MENÜ

Lise Öğrencileri Nesin Matematik Köyünde – Haziran 2024

ALKEV Özel Anadolu ve Fen Lisesinden matematiğe karşı ilgisi olan ve matematik konularında daha derin bilgiler öğrenmek isteyen, yıl içerisinde yapılan ulusal ve uluslararası matematik yarışmalarına katılan 18 kişilik öğrenci grubumuz ile birlikte 8 – 13 Haziran 2024 tarihleri arasında Nesin Matematik Köyü Kamp Programı gerçekleştirdik.

Öğrencilerimiz, Ali Nesin ve Mustafa Yağcı Hoca’larımızın önderliğinde yapılan derslerde hiçbir bilginin nedenini öğrenmeden anlamlı bilgi olamayacağını, ispat yöntemleri kullanarak ve üst seviyede müfredat çalışarak keşfettiler. Öğrencilerimiz, Mustafa Yağcı Hoca’mızın derslerinde geometri konularının temel bilgilerinden başlayarak ispat yöntemlerini kullanıp konuları derinlemesine öğrenme fırsatı buldular.

Ayrıca matematiğin temel konularından biri olan fonksiyon konusunu da Mustafa Yağcı Hoca’mız ile detaylı işleme fırsatı buldular. Öğrencilerimiz, IB müfredatına yönelik ayrıca planlanan çalışmalarını da tamamladılar.  Nesin Matematik Köyünden aldıkları kitapları Ali Nesin ve Mustafa Yağcı Hoca’larımıza imzalatarak kütüphanelerine ekleme şansı buldular.