MENÜ

19 Eylül 2020 Webinar: Prof.Dr. Soner Yıldırım “Uzaktan Eğitimde Öğrenci Motivasyonu”

ODTÜ Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Soner Yıldırım tarafından velilerimize yönelik “Uzaktan Eğitimde Öğrenci Motivasyonu” webinarı gerçekleştirilecektir.

Webinarda; çevrim içi öğrenmeden en üst düzeyde faydalanabilmek için öğrenciler evde nasıl desteklenir, nelere dikkat edilmesi gerekir, öğrenme için uygun ortam nasıl sağlanır gibi sorulara değinilecektir.

Prof. Dr. Soner Yıldırım
1990 yılında Hacettepe Üniversitesi, Eğitim Fakültesi, Eğitim Bilimleri Bölümü, Eğitim Programları ve Öğretim Anabilim Dalı’ndan mezun oldu. Öğretim teknolojileri alanındaki yüksek lisans eğitimini 1993 yılında Michigan State Üniversitesi’nde, aynı alanda doktora eğitimini South California Üniversitesi’nde 1997 yılında tamamladı. 1998 yılından bu yana ODTÜ Eğitim Fakültesi’nde öğretim üyesi olarak çalışmaktadır. Prof. Dr. Soner YILDIRIM 1998 yılından bu yana çesitli uluslararası kuruluşlarda Öğretim Teknololojisi projelerinde uluslararası uzman olarak almaktadır. 1998-2000 yılları arasında Dünya Bankasında, 2002-2006 yılları arasında Strasbourg’daki  Avrupa Konseyi’nde ve 2004 yılından bu yana’da Avrupa Birliği Avrupa Eğitim Vakfı’nın (ETF) çeşitili projelerinde görev almıştır. Araştırma konuları arasında eğitimde sosyal medya kullanımı, elektronik performans destek sistemleri, öğrenme analitikleri ve nomofobya önemli yer tutmaktadır.