MENÜ

Gelişim Akademisi “Finansal Okuryazarlık ve Girişimcilik Eğitimi” – Ekim 2016

ALKEV Gelişim Akademisi “Finansal Okuryazarlık ve Girişimcilik Eğitimi” ile çalışmalarına devam ediyor.
Finansal Okuryazarlık ve Girişimcilik eğitimlerini ilk kez üç sivil toplum kuruluşu bir araya gelerek 24 Ekim 2016 tarihinde lisemizde gerçekleştirdik.

Bu eğitimde lise öğrencilerimizi sağlıklı bir finansal gelecek oluşturabilmeleri konusunda bilinçlendirilerek, sürdürülebilir kalkınmaya katkıda bulunmalarını, onlara paralarını yönetmeyi öğreterek; sağlıklı bir finansal gelecek oluşturmaları ve böylece sürdürülebilir kalkınma sürecine katkıda bulunmalarını sağlamak hedeflendi.

Finansal okuryazarlık, bireylerin gelir ve giderlerini doğru analiz ederek, en etkin şekilde kanalize edebilme yeteneğine sahip olmalarını ifade eder. Bütçeye bağlı olarak karşılaşılabilecek risklerin minimize edilmesi, öngörülebilir olmasına yardımcı olur. Finansal okuryazarlık tüketicilerin korunmasına yönelik önlemler sağlar ve toplum ve ülke ekonomisi de mali değişimlerden önlenebilir, kontrol edilebilir şekilde etkilenir.

S&P araştırmasına göre Türkiye 144 ülke arasında Finansal Okuryazarlıkta 120. sırada yer alıyor.

Genç Başarı Eğitim Vakfı, Finansal Okuryazarlık ve Erişim Derneği, Habitat Kalkınma ve Yönetişim Derneği’ne çok teşekkür ederiz.

 

ALKEV Gelişim Akademisi “Finansal Okuryazarlık ve Girişimcilik Eğitimi” – Ekim 2016