MENÜ

Başarı ve Ödüller

Etkin katılım anlayışını benimseyen okulumuz başarı odaklı yapısı ile bir çok alanda faaliyetlerini sürdürmektedir.

Okuyorum-Soruyorum Yarışması – Nisan 2024

ALKEV Özel Ortaokulunda düzenli olarak güncellenen ve kazanan öğrencinin eğlenceli, tatlı ödüllerle buluştuğu “Okuyorum-Soruyorum Yarışması”nın nisan ayı kazananı 8D sınıfından Çınar K. oldu. Yarışmamıza katılan tüm öğrencilerimize teşekkür eder, gelecek aylarda da şanslarını tekrar denemelerini dileriz.


Voleybol Turnuvasında 4.lük – Nisan 2024

Zorlu geçen bir turnuvanın ardından yarı finale kadar çıkan Küçük Kız Takımımız Büyükçekmece ilçe 4. sü olmuştur.
Takımımızı tebrik eder başarılarının devamını dileriz.


Voleybol Turnuvasında 4.lük – Nisan 2024

İlçemizin düzenlediği Yıldız Kız Voleybol Turnuvasında 23 takım arasından yarı finale kadar çıkan ALKEV takımımız ilçe 4. sü olmuştur. Takımımızı tebrik eder başarılarının devamını dileriz.


Paletli Yüzme Müsabakaları – Nisan 2024

İstanbul İl Gençlik Spor Müdürlüğü tarafından Okul Sporları kapsamında 28-29 Mart 2024 tarihlerinde düzenlenen Paletli Yüzme müsabakalarında 5/D sınıfı öğrencimiz Zeynep Erva B., “Küçük Kızlar” kategorisi “100 Metre Mono Palet Su Üstünde” İstanbul 2.’si, “200 Metre Mono Palet Su Üstünde” İstanbul şampiyonu olmuştur.
Öğrencimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.


Okuyorum-Soruyorum Yarışması – Şubat 2024

ALKEV Özel Ortaokulunda düzenli olarak güncellenen ve kazanan öğrencinin eğlenceli, tatlı ödüllerle buluştuğu “Okuyorum-Soruyorum Yarışması”nın şubat ayı kazananı 5B sınıfından Sedef D. oldu. Yarışmamıza katılan tüm öğrencilerimize teşekkür eder, gelecek aylarda da şanslarını tekrar denemelerini dileriz.


Paletli Yüzme Bireysel Kış Şampiyonası – Şubat 2024

Okulumuzun 5. sınıf öğrencilerinden Zeynep Erva B. 13-15 Şubat tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirilen TSSF (Türkiye Sualtı Sporlar Federasyonu) yarışlarına katılmıştır.
Paletli Yüzme Bireysel Kış Şampiyonasında küçükler kadın yaş grubunda 100 ve 200 metre su üstü, 200 metre çift palet yarışlarında Türkiye 1’incisi, 100 metre çift palet yarışında Türkiye 2’incisi olarak toplamda 4 madalya kazanmıştır. Öğrencimizi tebrik ediyor, gelecekteki başarılarının devamını diliyoruz.


Ortaokul Zekâ Şampiyonası Türkiye Finalinde – Şubat 2024


Ortaokul ve Lise Takımlarımız DI Global Finals 2024’te

Türkiye’nin en büyük yaratıcılık organizasyonu olan Destination Imagination Türkiye finallerinde göstermiş oldukları üstün başarı sayesinde İlkokul, Ortaokul ve Lise takımlarımız, 20-23 Mayıs 2024 tarihlerinde Amerika Birleşik Devletleri’nde gerçekleştirilecek olan Destination Imagination (DI) Global Finals 2024’de ülkemizi ve okulumuzu temsil etmeye hak kazandılar.

Ortaokul Crazy Brains Takımı “Technical” kategorisinde Türkiye 1. Liği, Lise Strong Union Takımı “Technical” kategorisinde Türkiye 2. Liği almış bulunmaktadır.

Başarılı performanslarından dolayı; tüm takımlarımızı, mentörlerimizi ve öğretmenlerimizi tebrik ediyor, Dünya Finallerin’de başarılar diliyoruz.


Technovation Girls “Yaratıcılık Ödülü” – Şubat 2024

Ortaokul öğrencilerinden oluşan Technovation Girls takımlarımız, Technovation Türkiye Launch Event’e katılarak tüm gün boyunca yenilikçi projeleri üzerinde çalıştılar. Etkinliğin sonunda, projelerini başarıyla sunarak Yaratıcılık Ödülü’nü kazandılar. Başarılarından ötürü öğrencilerimizi ve onlara mentörlük eden öğretmenlerini tebrik ediyoruz.


