MENÜ

Başarı ve Ödüller

Etkin katılım anlayışını benimseyen okulumuz başarı odaklı yapısı ile bir çok alanda faaliyetlerini sürdürmektedir.

Okulumuzun elde ettiği başarılardan bazıları:

ALKEV Destination Imagination Takımlarımız Global Finals 2023’te

İlkokul, Ortaokul ve Lise takımlarımız Türkiye’nin en büyük yaratıcılık organizasyonu olan Destination Imagination Türkiye finallerinde üstün başarı sergilediler. 20-23 Mayıs 2023 tarihlerinde Amerika Birleşik Devletleri’nde gerçekleştirilecek olan Destination Imagination (DI) Global Finals 2023’te ülkemizi ve okulumuzu temsil etmeye hak kazandılar.

Destination Imagination Antalya Ulusal Turnuvası teknik (technical), mühendislik (engineering) ve güzel sanatlar (fine arts) kategorisindeki derecelerimiz;

İlkokul Modi Takımı Fine Arts kategorisinde Türkiye 2. liği ve Rönesans Özel Ödülü,

Ortaokul Crazy Brains Takımı Technical kategorisinde Türkiye 3. lüğü,

Ortaokul Master Minds Takımı Engineering kategorisinde Türkiye 2. liği ve Rönesans Özel Ödülü,

Lise Strong UnionTakımı Technical kategorisinde Türkiye 2. liği ve Rönesans Özel Ödülü,

Lise Moneos Takımı Engineering kategorisinde Türkiye 1. liği

Başarılı performanslarından dolayı tüm takımlarımızı tebrik ediyor, dünya finallerinde başarılar diliyoruz.


U10 Basketbol Takımımız Şampiyon – Ocak 2023

Ulusal Basketbol Birliği (NBA) ve Türk basketbolunun gelişimine katkıda bulunmak amacı ile kurulmuş olan Basketbol için Destek ve Eğitim Vakfının (BIDEV – Basketbol Dayanışma ve Eğitim Vakfı) ortaklaşa düzenlediği Jr. NBA Türkiye Ligi U10 kategorisinde okulumuz finalde Hisar Okullarını yenerek şampiyon olmuştur.

Ayrıca okulumuz öğrencilerinden Kerem Ünlü U10 kategorisinde MVP (en değerli) ve sayı rekortmenliği ödüllerinin sahibi olmuştur.

Başta Antrenörümüz Koray Hakkı Öztürk olmak üzere tüm takımımızı tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyoruz.


Basketbolda Büyük Başarı – Haziran 2022

Ünibest Basketbol Ligi Tahsin Derdiyok Sezonunu İlkokul Takımımız Şampiyon olarak, Ortaokul Takımımız ise 2. olarak tamamlamıştır.


Goethe Fit A1 Sınavı – Haziran 2022

4. sınıftan Goethe Fit A1 sınavına katılan tüm öğrencilerimiz Almanca sertifikasını başarıyla almışlardır. Öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.


DI Turnuvası’nda İlk ve Ortaokulun Başarısı – Şubat 2022


3 ve 4. Sınıflarımız eTwinning Projesi’nde “Ulusal Kalite Ödülü” Aldı! – Ağustos 2021

Avrupa Eğitim, Öğretim, Gençlik ve Spor programı olan Erasmus+ tarafından ortaklaşa finanse edilen eTwinning proje platformunda kurucusu olduğumuz “Wishes Belong to New Year (WBNB)” isimli projemiz Ulusal Kalite ödülünü almaya hak kazanmıştır. Danimarka, Estonya, İspanya, İtalya, Malta, Türkiye ve Japonya’nın katılımları ile gerçekleşen yeni yıl dileklerinin paylaşıldığı, hibrit eğitim modeline uygun olarak dizayn edilen projemize katılan 3 ve 4. sınıf öğrencilerimizi emeklerinden ötürü tebrik ederiz.


