MENÜ

06 Kasım 2017 Pazartesi Paylaşımı “Kitap ve İstanbul Sanat Fuarı Açıldı”

36.Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı ve ARTİST 2017 / 27. İstanbul Sanat Fuarı Açıldı

TÜYAP ile Türkiye Yayıncılar Birliği iş birliği ile hazırlanan 36. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı ve ARTİST 2017 / 27. İstanbul Sanat Fuarı 4 Kasım Cumartesi günü saat 12.00’de Kore Yayıncılar Birliği Başkanı Yoon Chul-ho ve T.C. Kültür ve Turizm Bakanı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş’un katılımlarıyla açıldı.

Bu yıl otuz altıncı yaşını kutlayan İstanbul Kitap Fuarı’nın Onur Konuğu Kore olurken ana teması “İyi ki Varsın Edebiyat”, Onur Yazarı ise Sayın Ayla Kutlu olarak belirlenmiştir. Yurt içi ve yurt dışından 820 yayınevi ve sivil toplum kuruluşunun katıldığı fuarda, dokuz gün boyunca söyleşi, panel, şiir dinletileri ve çocuk etkinliklerinden oluşan 295 etkinlik ve 3000’den fazla imza günü düzenlenmektedir.

Sanat galerilerinin yanı sıra bağımsız gruplar, çeşitli sanat inisiyatifleri ve genç sanatçıları da konuk eden İstanbul Sanat Fuarı, ÜTOPYA teması ile sanatseverleri karşılayacak. İstanbul Sanat Fuarı’nın her yıl sanat alanındaki çalışmaları nedeniyle verilen onur ödülleri de sahiplerini buldu. Plastik Sanatlara önemli katkıları nedeniyle Sanatçı Onur Ödülü Sayın Nur Koçak’a, Sanat Tarihçisi / Eleştirmen Onur Ödülü Sayın Ali Artun’a, Koleksiyoner Onur Ödülü Sayın Yunus Büyükkuşoğlu’na değer görülürken, Sanatsever Kurum Onur Ödülü ise Farplas’a verildi.

İstanbul Kitap Fuarı, hafta içi 10.00-19.00, hafta sonu 10.00-20.00 saatleri arasında, İstanbul Sanat Fuarı ise sabah 11.00’den itibaren ziyaret edilebilir.

Katılımcıların, fuar etkinlik takvimine ise şu linkten ulaşması mümkün: www.istanbulkitapfuari.com/etkinlik-listesi

Edebiyat, güçtür; kendini ifade edebilme ve etrafındakileri etkileyebilme, var olma ve kalıcı olma gücüdür. Yaşamı yüceltmenin, daha anlamlı kılmanın bir yoludur edebiyat. İyi ki varsın edebiyat!