MENÜ

Sosyal ve Kültürel Etkinlikler

Güncel proje ve etkinliklerimiz için Lise Proje ve Etkinlikleri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

ŞİİR DİNLETİSİ
15 Mayıs 2015 günü okulumuzun konferans salonunda gerçekleştirilen şiir dinletimizde ALKEV ortaokulu ve lisesinde öğrenim gören gençler, arkadaşlarına çağdaş Türk şiirinden örnekler sundular. Ozanların şiirlerindeki dünyalarda gezdirdiler bizi. Atatürk’ümüzün açtığı uygarlık yolunda büyük gelişmeler gösteren şiirimizden güzel bir seçki ile buluşurken Türkiye’de soylu bir şiirin varlığını hissettik yeniden. Bu onuru bize yaşatan ozanlarımızı da andık her bir şiirde. Ve sevgili öğrencilerimizle gurur duyduk, sahnedeki başarıları görülmeye değerdi. Müzik ve şarkılarla renklenen dinletimiz kulaklarımızda hoş bir seda bıraktı. Gençlerimizi izlemeye doyamadık. Gençlerimize bize yaşattıkları güzel anlar için çok teşekkür ederiz.


HUKUKÇU NAZAN MOROĞLU OKULUMUZU ZİYARET ETTİ
“Bir Nokta Koy” kampanyasının ilk ayağı “Kadına Yönelik Şiddete Hayır” idi. Bu kampanyanın devamını sağlamak için bir araya gelen öğrencilerimiz, 2 Haziran 2015 tarihinde ALKEV Okulları kurucularından değerli hukukçumuz Sayın Nazan Moroğlu’nu konuk ettiler. Nazan Hanım toplantımızda mesleği ile ilgili kendi deneyimlerini aktardı ve kadın haklarının tarihsel gelişimiyle ilgili önemli paylaşımlarda bulundu.


19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI HAFTASI “SURVİVOR ÖDÜL OYUNLARI”
19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı haftası kapsamında okulumuzda iki etaptan oluşan ‘Survivor Ödül Oyunları’ düzenlendi. Oyunların 1. etabı olan ‘Bilgi yarışması’ için bir araya gelip, bol eğlenceli saatler geçirdik. Kazanan takımlar ödüllerini teslim aldılar.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı haftası ‘Survivor Ödül Oyunları’Yarışmanın 2. etabı “Survivor parkuru” adı altında saatlerinde okulumuzun arka bahçesinde düzenlenmiştir. Yarışmacılar farklı parkurlarda birbirleri ile yarışarak eğlenceli vakit geçirdiler. Kazanan takımlara ödüller verildi.


Kitap Toplama Kampanyasına ALKEV Öğrencilerinden Büyük DestekKİTAP TOPLAMA KAMPANYASINA ALKEV ÖĞRENCİLERİNDEN BÜYÜK DESTEK
Aydınlık yarınlar için, ALKEV Anadolu Lisesi Öğrenci Meclisi Başkanlığı 04.05.2015- 18.05.2015 tarihleri arasında Muş Hasköy İlçesi Alpaslan Ortaokulu Eczacı Zübeyde Aydın Kütüphanesine bağışlanmak üzere bir ‘Kitap Toplama Kampanyası’ düzenlediler. Bu kampanyayla Muş’ta yaşayan öğrencilerle gönül bağı kurmayı ve onların kitap okuma alışkanlıklarını geliştirmeyi amaçlayan Meclis Başkanlarımız tüm okulumuz öğrencilerini paylaşıma davet ettiler. Kampanya sonunda toplam 1912 kitap elde edildi. Tüm öğrencilerimize verdikleri destekten dolayı teşekkür ederiz.


ALKEV Anadolu Lisesi Kariyer Günleri Etkinliğinin 2. GünüKARİYER GÜNLERİ 2. GÜN
25 Mayıs 2015’de ALKEV Anadolu Lisesi Kariyer Günleri Etkinlikleri kapsamında değerli mimarımız Sayın Mina Hasman ve değerli fotoğraf sanatçımız Sayın Merve Hasman’ı konuk ettik. Konuklarımız söyleşiye katılan lise hazırlık ve 9. sınıf öğrencilerimize  mimarlık ve fotoğrafçılık meslekleriyle ilgili kendi deneyimlerinden yola çıkarak önemli paylaşımlarda bulundular.Daha sonra konuklarımızdan değerli fotoğraf sanatçımız Merve Hasman ile ‘Fotoğrafçılık Workshop’u gerçekleştirildi.


ALKEV Anadolu Lisesi Kariyer Günleri Etkinliğinin 1. GünüKARİYER GÜNLERİ 1. GÜN
22 Mayıs 2015’de ALKEV Anadolu Lisesi  Kariyer Günleri  Etkinliklerimize  değerli oyuncumuz Sayın Kerem Bürsin’i  konuk ederek başladık.  Lise Hazırlık, 9. Sınıfların ve Ortaokul öğrencilerimizin  katılımı ile  konuğumuzun kariyer hayatına dair bir  söyleşi gerçekleştirdik.

