MENÜ

Okul Yönetimi

Dr. İsmet Aksöyek Dr. İsmet Aksöyek
Kurucu Temsilcisi
Genel Müdür
Özgeçmiş

Dr. İsmet Aksöyek

Dr. İsmet Aksöyekİşletme lisans eğitimine sahip İsmet Aksöyek, Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde finansman alanında yüksek lisans ve doktora yaptı. Gazi Üniversitesi İİBF İşletme Bölümünde araştırma görevlisi ve öğretim üyesi olarak çalıştı. 2002-2005 yıllarında İstanbul Bilgi Üniversitesinde Bütçe-Finansman Koordinatörü ve Rektör Danışmanı, 2005-2009 yıllarında Zeynep Mutlu Eğitim Vakfı Kemer Okullarında İcra Kurulu Üyesi olarak görev yaptı. Çeşitli şirketlerde yönetim kurulu üyesi ve başkanlığı yanı sıra 2009-2014 yıllarında İstanbul Bilgi Üniversitesinde (Laureate International Universities) Operasyon Direktörü ve Başkan Yardımcısı (İnsan Kaynakları) görevlerinde bulundu. 2014 yılı ocak ayından itibaren ALKEV Özel Okulları Genel Müdürü olarak görevine devam eden Aksöyek, 2021 yılında Vakıf tarafından Kurucu Temsilcisi olarak atandı.

Hazan Kaya Hazan Kaya
Anaokulu Müdürü
Özgeçmiş

Hazan Kaya

Hazan Kaya1996 yılında Gazi Üniversitesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Bölümünden mezun olan Hazan Kaya, 2013 yılında Eğitim Yönetimi ve Denetimi alanında Tezsiz Yüksek Lisans eğitimini tamamladı. 1994-2005 yılları arasında anaokulu sınıf öğretmenliği, anaokulu zümre başkanlığı, anaokulu-ilkokul müdür yardımcılığı görevlerinde bulundu. 2005 yılından itibaren ALKEV Özel Anaokulunda sınıf öğretmenliği, zümre başkanlığı ve anaokulu müdür yardımcılığı görevlerini yürüten Hazan Kaya, 2017 eğitim yılı itibariyle anaokulu müdürü olarak görev yapmaktadır.

Ayşenur Yavuz Ayşenur Yavuz
İlkokul ve Ortaokul Müdürü
Özgeçmiş

Ayşenur Yavuz

Ayşenur YavuzAlmanya Essen doğumlu olan Ayşenur Yavuz, Trakya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği Bölümünden 1995 yılında mezun oldu. Eğitim Yönetimi ve Denetimi alanında yüksek lisans eğitimi aldı, bu alanda pek çok seminere katıldı ve katıldığı eğitim sertifika programlarını başarıyla tamamladı. Mesleğinin ilk yıllarında Diyarbakır Silvan’da görev yaptı, 1996-2004 yılları arasında Cihangir Okullarında anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise bölümlerinde farklı dönemlerde müdür yardımcısı olarak çalıştı. 2004 yılının ağustos ayından bu yana ALKEV Özel Okullarında ilkokul, ortaokul müdürlüğü; 2011/2017 yılları arasında bunlara ek olarak anaokulu müdürlüğü görevini de sürdürdü. Ayşenur Yavuz bu süreçte yurt dışında yapılan pek çok uluslararası eğitim fuarında da görev aldı. Farklı eğitim sistemleri üzerine araştırmaları bulunan ve yaşam boyu öğrenmeyi felsefe edinen Ayşenur Yavuz eğitim yöneticiliği alanında 26 yıllık bir deneyime sahiptir.

