MENÜ

Unser Abenteuerland / „Macera Dünyamız“ Projesi – Haziran 2019

Macera dünya isimli projemizde bol bol doğa ile iç içeydik ve ekip ruhumuzu güçlendiren çeşitli oyunlar ile eğlendik. Her birimiz birer survivor olup, ormanda nasıl yaşanılacağını ve doğayı nasıl koruyacağımızı öğrendik.
Bir günümüzü cam atölyesinde geçirdik. Orada camın çeşitli kullanım şekillerini gördük. Aynı zamanda her öğrenci camdan kendi kolye ucunu tasarlama şansını kazandı ve eserini eve götürdü.
Bahçeşehir gölette piknik eşliğinde bir masal günü gerçekleştirdik. Profesiyonel masal anlatıcısı Havva Viouf bizi masal diyarına götürdü. Çocuklar bu masal diyarının esintilerini ahşap kütüklerinde çeşitli resimlerle görselleştirdiler.
Öğrencilerimiz ile çok keyifli bir zaman geçirdik.

Unser Abenteuerland

In unserem Projekt “Unser Abenteuerland” waren wir viel in der Natur und haben mit verschiedenen Spielen unser Teamgeist gestärkt. Wir waren kleine Survivor im Wald und haben gelernt, wie man im Wald überleben kann und wie man die Natur schützen sollte.
Einen Tag haben wir in einem Glasatelier verbracht. Dort haben wir Einblicke in die verschiedenen Ausdrucksmöglichkeiten dieses Materials gewonnen. Besonders spannend war, dass jedes Kind seinen eigenen Kettenanhänger aus Glas kreieren und als Unikat mit nach Hause nehmen durfte.
Ein Märchentag im Gölet von der professionellen Märchenerzählerin Havva Viouf hat uns in eine andere Welt verzaubert.  Sie hat uns in ihren Bann gezogen und die Kinder durften die Geschichte auf ihre Rohholzscheiben bildlich dargestellt.
Unsere Projektkinder und wir hatten viel Spaß.