MENÜ

13 Ocak 2020 Göbeklitepe Sempozyumu

4.Mai 2019 Deutschlehrertagung “Deutsch von Anfang an!”

Deutsch von Anfang an!
Informationen unter: dlt.alkev.k12.tr

Ortaokul 2017-2018 Öğrenci Sınıf Listeleri

Ortaokul 2017-2018 Öğrenci Sınıf Listeleri aşağıdaki gibidir.

2 Mayıs “Laboratuvar Güvenliği ve Laboratuvarlarda Uygulanması Gereken Kurallar” Semineri

ALKEV Özel Okulları olarak 2 Mayıs Pazartesi günü saat 10:10-11:00 saatleri arasında öğretmenlere yönelik “Laboratuvar Güvenliği ve Laboratuvarlarda Uygulanması Gereken Kurallar” semineri düzenliyoruz.
Seminerimiz İstanbul Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Kimya Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Tuncer YALÇINYUVA tarafından verilecektir.

Seminere katılmak isteyen öğretmenlerimizin en geç 22 Nisan 2016  tarihine kadar katılım formunu doldurmalarını rica ederiz.
Katılım Formu için tıklayınız.

Anaokulunda Yeni Yıl Coşkusu 2016

2015 Yılının son gününü öğrencilerimizle birlikte, istasyon oyunları, şarkılar, eğlenceli danslar ve ritim performansının yer aldığı bir parti ile kutladık.

2016 yılının tüm öğrencilerimiz ve aileleri için sağlık, mutluluk ve başarı dolu geçmesini diliyoruz.

Anaokulu Yeni Yıl Kahvaltısı 2015

Farklı bir dil öğrenirken, bu dilin sahip olduğu kültürel etkinliklerin içinde olmak, o dili daha iyi anlamaya ve merak ederek öğrenmeye teşvik eder.

Bayramlar her kültürde farklılık gösterse de ortak nokta, paylaşmaktır. İki kültürün de izlerini taşıdığımız okulumuzda, öğrencilerimiz Noel kahvaltısı için kurabiyeler hazırlayarak, kahvaltı günü hazırladıkları kurabiyeleri birbirlerine ikram ettiler. Noel Babanın getirdiği hediyeler ve keyifli şarkılarla, kurabiyelerin yanında mutlu anları da paylaşmış oldular.

Videolar için tıklayınız:

3-4 Yaş Grupları Noel Kahvaltısı

Hazırlık Grupları Noel Kahvaltısı

 

 

13. ALKEV Yeni Yıl Panayırı 2015

19 Aralık 2015 Cumartesi günü geleneksel Yeni Yıl Panayırımızı düzenledik. Öğretmenlerimizin, anaokulu, ilkokul ve lise öğrencilerimizin oluşturduğu koro ile spor salonumuzda açılış yapıldı ve okulun her farklı köşesinde birbirinden değişik aktiviteler vardı.

El işi atölyelerinde küçük öğrencilerimiz çeşitli etkinlikler yaptılar. Bit pazarında, satış stantlarında birçok hediye satışa sunuldu. Ayrıca güzel hediyelerin kazanıldığı piyango çekilişi de organizasyonun sürpriziydi.

Çok yoğun bir katılımın yaşandığı organizasyonda; misafirlerimiz sosis, patates salatası, zengin tatlılar arasında seçim yapma şansına sahip oldular. Okul Aile Birliği, Okul Yönetimi, öğrenciler ve öğretmenlerin birlikte çalışmalarıyla çok güzel bir panayır gerçekleştirdik.

Satışlardan elde edilen gelirin tamamı Türkiye İyilik Meleği Derneği’nin “Her şey Çocuklar için” projesine teslim edilip, görsel sanatlar atölyesine katkıda bulunmak için Van Mehmetçik Selen İlkokulu’na bağışlanacak.

Bu güzel organizasyonda büyük emekleri olan Ana-İlk ve Ortaokul Aile Birliği Başkanımız sayın Selin Taş’a ve değerli üyelerimize çok teşekkür ediyoruz.

 

13. ALKEV WEIHNACHTSBASAR

In Zusammenarbeit mit dem Elternbeirat haben die ALKEV-Schulen am 19.Dezember 2015 ihren 13. Weihnachtsbasar veranstaltet.