Tamar Uçar Özdemir Tamar Uçar Özdemir
İlkokul Müdür Yardımcısı
Özgeçmiş

Tamar Uçar Özdemir

Tamar Uçar Özdemir2001 Yılında İstanbul Üniversitesi Felsefe bölümünden mezun olan Tamar Uçar Özdemir, İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Felsefe Gurubu Öğretmenliğinde Tezsiz Yüksek Lisansını tamamladı. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen rehberlik sertifika programına katıldı. 2004 Yılında İstanbul Kültür Eğitim Kurumları Kültür2000 Kolejinde Rehber Öğretmen olarak göreve başlayan Tamar Uçar Özdemir, 2006 yılında ilkokul müdür yardımcısı oldu. 2016-2017 eğitim-öğretim yılında ALKEV Özel Okullarında ilkokul müdür yardımcılığı görevine başlayan Tamar Uçar Özdemir, mesleki gelişimi boyunca birçok sertifika ve eğitim programlarına katılmıştır. “Kurum Kültürü ve Kurum Yönetimi”, “Eğitim Yönetiminde Profesyonellik” sertifika programlarını tamamlamıştır. Ayrıca Rehberlik Sempozyumları düzenlemiş ve sunular yapmıştır.

Batuhan Nar Batuhan Nar
İlkokul Müdür Yardımcısı
Özgeçmiş

Batuhan Nar

Batuhan NarLisans eğitimini Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği bölümünde 2012 yılında tamamlamıştır. Yüksek lisans eğitimini İstanbul Aydın Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Sınıf Öğretmenliği Tezli Yüksek Lisans programında “Üstün/Özel Yetenekli Öğrencilere Yönelik Destek Eğitim Odası Uygulaması: Sınıf Öğretmenlerinin Öz Yeterlikleri Ve Görüşleri” tezi ile 2017 yılında tamamlamıştır. 2013-2015 yılları arasında özel bir okulda üstün zekâlılar ve yetenekliler sınıf öğretmeni olarak, 2015-2019 yılları arasında ise ALKEV Özel Okulları’nda sınıf öğretmeni olarak çalışmıştır. 2019-2020 eğitim ve öğretim yılından itibaren ilkokul müdür yardımcısı olarak görevine devam etmektedir. Çalışma alanları, üstün zekalılar ve yetenekliler eğitimi, destek eğitim odaları, 21. yy. becerileri, çocuklar için felsefe, eğitimde teknoloji, tasarım yoluyla anlama, liderlik ve yönetim şeklindedir. Bu alanlarda birçok internet sitesi ve dergide makaleler yazmış, birçok ulusal kongre ve konferansta eğitimler vermiştir. Amatör olarak müzikle ilgilenmektedir. “Kalbim Fırtına Biçer” isimli bir şiir kitabı, “Üstün”e Titre isimli bir eğitim – başvuru kitabı ve “Yeni Okul” isimli bir çocuk hikâye kitabı bulunmaktadır.

firatgokalp Fırat Gökalp
Ortaokul Müdür Yardımcısı
Özgeçmiş

Fırat Gökalp

Fırat GökalpMatematik lisans eğitimine sahip olan Fırat Gökalp 2001 yılında Hacettepe Üniversitesi Almanca Matematik Öğretmenliğinden mezun oldu. 2002-2011 yılları arasında çeşitli kurumlarda lise matematik öğretmeni, 2011-2014 yılları arasında ALKEV Özel Okullarında matematik öğretmeni olarak görev aldı. Yine aynı yıllarda “Eğitimde Teknoloji” içerikli sertifika programlarına katıldı. 2014 yılının Ağustos ayından itibaren ALKEV Özel Okulları ortaokul müdür yardımcısı olarak görevini sürdürmektedir.

Yaşar Fırat Altunsuyu Yaşar Fırat Altunsuyu
Ortaokul Müdür Yardımcısı / LGS Koordinatörü
Özgeçmiş

Yaşar Fırat Altunsuyu

Yaşar Fırat AltunsuyuÇukurova Üniversitesi Matematik Bölümünden mezun olan Fırat Altunsuyu, Doğu Akdeniz Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde, Eğitim Bilimleri üzerine Tezsiz Yüksek Lisans programını tamamlamıştır. 2005-2017 yılları arasında çeşitli özel kurumlarda matematik öğretmenliği yapmıştır. Mesleki gelişimi süresince çeşitli sertifika ve eğitim programlarına katılan Fırat Altunsuyu, 2017-2018 eğitim öğretim döneminde ALKEV Özel Okullarında matematik öğretmeni olarak görev almıştır. 2018-2019 eğitim öğretim yılı itibariyle ALKEV Özel Okulları müdür yardımcılığı ve sınav koordinatörlüğü görevini yürütmektedir.