Jr. AG Robotik Takımı “Kontrol” Ödülü – Ocak 2024

Okulumuz #24230 numaralı Jr. AG Robotik takımı Türkiye’de ilk kez düzenlenen FTC Off-Season’da olağanüstü başarı sergileyerek yalnızca “robot zekasında ustalaşan takımların” alabildiği Kontrol Ödülü’nü kazanmıştır. Bu ödül; robotun sahadaki işlevselliğini artırmak için otonom çalışma, akıllı kontrol ile mekanik sistemleri iyileştirme veya daha iyi sonuçlar elde etmek için sensörleri kullanma gibi oyun zorluklarını çözmek için yenilikçi düşünce sergileyen takıma verilir. Öğrencilerimizi ve mentör öğretmenlerimizi göstermiş oldukları üstün performanstan ötürü tebrik ediyoruz.


Bulmaca Yarışması – Ocak 2024

Ortaokulda her ay düzenli olarak güncellenen ve kazanan öğrencinin eğlenceli, tatlı ödüllerle buluştuğu Sözcük Bulmaca Yarışması’nın aralık ayı kazananı 8D sınıfından Kaan Ç. oldu. Yarışmamıza katılan tüm öğrencilerimize teşekkür ederiz.


Okuyorum-Soruyorum Yarışması – Kasım 2023

ALKEV Özel Ortaokulunda düzenli olarak güncellenen ve kazanan öğrencinin eğlenceli, tatlı ödüllerle buluştuğu Okuyorum-Soruyorum Yarışması’nın ekim-kasım dönemi kazananı 8D sınıfından Sinan A. oldu. Yarışmamıza katılan tüm öğrencilerimize teşekkür eder, gelecek aylarda da şanslarını tekrar denemelerini dileriz.


“Yüz Yıllık Emanet: Cumhuriyet” Konulu Ortaokul Şiir Yarışması – Ekim 2023

ALKEV Özel Ortaokulu Türkçe zümresi olarak cumhuriyetimizin 100. yaşını kutlamak amacıyla düzenlediğimiz “100 Yıllık Emanet: Cumhuriyet Şiir Yarışması” sonuçları açıklandı.

Yarışmamızda 5 ve 6. sınıflar kategorisinde
1. lik ödülünü Doruk E.
2. lik ödülünü Nil S.
3. lük ödülünü Deniz K.
Mansiyon ödülünü Toprak K. aldı.

7 ve 8. sınıf kategorisinde
1.lik ödülünü Bade A.
2. lik ödülünü Elif T.
3. lük ödülünü Duru U.
Mansiyon ödülünü Eymen A. aldı.

Öğrencilerimizin kocaman yüreklerinden dizelerine dökülen 100. yıl coşkularına ortak olmak gurur vericiydi. Yarışmaya katılan tüm öğrencilerimizi yürekten kutluyoruz.


Okuyorum-Soruyorum Yarışması-Eylül/Ekim – Ekim 2023

ALKEV Özel Ortaokulunda düzenli olarak güncellenen ve kazanan öğrencinin eğlenceli, tatlı ödüllerle buluştuğu Okuyorum-Soruyorum Yarışması’nın eylül- ekim dönemi kazananı 5A sınıfından Nehir A. oldu. Yarışmamıza katılan tüm öğrencilerimize teşekkür eder, gelecek aylarda da şanslarını tekrar denemelerini dileriz.


Technovation Girls Yarışması’nda Finaldeyiz! – Haziran 2023


ALKEV Özel Ortaokulundan TÜBİTAK Başarısı – Haziran 2023

TÜBİTAK tarafından düzenlenen 17. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasına 12.053 kız ve 9.078 erkek öğrenci olmak üzere toplam 21.131 öğrencinin hazırladığı 14.883 proje başvurusu alınmıştır.
Başvuruların ön değerlendirmeleri; Adana, Ankara, Bursa, Erzurum, İstanbul Asya, İstanbul Avrupa, İzmir, Kayseri, Konya, Malatya, Samsun ve Van olmak üzere 12 bölge merkezinde yapılmıştır. Ön değerlendirmeyi geçen 1.440 projenin sahibi öğrenciler, 22-23 Mayıs 2023 tarihleri arasında bahse konu 12 bölgede eş zamanlı olarak çevrim içi sunumlar ile değerlendirilmiştir.
7.sınıf öğrencilerimizden Duru B. hazırladığı Matematik projesi ile İstanbul Avrupa Yakasında Bölge 1.liği elde etmiş ve Türkiye finallerinde de 3.lük elde ederek büyük bir başarıya imza atmıştır. Başarılarından dolayı öğrencimizi ve danışman öğretmenimizi kutluyoruz.