İlkokul Öğrencileri “Oyuncu Beyinler Turnuvası”nda Türkiye Finalinde – Mayıs 2021


MakeX Yarışması – Ekim 2019

MakeX Robotics Turnuvası; Maker Maratonu ve STEAM Karnavalı gibi etkinliklerle yaratma, paylaşma ve iş birliğine yönelik coşkuyu teşvik eden ve gençlerin gelişimine rehberlik eden bir robot etkinlik platformudur.

17 Mayıs 2018 Cumartesi günü ikincisi düzenlenen yarışmada tüm takımlarımız, 12 Ekim 2019 finallerine gitmeye hak kazanmıştı. Türkiye finalinde Elementary kategorisine 32 ve Intermediate kategorisine 19 takım katılmıştır. Yarışmaya okulumuzdan Elementary kategorisinde 4 takım ve Intermediate kategorisinde 1 takım katılmıştır. Yarışma bir gün içerisinde iki aşamadan oluşmaktadır.

Tüm takım üyelerine, gün içinde bize destek veren Türkçe Öğretmenimiz Tamer Yaşar Akçaalan’a, takım mentorlarımızdan Lamia Aktaş’a teşekkür eder; turnuvada Outstanding Mentor ödülünü alan Hakan Ataş öğretmenimizi tebrik ederiz.

Ana faaliyeti Çin’de gerçekleştirilen MakeX Robotik Turnuvası; gençlerin bilim, teknoloji, mühendislik, sanat, matematik ve diğer multidisipliner bilgileri pratik problemlerde kullanmasıyla STEM eğitimini destekleyen uluslararası bir robot yarışıdır. Buna ek olarak MakeX, gençlerin iş birliği içinde olmalarını ve rekabet içinde kendilerini geliştirmelerini savunmaktadır. Dünyanın en yaygın turnuvaları arasında yer alan MakeX yarışması hakkında daha detalı bilgiye http://makex.io/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Yarışmaya katılan öğrencilerimizin takımları ve yarışma sonucu bilgilerini aşağıda bulabilirsiniz.

Takım ismi: ADAX

Takım Üyeleri: Damla Akdeniz, Nazife İlsu Temiz
Kategori: Intermediate
Başarı: Birinci aşama üçüncülüğü, ikinci aşama dördüncü ittifak.

Takım İsmi: İstanbul Dynamics
Takım Üyeleri: Berk Köseoğlu, Ekin Tekeoğlu
Kategori: Elementary
Ödüller: Birinci aşama dokuzunculuğu, ikinci aşama ikinciliği.

Takım İsmi: Junior Technicians
Takım Üyeleri:
Mert Budak, Öykü Bizim
Kategori: Elementary
Ödüller: Birinci aşama yirminciliği

Takım İsmi: KEX
Takım Üyeleri
: Efe Türkel, Kaan Özgür
Kategori: Elementary
Ödüller: Birinci aşama on birinciliği, ikinci aşama beşinciliği

Takım İsmi: KXY
Takım Üyeleri:
Kemal Karadeniz, Yağız Yarlı
Ödüller: Birinci aşama on birinciliği, ikinci aşama ikinciliği


İngilizce Okuma Yarışması – Ocak 2019

İlköğretim İngilizce zümresinin düzenlediği okuma yarışmasında öğrencilerimiz okudukları kitaplar üzerine projeler hazırlayıp yarışmaya katıldılar. Açıklanan yarışma sonuçlarına göre

4 ve 5.sınıflar kategorisinde derece alan öğrencilerimiz:
Ertuğrul Çatal, Öykü Ersoy ve Emine Kuzu

Öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.


Satranç Turnuvası – Eylül 2018

29 ve 30 Eylül 2018 tarihlerinde düzenlenen yaş grupları Satranç turnuvasında 1. sınıf öğrencimiz Ali İlkinönü ve 3. sınıf öğrencimiz Ömer Alp Öztürk kendi yaş gruplarında 3. oldular. Öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını dileriz.