S. Elif Durukan S. Elif Durukan
Anadolu ve Fen Lisesi Müdürü
Özgeçmiş

S. Elif Durukan

S. Elif DurukanFizik lisans eğitimine sahip Elif Durukan, İstanbul Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde Fizik Öğretmenliği Tezsiz Yüksek Lisans programını tamamlayarak okul yönetimi ve denetimi alanında birçok sertifika programına katıldı. 2002-2007 yılları arasında Fizik öğretmeni olarak çalıştı. 2007-2009 tarihleri arasında ALKEV Özel Okullarında Fen ve Teknoloji Öğretmeni olarak görev aldı. 2009-2013 yılları arasında ALKEV Özel Okulları müdür yardımcılığı ve müdür başyardımcılığı görevlerini yürüttü. İstanbul Üniversitesi İşletme İktisadı Enstitüsünde İşletme Yönetimi alanında master yaparak MBA Programını tamamlayan Elif Durukan, 2014 yılı başından itibaren ALKEV Özel Anadolu ve Fen Lisesi müdürlüğü görevini sürdürmektedir.

Alper Yoldaş Alper Yoldaş
Anadolu ve Fen Lisesi Müdür Başyardımcısı
Özgeçmiş

Alper Yoldaş

Alper YoldaşTürk Dili ve Edebiyatı lisans eğitimine sahip Alper Yoldaş, 2003 yılında Afyon Kocatepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Eğitim Bilimleri üzerine Tezsiz Yüksek Lisans programını tamamladı. Eğitim yönetimi ve denetimi üzerine sertifika programlarına katıldı. Çalıştığı kurumlarda Türk dili ve edebiyatı öğretmenliğinin yanı sıra zümre başkanlığı ve eğitim koordinatörlüğü görevlerinde bulundu. Eğitim ile ilgili gerçekleştirilen birçok seminere katıldı ve sunumlar gerçekleştirdi. Öğrencinin etkin rol aldığı eğitim odaklı ulusal ve uluslararası birçok organizasyona katılım gösterdi. 2015-2016 yılında ALKEV Özel Anadolu ve Fen Lisesinde Türk dili ve edebiyatı zümre başkanlığı görevini yürüttü. 2016 yılından itibaren ALKEV Özel Anadolu ve Fen Lisesi müdür yardımcılığı görevini yürütmektedir.

Vildan Kocaoğlu Vildan Kocaoğlu
Anadolu ve Fen Lisesi Müdür Yardımcısı
Özgeçmiş

Vildan Kocaoğlu

Vildan Kocaoğlu2000 yılında İstanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Ana Bilim Dalından mezun olan Vildan Kocaoğlu, yüksek lisans eğitimine yine İstanbul Üniversitesinde Üstün Zekâlıların Eğitimi Bölümünde devam etti. 2002-2004 yılları arasında mesleki gelişimine katkıda bulunmak amacıyla Londra’da yaşadı. Birkbeck University’de “Psychology at Work” programını tamamladı. 2004 yılından itibaren çeşitli kamu ve özel eğitim kurumlarda psikolojik danışmanlık ve rehberlik zümre başkanlığı görevlerini sürdürdü. 2013 yılında 4 yıl süren aile ve çift terapisti eğitimini tamamladı. Meslek hayatı boyunca alanıyla ilgili birçok eğitim ve sempozyumda eğitimci/katılımcı olarak yer aldı. 2013-2017 yılları arasında ALKEV Özel Okulları Rehberlik Birimi yöneticiliği görevini yürüttü. Vildan Kocaoğlu, 2017 yılı itibariyle ALKEV Özel Anadolu Lisesi müdür yardımcılığı görevini sürdürmektedir.15 yıllık profesyonel voleybol geçmişi dolayısıyla öncelikle spor ve sonrasında da müzik ilgi ve yetenek alanlarındandır.