 


Okulumuz Lise Öğrencilerinin ‘Bir Nokta Koy’ Kampanyasına Büyük DesteğiBİR NOKTA KOY
Lise öğrencilerinin liderliğinde başlatılan “Bir Nokta Koy” Kampanyasının ilk ayağı olan “Kadına yönelik şiddete hayır” okulumuzun lise öğrencileri tarafından büyük destek gördü. Kampanyanın hedefi, öğrencileri ‘Şiddet’ konusunda bilinçlendirmek ve öğrencilerin toplumsal konulara karşı farkındalıklarını yükseltmekti.

Okulumuzda düzenlenen sunum sonrasında öğrencilerimiz kampanyanın sembolü olan sarı topu, okulumuzda bu sunumu gerçekleştiren öğrencilerden teslim aldılar. Kampanyanın devamını sağlamak üzere ALKEV Anadolu Lisesi öğrencileri farklı okullara giderek bu konu ile ilgili paylaşımda bulunacaklar.


Hannover GezisiHANNOVER GEZİSİ
21 – 25 Aralık 2014 tarihleri arasında ALKEV Lisesi, Almanya’nın Hannover şehrine eğlenceli bir eğitim, bilim ve kültür turu düzenledi. Noel haftası olması sebebiyle şehir ışıl ışıldı. Öğrencilerimiz şehrin kurulan Weihnachtsmarkt’ını gezerek Alman kültüründen izlenimler edinebildiler.

Gezimizin en önemli durağı olan Wolfsburg şehrindeki interaktif bilim merkezi olan Phaeno’da öğrencilerimiz yenilebilen enerji konusunda uzmanlar tarafından eğitim aldıktan sonra istasyon çalışmalarına katılarak enerji konusun deneyerek öğrendiler ve ardından müzede bulunan 350 deney istasyonunu gezme ve deney yapma imkânı buldular. Autostadt, Snow Dome, Michael Schumacher Karting ve Wilhelm Busch Karikatür ve Grafik Müzesi de gezimizin birer parçasıydı.


ANDREA VALANTE İLE SÖYLEŞİ
Bu yıl Türk Sineması’nın 100. yılı nedeniyle TÜYAP’ın da davetlisi olarak İstanbul’a gelen yazar ve çizer Andrea Valante ile keyifli bir söyleşi gerçekleştirdik. İtalya’nın Merano kentinde doğan Valante, yazar ve çizerlik kariyerine 1990’da New York Times gazetesinde yayınlanan mini çizgi öyküyle başlamış, ülkesinde pek çok ödüle layık görülmüştür. ALKEV Özel Okullarında 11.11.2014 tarihinde gerçekleştirilen “Be my Superstar” temalı etkinlikle, çocuklarla ünlü film sahneleri arasında bir gezintiye çıktık. Filmlerin arka planında yatan sırların peşine düştük. “Bir film nasıl okunur?” sorusunun yanıtını aradık. Ve en önemlisi, süperstar olmanın püf noktalarını hep birlikte keşfettik! Yazar, “Sinema Ailesi” isimli İtalyancadan Türkçeye çevrilmiş kitabını, lise öğrencilerimiz için imzaladı.


ORYANTASYON HAFTASI ETKİNLİKLERİ
Okul hayatına ilk başlamak kadar, alışılan bir ortamdan yeni bir ortama katılmak, bilinmezle başa çıkmaya çalışmak, yeni arkadaşlar edinebilmek, öğretmenleri ve okulu tanımak, farklı bir okuldan gelen öğrenciler için de oldukça zordur. Bu zorluğu aza indirgemek için lise 9. Sınıf öğrencilerimiz ALKEV Özel Okulları “Oryantasyon Haftası” etkinliklerinde, ilkokul 1. Sınıf öğrencilerimizin okula alışmalarını sağlamak ve küçük kardeşlerine yardımlaşmanın önemini hissettirmek amacıyla okulun ilk haftası 1. Sınıf öğrencilerine servislerine kadar eşlik ettiler. Bu etkinlikte lise öğrencilerimiz kardeşlerine yardım etmenin mutluluğunu yaşarken, 1. Sınıflarımızın da okuldaki ilk günleri daha kolay geçmiş ve büyükleriyle yakın ilişkiler kurma fırsatı bulmuşlardır.


GREASE MÜZİKALİ’NDE BERABER EĞLENDİK
Ünlü bir Broadway eseri olan ve 1978 yılında beyazperde uyarlamasıyla büyük ses getiren Grease müzikaline Özel ALKEV Anadolu Lisesi öğrencileri Almanca olarak yeniden hayat verdiler.