MakeX Robot Yarışmasından Ödül ile Döndük – Mayıs 2018

19-20 Mayıs 2018 tarihlerinde Teknoloji ve Eğitim Fuarında (TEF İstanbul) Robotistan sponsorluğunda bu yıl Türkiye‘de ilk defa düzenlenen MakeX 2018 İstanbul robot yarışmasına okulumuz jr AG Robotik, Roboters Of Alkev, Storm-X, ART ve The Rockets olmak üzere 5 takım ile katıldı.
Öğrencilerimiz yarışma öncesi ve süresince karşılaştıkları problemleri başarıyla çözümleyerek, kendilerine harika deneyimler katarak yarışmayı tamamladı.
Takımlarımızdan Jr AG Robotik, Rekabet Ruhu Ödülü kazanarak başarılarını ödül ile taçlandırdı.
Katılan tüm öğrencilerimizi tebrik eder başarılarının devamını dileriz.


Yüzme Yarışması – Mayıs 2018

İlçe Milli Eğitim ve Gençlik Spor İl Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenlediği ilçe yüzme yarışlarında 2C sınıfı öğrencilerinden Zeynep Turancı serbest ve sırt üstü yarışlarda iki altın madalya kazanarak birinci olmuştur.
Yine aynı sınıftan Eymen Albayrak serbest yarışta gümüş madalya ile ikinci olmuştur.
3A sınıfı öğrencilerinden Metehan Bayur kelebek ve sırt üstü yarışlarda iki bronz madalya kazanarak üçüncülük elde etmiştir.
4B sınıfı öğrencilerinden Ali Turancı kurbağalamada şampiyon olarak altın madalya kazanmıştır.

Öğrencilerimizi tebrik eder başarılarının devamını dileriz.


Satranç Turnuvası ve Madalya Töreni – Kasım 2017

Okulumuzun Satranç Öğretmeni & Türkiye Satranç Federasyonu İlçe Temsilcisi Zeki SARIKAVK’ın Turnuva Direktörlüğü ve Organizasyon Sorumluluğunda TSF & Gençlik Spor İl Müdürlüğü iş birliği ile 2-3 Aralık 2017 Cumartesi ve Pazar günleri düzenlenen İstanbul Küçükler Satranç İl Birinciliğine katılarak, Finale kalma başarısı gösteren öğrencilerimiz Ece Aşkın, Duru Bozacı, Mert Mutlu ve Satranç Öğretmenimiz Zeki SARIKAVAK’ı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.
Ayrıca Finalde yedek yarışmacı ve Türkiye Şampiyonasına katılma hakkı elde eden: Ömer Alp Öztürk, Kuzey Duruş, Eymen Albayrak, Kerem Utku Er, Arca Özarda, Demir Sevinç, Efe Sümer ve Ali Nejat Yılmaz 2-3 Aralık 2017 Cumartesi ve Pazar günleri yapılan MEV Okulları 3.Dostluk ve Hoşgörğü Satranç Turnuvası Takım yarışmalarında  Kaleler A takımı Talha Yiğit Doğan, Mehmet Mert Şirin, Kaleler B Takımı Ahmet Göker ve Tuna Arslan, Atlar Takımı Buğra Efe Subaşı ve Metehan Bayur, okulumuzu başarı ile temsil etmişlerdir.
Öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.