Didem Tunca Didem Tunca
Anadolu ve Fen Lisesi Müdür Yardımcısı
Özgeçmiş

Didem Tunca

Didem TuncaEge Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünden 1998 yılında mezun olan Didem Tunca, lisans eğitimi sürecinde formasyon eğitimlerini tamamladı. 1998 yılından itibaren çalıştığı kurumlarda Türk Dili ve Edebiyatı ve Türkçe öğretmenliği, zümre başkanlığının yanında IB programında ana dil (IB DP Turkısh Literature) derslerini yürüterek IB examiner (IB sınav değerlendiricisi) olarak çalıştı. 2019 yılında “Neuro Linguistic Programming (NLP)” sertifika programını ve 2010 yılında İstanbul Kültür Üniversitesinde “Eğitim ve Okul Yöneticiliğinde Profesyonellik” sertifika programını tamamladı.2013 -2015 yıllarında ALKEV Özel Okullarında Türk Dili ve Edebiyatı-Türkçe Bölüm Başkanlığı, 2015-2019 yıllarında ALKEV Özel Ortaokulunda Türkçe Zümre Başkanlığı görevini sürdürdü. Meslek yaşamı boyunca alanıyla ilgili birçok sempozyum, konferans ve eğitimlere katıldı; sunumlar gerçekleştirdi. 2019 yılından itibaren ALKEV Özel Anadolu ve Fen Lisesi Müdür Yardımcılığı görevini yürütmekte olan Didem Tunca’nın üniversite hazırlık sürecine yönelik kitapları bulunmaktadır.

Neşe Uygur Neşe Uygur
Anadolu ve Fen Lisesi Müdür Yardımcısı / Sınav Koordinatörü
Özgeçmiş

Neşe Uygur

Neşe UygurNeşe Uygur, lisans eğitiminden sonra İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Eğitim Bilimleri programını tamamlamıştır. Marmara Üniversitesi Eğitim Yönetimi ve Denetimi alanında yüksek lisans eğitimini bitirerek bu alanda pek çok seminere katılmış, eğitim sertifika programlarını başarıyla tamamlamıştır.

Duygusal Zekâ, Örgütsel Öğrenme ve Eğitimde İnovasyon konularında doktora çalışmaları devam etmektedir. Mesleği boyunca eğitim kurumlarında ölçme değerlendirme uzmanı, sınav koordinatörlüğü, müdür yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur. 2012 yılında ALKEV Özel Okullarında ölçme ve değerlendirme uzmanı olarak göreve başlamıştır. 2017 yılından itibaren ALKEV Özel Anadolu ve Fen Lisesinde sınav koordinatörlüğü görevini yürütmüştür. 2022-2023 eğitim öğretim yılı itibariyle ALKEV Özel Anadolu ve Fen Lisesi müdür yardımcılığı ve sınav koordinatörlüğü görevini yürütmektedir. Eğitim alanında 26 yıllık bir deneyime sahiptir.

R. Yalın Güçkıran R. Yalın Güçkıran
Akademik ve İdari Koordinatör
Özgeçmiş

R. Yalın Güçkıran

R. Yalın GüçkıranTrakya Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği Bölümü’nü 2005’te bitirdi. Ardından Yeditepe Üniversitesi Eğitim Yönetimi ve Denetimi Yüksek Lisans Programı’nı tamamladı. Tez çalışmasını “İlköğretim Öğrencilerinin Okul İklimi Algıları ile Saldırganlık Düzeyleri Arasındaki İlişki” konusu üzerine yaptı. Yurt dışında düzenlenen uluslararası eğitim ve konferanslara katıldı. Bugüne kadar sınıf öğretmenliği, ölçme değerlendirme uzmanı, akademik müdür yardımcılığı görevlerinde bulundu. Hâlen ALKEV Özel Okullarında Akademik ve İdari Koordinatör olarak görev yapmaktadır. Etkili okul, Tasarım Yoluyla Anlama (UbD), 21. yüzyıl becerilerinin öğretimi ve değerlendirilmesi, eğitimde teknoloji uygulamaları ve maker hareketi üzerinde çalışmaktadır. Yarı profesyonel olarak müzikle ilgilenmekte olan Güçkıran, Yeditepe Üniversitesi Eğitim Programları ve Öğretim Doktora Programı’na devam etmektedir.