayarak onun eserlerini, düşüncelerini gelecek yüzyıllara çağdaş değerlerle taşıma ve sürdürme görevinin hepimizde olduğunun  bilinciyle törenimizden ayrıldık.