Satranç Madalya Töreni – Kasım 2017

Geçtiğimiz haftalarda yapılan İstanbul Küçükler İl Birinciliği Seçmeleri Bahçelievler grubunda yarışan öğrencilerimizden Taylan Özcan 3. Talha Yiğit Doğan 4. olma başarısı gösterdiler. Ayrıca: Türkiye Satranç Federasyonu & İST İL Temsilciliği & Gençlik ve Spor Bakanlığı İstanbul Gençlik Spor İl Müdürlüğü & TSF Esenyurt İlçe Temsilciliği tarafından düzenlenen, Organizasyon Sorumluluğu ve Turnuva Direktörlüğü Satranç Öğretmenimiz Zeki SARIKAVAK tarafından yapılan 10 KASIM ATATÜRK’Ü ANMA SATRANÇ TURNUVASI’na katılan ve üstün bir performans gösteren öğrencilerimiz Talha Yiğit Doğan-Taylan Özcan-Demir Mehmet Ertürk-Tuna Arslan-Ahmet Göker-Recep Egehan Yiğit-Metehan Bayur-Ömer Alp Öztürk-Kuzey Duruş-Eymen Albayrak-Orhan Ateş Köse, Madalyalarını Okul Müdürümüz Ayşenur YAVUZ’dan aldılar. Öğrencilerimizi kutluyor başarılarının devamını diliyoruz.


Bulgaristan’dan Piyano Derecesi – Eylül 2017

3-A sınıf öğrencilerimizden Deniz Fatih ÜLKÜ, Bulgaristan’da düzenlenen 10 yaş altı piyano festivalinde 3. olmuştur. Okulumuz ve ülkemiz adına gelecekte önemli yerlerde olacağına inandığımız öğrencimizi tebrik eder, başarılar dileriz.


ALKEV Küçük Erkekler Basketbol Takımımız ŞAMPİYON! – Mayıs 2017

Büyükçekmece İlçesinde İlkokullar arası yapılan Basketbol turnuvasında Okulumuz MEV Kolejini Finalde yenerek Şampiyon olmuştur. Takımımızı tebrik eder başarılarının devamını dileriz.


Satranç Turnuvası – Aralık 2016

03-04 ve 10-11 Aralık tarihlerinde Satranç Öğretmenimiz Zeki Sarıkavak tarafından organizasyonluğu gerçekleştirilen 2016-2017 İSTANBUL İL BİRİNCİLİĞİ SATRANÇ TURNUVASI’nda öğrencimiz Talha Yiğit Doğan 12 yaş altında 1. olmuştur.

Turnuva her yaşa açık olarak düzenlenmiş ve 385 sporcunun katılımıyla gerçekleştirilmiştir. Öğrencimiz Talha Yiğit Doğan’a madalyası İlkokul Müdürümüz Ayşenur Yavuz tarafından veridi. Sporcumuzu tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Ayrıca 03-04 Aralık 2016 tarihlerinde MEV Koleji 2. dostluk ve hoşgörü Satranç Turnuvasında okulumuzu başarı ile temsil eden; Kaleler Kategori sporcuları Taylan Özcan ve Demir Mehmet Ertürk ve Atlar Kategorisinde ise Ahmet Göker ve Tuna Arslan sertifikalarını aldılar.


UWG’de 2016 Basketbol Turnuvasında İkincilik!

United World Games (UWG) basketbol turnuvasında minik erkek basketbol takımımız Amerika’yla Final oynayarak ikinciliği elde etmiştir. Takımımızı tebrik eder başarıların devamını dileriz.

UWG’de Basketbol Turnuvasında İkincilik!


Minik Erkek Futbol Takımı ŞAMPİYON – Haziran 2016

ALKEV minik erkek futbol takımı 6 Haziran 2016 tarihinde Büyükçekmece İlçe Minik Erkek Futbol Turnuvasnıda Akademi Kolejini 3-0 yenerek Şampiyon olmuştur.
Takımımızı tebrik eder başarıların devamını dileriz!

Minik Erkek Futbol Takımı ŞAMPİYON


ALKEV Minik Erkek Basketbol Takımı İLÇE BİRİNCİLİĞİ elde edip ŞAMPİYON oldu – Öğrencilerimizi Tebrik ederiz !!!

Büyükçekmece Gençlik Spor ilçe müdürlüğünün ortaklaşa düzenlediği minik erkek basketbol turnuvasında ALKEV Okulları 2015-2016 eğitim öğretim yılının şampiyonu olmuştur. Final maçını Mev Koleji ile oynayan takımımız 19-15 lik bir skorla galibiyete imza attı. Takımımızı tebrik eder başarılarının devamını dileriz.

