MENÜ

Münih’e Yolculuğumuz – Mayıs 2019

05 -12 Mayıs 2019 tarihler arasında 4. sınıflarımızla (23 öğrenci) Münih’te bulunan Grandl Okuluna ziyaretini gerçekleştirdik.
Bununla beraber öğrencilerimiz, Grandl okullarındaki öğrencileri ile mektup arkadaşlığına başlamıştır. Bu arkadaşlıkta öğrencilerimizin birbirlerini tanıma ve aynı zamanda Almanca yazılı alanında bireysel olarak kendini değerlendirme şansını bulmuşlardır.
Okul müdürü ve 4E sınıfın geleneksel kıyafetleriyle oldukça içten karşılandık. Birlikte yapılan gezilerde (Hayvanat bahçesi, Schliersee’ye yolculuğumuz ve Pasinger Fabrik’teki Avrupa Projesine katılımımız) öğrencilerimiz hemen yeni arkadaşlıklar kurmuştur.
Öğrencilerimiz için Münih yolculuğu birbirinden ilginç ve heyecanlı deneyimlere sebep olmuştur. Grandl Okuluna bir sonraki yolculuğumuz için şimdiden heyecanlıyız ve dört gözle beklemekteyiz.
Bu vesileyle Gabriele Kerler ve Judith Seidenspinner’a teşekkürlerimizi de iletmek isteriz.

Unsere Klassenfahrt nach München 2019

In der Zeit vom 05.-12. Mai 2019 haben wir mit 23 Schülerinnen und Schülern der 4.Klassen die Grandlschule in München besucht.
Unserem Schüleraustauch ging ein Briefkontakt mit den Schülern der Grandlschule voraus. Bei diesem Briefkontakt hatten die Schüler die Möglichkeit, sich im Vorfeld kennenzulernen und gleichzeitig ihre schriftlichen Deutschkenntnisse  anzuwenden.
Wir wurden sehr herzlich von der  Konrektorin sowie der Klasse 4E in traditioneller Kleidung begrüßt. Bei unseren gemeinsamen Ausflügen, wie dem Besuch im Tierpark oder die Fahrt an den Schliersee sowie die Teilnahme am Europaprojekt in der Pasinger Fabrik haben unsere Schüler schnell neue Freundschaften geknüpft.
Die Fahrt nach München war eine interessante und spannende Erfahrung für unsere Schüler. Wir freuen uns schon jetzt auf den nächsten Besuch bei der Grandlschule.
An dieser Stelle möchten wir uns ganz herzlich bei Gabriele Kerler und Judith Seidenspinner bedanken.

Grandlschule über unseren Besuch: www.grandlschule.de/veranstaltungen/veranstaltungen-2018-19