Zur Eröffnung des Spektakels haben die Schüler des Kindergartens, der Grundschule und der Vorbereitungsklassen verschiedensprachige Weihnachtsklassiker vorgetragen, danach konnte man sich beim Türkranzbasteln und Glastassenbemalen in weihnachtliche Stimmung versetzen lassen. Zur Stärkung für zwischendurch gab es ganz traditionell Würstchen mit Kartoffelsalat, Christstollen und heiße Waffeln. Abgerundet wurde das Ganze durch Live-Musik, einen Flohmarkt und eine Tombola, bei der man vielfältige Preise gewinnen konnte.

Sämtliche Erlöse unserer Veranstaltung werden an das Projekt „Alles für die Kinder“ an die Van Mehmetçik Selen Grundschule gespendet.

 

Nikolaustag 2015

1. ve 2. sınıf öğrencilerimizle 09.12.2015 çarşamba günü Nikolaus etkinliğimizi, ALKEV Anadolu Lisesi katkılarıyla, gerçekleştirdik. Beraber şarkı söylemenin keyfine varan öğrencilerimize minik sürprizler hazırlayıp Nikolaus etkinliğimizi şenlendirdi.
ALKEV Anadolu Lisesi’ne bu katkılarından dolayı teşekkür ederiz.

Noel Pazarı / Weihnachtsbasar 2015

Noel Pazarı / Weihnachtsbasar 2015 Noel Pazarı / Weihnachtsbasar 2015

Anaokulu Yeni Yıl Kahvaltısı 2014

ALKEV Özel Anaokulu öğrencileri, Yeni Yıl Kahvaltısında kurabiyelerini sınıf arkadaşları ile paylaştılar. Kahvaltı esnasında kendilerini ziyaret eden Noel Baba’yı şarkılar söyleyerek karşıladılar. Kendilerine birbirinden güzel ödüller getiren Noel Baba’yı kucak dolusu teşekkürle uğurlayan öğrenciler, unutamayacakları bir kahvaltı keyfi de yaşadılar.

12. ALKEV Yeni Yıl Panayırı 2014

12. ALKEV WEIHNACHTSBASAR

Am 20.Dezember 2014 haben wir unseren traditionellen Weihnachtsbasar veranstaltet. Unser Kinderchor der 1.-4.Klassen eröffnete den Basar und in der ganzen Schule gab es viele Aktivitäten.

In der Bastelstube konnten unsere Kleinen verschiedene Sachen basteln und an den Verkaufsständen gab es eine Reihe von schönen Geschenken zu kaufen. Es gab auch eine Tombola mit tollen Preisen.

Auch für das leibliche Wohl war gesorgt. Würstchen, Kartoffelsalat und zahlreiche Süßigkeiten standen zur Auswahl. Durch Zusammenarbeit von Elternbeirat, Schule, Lehrer und Schüler hatten wir einen tollen Weihnachtsbasar.

Vielen Dank an die ALKEV FAMİLİE!

12. ALKEV Yeni Yıl Panayırı

20 Aralık 2014 günü geleneksel Yeni Yıl Panayırımızı düzenledik. 1., 2., 3. ve 4. sınıf öğrencilerimizin oluşturduğu koro ile açılış yapıldı, okulun her bir köşesinde çeşitli aktiviteler vardı.

El işi atölyelerinde küçük öğrencilerimiz farklı eşyalar yaptılar, satış stantlarında birçok hediye satışa sunuldu. Ayrıca güzel hediyelerin kazanıldığı piyango çekilişi de vardı.

Misafirlerimiz sosis, patates salatası, zengin tatlılar arasında seçim yapma şansına sahipti. Okul Aile Birliği, Okul Yönetimi, öğrenciler ve öğretmenlerin birlikte çalışmalarıyla nefis bir panayır gerçekleştirdik.

ALKEV ailesine teşekkürler.

 

Der Nikolaus war da! 2014

1. ve 2.sınıf öğrencilerimiz, 04 Aralık 2014 Perşembe günü Nikolaus şarkıları söyleyerek Nikolaus’un kendileri için kırmızı kumaş çizmeler içine bıraktığı tatlı sürprizlerini aldılar.

ALKEV Okulları olarak dil eğitiminin yanında çocuklarımızı Alman kültürüne ait adetlerle tanıştırmanın da onlara zenginlik katacağını düşünüyoruz.

Türkiye’de doğan ve çocuklara yaptığı iyiliklerle tanınan Noel Baba yani Nikolaus, öldüğü 6 Aralık’ta çocukların çoraplarına bırakılan şekerlemelerle anılır.