ALKEV Minik Erkek Basketbol Takımı ŞAMPİYON – Mayıs 2016


“23 Nisan” Konulu Resim Yarışması – 2016

“23 Nisan” Konulu Resim Yarışmasında derece alan öğrencilerimizi kutlar başarılarının devamını dileriz.

3.SINIFLAR KATEGORİSİ SONUÇLARI

3. YAĞIZ EFE ÇELİK
2. DEFNE OSMANBAŞOĞLU
1. LARA SARAÇOĞLU

4.SINIFLAR KATEGORİSİ

3. KAREN ELİF MERTER
2. ZEYNEP AYDIN
1. NAZLI ŞENGÜL


Jr. FLL (Junior First Lego League) Fuarı – 2016

Bilim Kahramanları Derneği’nin 16 Nisan 2016 tarihinde düzenlediği ve Mef Okulları’nın, Ulus Kampüsü’nde ev sahipliği yaptığı Jr. FLL (Junior First Lego League) fuarına 3 ve 4. sınıflarımızdan oluşan “World of Makers Jr.” isimli takımımızla katıldık. Sene boyunca hazırlıklarını yaptığımız geri dönüşüm projemizi ile hareketli lego modelimizi gözlemciler ve ziyaretçilere tanıttık. Bu güzel günü ‘’Usta Yazılımcı Ödülü’’ ile taçlandırmayı başardık. Projede emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

Junior FIRST® LEGO® League Jr.FLL Fuarı 2016


ALKEV Küçük Erkekler Basketbol Takımımız ŞAMPİYON!

Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından düzenlenen 2015-2016 eğitim öğretim yılı okullar arası basketbol müsabakalarında ALKEV Küçük Erkekler basketbol takımımız ŞAMPİYON olmuştur.
Takımımızı kutlar, başarıların devamını dileriz!
Başarı ve Ödüller

2016 İstanbul Küçükler ve Yıldızlar Takım Satranç Turnuvası – Ocak 2016

16-17 Ocak 2016 Cumartesi-Pazar günleri 6 Tur üzerinden yapılan takım yarışmalarında  ALKEV CHESBASE ve ALKEV ŞAHMAT Takımları 6 şar puan toplayarak başarılı bir turnuva geçirmişlerdir. 1-C Sınıfından Demir ATEŞ ÇAPAR 6 Maçın 5’ini kazanarak turnuvanın en başarılı sporcu olmuş ve birinci sınıflar arasında 1. olmuştur. Sporcumuzu tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.


Cumhuriyet Satranç Turnuvası – Ekim 2015

Öğrencilerimizden Taylan ÖZCAN B Kategorisinde 2. oldu. Turnuvaya katılan tüm ALKEV öğrencilerimize katılım belgesi ve Cumhuriyet anı madalyası verildi.


2014-2015 Eğitim Öğretim Yılında:

Başarı ve Ödüller

Almanya’nın en popüler çocuk bilgi yarışması olan ve Alman ZDF Kanalı‘nda yayınlanan “1,2 oder 3“ yarışmasının birincisi ALKEV öğrencileri oldu.

Alman ve Avusturyalı öğrencilerle yarışan öğrencilerimiz; yabancı dil yetkinlikleri, genel kültür bilgileri ve özgüvenleri ile ana dili Almanca olan rakipleri arasından sıyrılarak önemli bir başarıya imza attılar.

Ülkemizi başarıyla temsil eden 4.sınıf öğrencilerimiz İdil Mina Ak, Beliz Uzun ve Berk Okçuoğlu‘yu kutluyor, öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz.

İlçe Milli Eğitim ve Gençlik Spor İlçe Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenlediği 2015 Minik Erkekler Basketbol Turnuvasında okulumuz 2.’lik kupasını kazanmıştır. Öğrencilerimizi tebrik eder başarılarının devamını dileriz.