Sözcük Bulmaca Yarışması – Haziran 2023

Ortaokulda her ay düzenli olarak güncellenen ve kazanan öğrencinin eğlenceli, tatlı ödüllerle buluştuğu Sözcük Bulmaca Yarışması’nın haziran ayı kazananı 7B sınıfından Ayşe Melis O. oldu. Yarışmamıza katılan tüm öğrencilerimize teşekkür eder, yeni eğitim öğretim yılında eğlenceli ve yeni sorularla birlikte olmak dileğiyle tüm öğrencilerimize iyi tatiller dileriz.


Yıldız Erkek Basketbol Takımı İlçe İkincisi – Haziran 2023


Küçük Erkek Basketbol Takımı İlçe Şampiyonu – Haziran 2023


Ortaokuldan MEF Proje Yarışması Türkiye 3.lüğü – Haziran 2023


Technovation Girls Yarı Final – Mayıs 2023


Yıldız Erkek Masa Tenisi Takımımız Şampiyon – Mayıs 2023

Okul sporlarının düzenlediği İlçe Masa Tenisi Turnuvasında Yıldız Erkek takımımız (ortaokul) ilçe şampiyonu olmuştur.
Milli Eğitim Müdürlüğünün düzenlediği törenle kupa ve madalyalarını alan öğrencilerimizi tebrik eder başarılarının devamını dileriz.


ALKEV Özel Ortaokulundan Global Finals 2023 Başarısı

Türkiye’nin en büyük yaratıcılık ve takım organizasyonu olan Destination Imagination Türkiye finallerinde başarı göstererek Amerika Global Finals 2023’te okulumuzu ve ülkemizi temsil etmeye hak kazanan ALKEV Özel Ortaokulu öğrencileri Amerika’da da bizi gururlandırmaya devam etti. Teknik kategoride Crazy Brains takımımız ”Dünya 5.liği”, mühendislik kategorisinde Master Minds takımımız ”Dünya 8.liği” elde etmiştir. Bize bu mutluluğu ve gururu yaşatan öğrencilerimizi ve emeği geçen danışman öğretmenlerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.


ALKEV Özel Ortaokulundan TÜBİTAK Başarısı – Mayıs 2023


Ortaokulda TÜBİTAK Başarısı – Mayıs 2023


MEF Proje Yarışması Başarısı – Mayıs 2023


“Zeka Oyunları Şampiyonası” – Nisan 2023


Kompozisyon Yarışmasında İkincilik – Nisan 2023

İl çapında 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında düzenlenen kompozisyon yarışmasında öğrencimiz Sude Evren ikincilik elde etmiştir. Kendisini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.


Nisan Okuyorum-Soruyorum Yarışması – Nisan 2023

ALKEV Özel Ortaokulunda her ay düzenli olarak güncellenen ve kazanan öğrencinin eğlenceli, tatlı ödüllerle buluştuğu Okuyorum-Soruyorum Yarışması’nın nisan ayı kazananı 5A sınıfından Boren Özkan oldu. Yarışmamıza katılan tüm öğrencilerimize teşekkür eder, gelecek aylarda da şanslarını tekrar denemelerini dileriz.


ALKEV Destination Imagination Takımlarımız Global Finals 2023’te

İlkokul, Ortaokul ve Lise takımlarımız Türkiye’nin en büyük yaratıcılık organizasyonu olan Destination Imagination Türkiye finallerinde üstün başarı sergilediler. 20-23 Mayıs 2023 tarihlerinde Amerika Birleşik Devletleri’nde gerçekleştirilecek olan Destination Imagination (DI) Global Finals 2023’te ülkemizi ve okulumuzu temsil etmeye hak kazandılar.

