MENÜ

Mertem Işıl Fotoğraf ve Kısa Film Yarışması Ödül Töreni – Mayıs 2024

“Fotoğraf, zamana hapsedilmiş bir anın sonsuzluğa uzanan yolculuğudur.”

Bu yıl ilkini düzenlediğimiz Mertem Koca Işıl Fotoğraf ve Kısa Film Yarışmasının teması “Kadın ve Emek”ti. İstanbul genelinde liseler arası düzenlenen fotoğraf yarışmasının heyecan dolu ödül törenini gerçekleştirdik. Kadının emeğini ve toplumdaki önemini vurgulayan temamızla buluşan yarışmamız genç yeteneklere, yaratıcılıklarını sergileme fırsatı sundu.

Toprağın derinliklerinde kök salan, yaşamın özüyle bütünleşen, emeğinin izlerini yüreğinin derinliklerinde yaşayan kadınlarımızın birbirinden güzel ve anlamlı anlarının gençlerimizin objektifinden yansıttığı fotoğrafları; FOTON Derneği üyelerinden değerli jürilerimiz Prof. Dr. Ozan Bilgiseren, Fotoğraf Sanatçısı Mustafa Seven ve Fotoğraf Editörü Murat Gür tarafından incelendi ve değerlendirildi.

Fotoğrafların orijinalliği, estetik değeri ve temaya uygunluğu kriterleri doğrultusunda yapılan değerlendirme sonucunda Mertem Işıl Mansiyon Ödülünü; Çemberlitaş Anadolu Lisesinden Eyüp Emre Ç., üçüncülük ödülünü; Halil Türkkan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinden Feyza Betül Ö.,  ikincilik ödülünü; Evliya Çelebi Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinden Serra Ö. ve birincilik ödülünü; Çemberlitaş Anadolu Lisesinden Cansu Ö. kazandı.

Sessizliğin en güçlü anlatıcısı olan fotoğraf sanatına gönül vermiş değerli gençlerimizi, önümüzdeki yıllarda yeni temalarla buluşturmak dileğiyle.

Video için tıklayınız.