Büyükçekmece İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gençlik Spor Genel Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenledikleri okullar arası “Küçük Erkekler Basketbol Turnuvası“nda okulumuz 3. olmuştur. Basketbol takımımızı tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.


2013-2014 Eğitim Öğretim Yılında:

Yıldız Erkek Basketbol Takımımız ilçe şampiyonu olmuştur.
Hisar Okullarının düzenlediği turnuvada Yıldız Erkekler Basketbol Takımımız şampiyon olmuştur.

Masa tenisinde Büyükçekmece İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün düzenlediği Yıldız Erkekler, Küçük Erkekler ve Küçük Kızlar kategorisinde okul takımlarımız ilçe şampiyonu olmuştur.


2012-2013 Eğitim Öğretim Yılında:

2013 ALKEV Okulları Özgün Düşünce Kompozisyon Yarışmasında 7. ve 8. sınıflarda İstanbul genelinde 40’a yakın okul arasından birinciliği Cem Eryar adlı öğrencimiz kazanmıştır.
Basketbol okul takımımız Küçük Erkek ve Yıldız Erkekler kategorilerinde ilçe şampiyonu olmuşlardır.
Uğur Koleji’nin düzenlediği özel bir turnuvada Yıldız Erkekler takımımız 2.lik elde etmiştir.
Hisar Okulları’nın düzenlediği turnuvada küçük erkekler basketbol takımımız 2.lik elde etmiştir.

Atatürk Spor Şenliği’nde Yıldız ve Küçük Erkek Basketbol Takımımız şampiyon olmuştur.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün düzenlediği Küçük Erkekler Satranç Turnuvasında İstanbul 3.lüğü ve 4.lüğü elde edilmiştir.
Eyüboğlu Eğitim Kurumları tarafından geleneksel olarak düzenlenen Eyüboğlu Dostluk Satranç Turnuvasında 150 okuldan 717 öğrenci yarıştı. Bu mücadelede okulumuz minikler kategorisinde 3. lük, küçükler kategorisinde 5.lik elde etmiştir.

İstanbul Okul Sporları Avrupa Yakası Birinciliği Minikler, Küçükler, Yıldızlar, Gençler olmak üzere dört kategoride düzenlenen turnuvaya toplam 756 sporcu katıldı. 177 sporcunun mücadele ettiği Minikler kategorisinde öğrencimiz Ferit Batur Altın 6 puan alarak yarışmayı ikinciyle eş puanda tamamladı. Turnuvaya katılan diğer öğrencilerimizden Ahmet Demir Konu 3 puan, Umut Kara 3 puan ve Baran Küçük 2 puan alarak yarışmayı tamamladılar.

134 öğrencimiz “Benim Rengim Büyükçekmece” projesi kapsamında yaptıkları resimlerle, dünyanın en uzun resim sergisi unvanı ile Guinness rekorlar kitabına girmeye hak kazandılar.

Monami’nin düzenlediği ‘Çocuk ve Çevre’ konulu resim yarışmasında Yağmur Danışoğlu bisiklet, Berke Dündar- Demir Akyol-Noya Tezeren madalya ödülü kazanmışlardır.


2011-2012 Eğitim Öğretim Yılında:

Basketbol okul takımımız Junior kategorisinde, Küçük Erkek ve Yıldız Erkekler kategorilerinde ilçe şampiyonu olmuşlardır.

Yıldız Kız Voleybol takımımız ilçe ikincisi olmuştur.

Okulumuzun İl genelinde düzenlediği Atatürk Spor Şenliğinde Yıldız Erkek Basketbol Takımımız şampiyon olmuştur.
Kayak Yarışlarında İl Şampiyonasına ferdi katılım gösteren okulumuz minikler grubunda slalom yarışlarına katılmıştır.


2010 – 2011 Eğitim Öğretim Yılında:

Basketbol Junior Erkek Takımımız ilçe şampiyonu, Küçük Erkekler 2 . lik derecesi elde etmiştir.

Voleybol Kız Takımımız ilçe şampiyonu olmuştur.