Destination Imagination Antalya Ulusal Turnuvası teknik (technical), mühendislik (engineering) ve güzel sanatlar (fine arts) kategorisindeki derecelerimiz;

İlkokul Modi Takımı Fine Arts kategorisinde Türkiye 2. liği ve Rönesans Özel Ödülü,

Ortaokul Crazy Brains Takımı Technical kategorisinde Türkiye 3. lüğü,

Ortaokul Master Minds Takımı Engineering kategorisinde Türkiye 2. liği ve Rönesans Özel Ödülü,

Lise Strong UnionTakımı Technical kategorisinde Türkiye 2. liği ve Rönesans Özel Ödülü,

Lise Moneos Takımı Engineering kategorisinde Türkiye 1. liği

Başarılı performanslarından dolayı tüm takımlarımızı tebrik ediyor, dünya finallerinde başarılar diliyoruz.


Şampiyon ALKEV – Ocak 2023

ALKEV Özel Okulları ortaokul öğrencilerimiz 2022-2023 Büyükçekmece Okul Sporları Yıldız Erkekler Futsal Turnuvasını grubunda ve finaller etabında ki maçlarını yenilgisiz tamamlayarak şampiyon olmuştur. Beden eğitimi zümresini ve öğrencilerimizi kutluyor başarılarının devamını diliyoruz.


CodeWeek Yarışması İlçe Birinciliği – Ocak 2023


Aralık Okuyorum-Soruyorum Yarışması – Aralık 2022

ALKEV Özel Ortaokulunda her ay düzenli olarak güncellenen ve kazanan öğrencinin eğlenceli, tatlı ödüllerle buluştuğu Okuyorum- Soruyorum Yarışması’nın aralık ayı kazananı 8B sınıfından Mert Tekin oldu. Yarışmamıza katılan tüm öğrencilerimize teşekkür eder, gelecek aylarda da şanslarını tekrar denemelerini dileriz.


Kasım Okuyorum-Soruyorum Yarışması – Kasım 2022

ALKEV Özel Ortaokulunda her ay düzenli olarak güncellenen ve kazanan öğrencinin eğlenceli, tatlı ödüllerle buluştuğu Okuyorum- Soruyorum Yarışması’nın kasım ayı kazananı 7A sınıfından Elif Topaloğlu oldu. Yarışmamıza katılan tüm öğrencilerimize teşekkür eder, gelecek aylarda da şanslarını tekrar denemelerini dileriz.


“Atatürk ve Cumhuriyet” Konulu Kompozisyon Yarışması – Ekim 2022

“Atatürk ve Cumhuriyet” konulu kompozisyon yarışmasında Ece BARÇIN 7B birinciliği, Sude EVREN 8A ikinciliği ve Elif Serra YAKAR 6B üçüncülüğü elde etmiştir.

Kompozisyonlar için tıklayınız.


Eylül Ayı Okuyorum-Soruyorum Yarışması

ALKEV Özel Ortaokulunda her ay düzenli olarak güncellenen ve kazanan öğrencinin eğlenceli, tatlı ödüllerle buluştuğu OkuYorum-SoruYorum Yarışması’nın eylül ayı kazananı 8D sınıfından Emir Baza oldu. Eylül ayında Türk Dil Bayramı’na özel hazırlanan bulmacayı çözen tüm öğrencilerimize teşekkür eder, gelecek aylarda da şanslarını tekrar denemelerini dileriz.


Basketbolda Büyük Başarı – Haziran 2022

Ünibest Basketbol Ligi Tahsin Derdiyok Sezonunu İlkokul Takımımız Şampiyon olarak, Ortaokul Takımımız ise 2. olarak tamamlamıştır.


Basketbolda Şampiyonluk – Haziran 2022

Büyükçekmece Gençlik ve Spor Müdürlüğünün düzenlediği okullar arası küçük erkek basketbol turnuvasında ortaokul takımımız finalde Adem Çelik Ortaokulunu yenerek şampiyon olmuştur. Takımımızı tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.


Mayıs Ayı Sözcük Bulmaca Yarışması – Mayıs 2022

ALKEV Ortaokulunda her ay düzenli olarak güncellenen ve kazanan öğrencinin eğlenceli, tatlı ödüllerle buluştuğu Sözcük Bulmaca Yarışması’nın mayıs ayı kazananı 7B sınıfından Mert Oktuğ oldu. Yarışmamıza katılan tüm öğrencilerimize teşekkür eder, gelecek aylarda da şanslarını tekrar denemelerini dileriz.


Nisan Ayı Sözcük Bulmaca Yarışması – Nisan 2022

Ortaokulda her ay düzenli olarak güncellenen ve kazanan öğrencinin eğlenceli, tatlı ödüllerle buluştuğu Sözcük Bulmaca Yarışması’nın nisan ayı kazananı 5B sınıfından Ebru Aydın oldu. Yarışmamıza katılan tüm öğrencilerimize teşekkür eder, gelecek aylarda da şanslarını tekrar denemelerini dileriz.