BATMAN ŞEYHÇOBAN ORTAOKULU YARDIM KAMPANYASI
Duyarlı ALKEV öğrencileri, Lise Okul Aile Birliğimizin de katkılarıyla Batman Şeyhçoban Ortaokulundan gelen çağrıya cevap verdiler, öğrenciler getirdikleri kitap, giysi gibi yardımları Batman’a gönderilmek üzere özenle paketlediler.


GİSELLE BALESİ’Nİ İZLEDİK
ALKEV Özel Anadolu Lisesi öğrencileri Zorlu Center Performans Merkezi’nde düzenlenen dünyaca ünlü Giselle balesine katılım göstermiştir.


ALKEV ÖZEL ANADOLU LİSESİ OKUL AİLE BİRLİĞİ YILBAŞI YEMEĞİ
Okul Aile Birliğimiz 25 Aralık günü okulumuzun fuaye alanında bir Yılbaşı Yemeği düzenledi. Bu yemeğe hem mezun olan ALKEV’liler hem de 2013-2014 eğitim öğretim yılında ALKEV Özel Anadolu Lisesi’nde öğrenim gören öğrencilerimiz, öğretmen kadromuz ve değerli velilerimiz katılım gösterdi.


YILBAŞI KERMESİ
Okulumuzun gelenekselleşen ve Alman kültürünün bir parçası olan etkinliklerinden biri de Yılbaşı Kermesimiz… Yılbaşı Kermesi öncesi yapılan öğrenci gösterilerinde lise öğrencilerimiz Almanca şarkılara canlandırmalarla eşlik etti.
Anaokulumuzun gelenekselleşen Noel Kahvaltısında yine öğrencilerimiz Noel Baba kılığına girerek, anaokulundaki öğrencilerimize hediyeler verdi, onların sevinç dolu anlar yaşamaları lise öğrencilerini de mutlu etti.


05-09 ARALIK’TA BERLİN GEZİSİ DÜZENLEDİK
ALKEV Özel Anadolu Lisesi öğrencileri öğrendikleri yabancı dilin konuşulduğu ülkeye, hatta başkentine 5 günlük bir kültür gezisindeydiler. Bu gezide öğrenirken eğlenerek kaliteli bir zaman geçiren öğrencilerimiz Berlin’in tarihine damga vurmuş Holocaust, Berlin Duvarları ayrıca Madame Tussauds ve Bergama müzelerini ziyaret ettiler. Arkadaşlıklarını, akran ilişkilerini pekiştirdikleri Berlin Uluslararası Gençlik Yurdu’nda konakladılar. Akşamları toplanarak günü değerlendirdiler.


10 KASIM ATATÜRK’Ü ANMA VE ANLAMA GÜNÜ
ALKEV Özel Anadolu Lisesi öğrencileri 10 Kasım’da Ata’larına olan duygu ve düşüncelerini anı defterine yazdılar. Öğrencilerimiz anı defterini yazarken duygusal anlar yaşadılar.


29 EKİM 2013 CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMASI
ALKEV Özel Anadolu Lisesi öğrencileri 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda sınıfça gösterdikleri katılımla Cumhuriyet Orotoryosu’nu başarılı bir şekilde sahnelediler. Türkçe-Almanca “Cumhuriyet’in Kuruluşu” isimli power point gösterisi de ilgiyle izlendi.


ALKEV ÖZEL ANADOLU LİSESİ WTA CHAMPIONSHIP’I İZLEDİ
Dünyaca ünlü bayan tenisçilerin buluştuğu WTA Championship turnuvalarını ALKEV Özel Anadolu Lisesi örğencileri soluksuz izledi… Dünyanın en iyi tenisçisi Serena Williams’ı canlı izlemek ayrı bir keyifti.


3-A SINIFI, LİSE HAZIRLIK SINIFINA BAYRAM ZİYARETİ YAPTI
İlkokul 3. sınıf öğrencilerimiz ,okulun büyükleri olan Lise Hazırlık sınıfı öğrencilerimizin bayramını kutlamak için ziyaret etti. Ağabeyleri ve ablaları ise ALKEV’de gelenekselleşen bu bayram tebriğinde bayram çikolatalarını 3. Sınıf öğrencilerimize ikram etti. Ziyaret esnasında hoş dakikalar yaşandı.


ALKEV ÖZEL OKULLARI ÖĞRENCİ MECLİSİ SEÇİMİ
ALKEV Özel Anadolu Lisesi öğrencileri, okul öğrenci meclisi seçimlerinde sandık başında görev alarak seçimin düzenli ve doğru bir şekilde ilerlemesine yardımcı oldular, daha sonra da kendi oylarını kullandılar.


ALKEV OKULLARI 2013-2014 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI AÇILIŞ TÖRENİ
ALKEV Özel Anadolu Lisesi 2013-2014 eğitim öğretim yılında Lise Hazırlık grubuyla eğitime başladı. Hazırlık Sınıfı öğrencilerimiz okulumuzun açılış töreninde sınıf öğretmenleriyle yeni bir yıla, yeni bir okula başlamanın heyecanını yaşadılar.