MENÜ

ALKEV Özel Anadolu ve Fen Lisesi 2023 Mezunlarını Uğurladı

ALKEV Özel Anadolu ve Fen Lisesi, 8 Haziran 2023 tarihinde Anadolu Lisesinin 6. Dönem, Fen Lisesinin 4. dönem mezunlarını vermenin gururunu ve mutluluğunu yaşadı.

2018-2019 eğitim öğretim döneminde ALKEV Özel Anadolu ve Fen Lisesine “Merhaba!” diyerek lise hayatlarına başlayan öğrencilerimiz akıl ve bilimin ışığında, sanat ve kültürle el ele, ulusal değerlerden evrensele uzanan ve tüm dünyayı kucaklayan, girişimci, çalışkan, disiplinli, duyarlı ve ilkeli insanlar olarak öğrenimlerini tamamladılar.

Alman Liseliler Kültür ve Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanımız ve Üyelerimiz, Mütevelli Heyet Üyelerimiz, yöneticilerimiz, öğretmenlerimiz ve öğrencilerimizin ailelerinin katıldığı törende coşku, gurur ve mutluluk bir aradaydı. Törende, Alman Liseliler Kültür ve Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Nükhet Demiren ve Okul Müdürümüz Sayın Elif Durukan’ın konuşmalarının ardından öğretmenlerimizin mezun öğrencilerimiz için hazırladıkları “ALKEV SERÜVENİ” videosu yayımlandı. Dereceye giren öğrencilerin plâketlerinin verilmesinin ardından tüm öğrencilerimize “Mezuniyet Belgeleri” ve ALKEV’li olma gururunu ömür boyu taşıyacakları ALKEV broşları verildi. Mezunlarımız, törenin sonunda büyük bir heyecan ve coşku ile mezuniyetlerini keplerini havaya atarak kutladılar.

Mezunlarımızın Atatürk ilkelerine bağlı, çağdaş anlayışın ışığında üniversite hayatlarında da başarılı bireyler olacağından kuşkumuz yok. Tüm mezunlarımızı yürekten kutluyoruz.

Mezunlarımızın yolları aydınlık, ufukları açık olsun!