ALKEV Özel Ortaokulundan Üstün TÜBİTAK Başarısı – Mart 2022


Mart Ayı Sözcük Bulmaca Yarışması – Mart 2022

Ortaokulda her ay düzenli olarak güncellenen ve kazanan öğrencinin eğlenceli, tatlı ödüllerle buluştuğu Sözcük Bulmaca Yarışması’nın mart ayı kazananı 7B sınıfından Yiğit Başyiğit oldu. Yarışmamıza katılan tüm öğrencilerimize teşekkür eder, gelecek aylarda da şanslarını tekrar denemelerini dileriz.


ALKEV Özel Ortaokulundan TÜBİTAK Başarısı – Mart 2022


DI Turnuvası’nda İlk ve Ortaokulun Başarısı – Şubat 2022


Ocak Ayı Sözcük Bulmaca Yarışması – Ocak 2022

ALKEV Okullarında her ay düzenli olarak güncellenen ve kazanan öğrencinin eğlenceli, tatlı ödüllerle buluştuğu Sözcük Bulmaca Yarışması’nın ocak ayı kazananı 8A sınıfından Recep Egehan Yiğit oldu. Yarışmamıza katılan tüm öğrencilerimize teşekkür eder, gelecek aylarda da şanslarını tekrar denemelerini dileriz.

 


Aralık Ayı Sözcük Bulmaca Yarışması – Aralık 2021

ALKEV Okullarında her ay düzenli olarak güncellenen ve kazanan öğrencinin eğlenceli, tatlı ödüllerle buluştuğu Sözcük Bulmaca Yarışması’nın aralık ayı kazananı 6A sınıfından Ayşe Melis Oğuzman oldu. Yarışmamıza katılan tüm öğrencilerimize teşekkür eder, gelecek aylarda da şanslarını tekrar denemelerini dileriz.


Kasım Ayı Sözcük Bulmaca Yarışması – Kasım 2021

ALKEV Özel Okullarında her ay düzenli olarak güncellenen ve kazanan öğrencinin eğlenceli, tatlı ödüllerle buluştuğu Sözcük Bulmaca Yarışması’nın kasım ayı kazananı 6D sınıfından Kaan Çeliktuncer oldu. Yarışmamıza katılan tüm öğrencilerimize teşekkür eder, gelecek aylarda da şanslarını tekrar denemelerini dileriz.


15.Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Final Yarışması Yazılım Alanı Türkiye 2.Liği – Kasım 2021

TÜBİTAK tarafından 15.si düzenlenen “Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması”na bu yıl 3.089 farklı okul katılmıştır. Toplam 18.792 öğrencinin katıldığı yarışmada, okulumuz öğrencilerinden Çınar Karaman hazırladığı ‘’Kazanımlarımıza Uygun Oyunlarla Motivasyonu Artırmak’’ projesi ile yazılım alanında Türkiye 2.liğini elde etmiştir. Öğrencimize ve öğretmenimize sertifikaları, ALKEV Özel Okulları Kurucu Temsilcisi ve Genel Müdürü Dr. İsmet Aksöyek ile ALKEV Özel Okulları İlk ve Ortaokul Müdürü Ayşenur Yavuz tarafından verilmiştir. Bizi bu başarıyla gururlandıran Çınar Karaman’ı ve Danışman Öğretmeni Hakan Ataş’ı tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.


Ekim Ayı Sözcük Bulmaca Yarışması – Ekim 2021

ALKEV Okullarında her ay düzenli olarak güncellenen ve kazanan öğrencinin eğlenceli, tatlı ödüllerle buluştuğu Sözcük Bulmaca Yarışması’nın ekim ayı kazananı 6C sınıfından Ece Barçın oldu. Yarışmamıza katılan tüm öğrencilerimize teşekkür eder, gelecek aylarda da şanslarını tekrar denemelerini dileriz.


Tuvalden Kaleme Şiir ve Öykü Yarışması – Ekim 2021

ALKEV Özel Okulları Ortaokulu öğrencilerinden Damla Dalya Çeliker, NDS Okullarının 2020-2021 eğitim öğretim döneminde düzenlemiş olduğu Tuvalden Kaleme Şiir ve Öykü Yarışması’ndan üçüncülük ödülünü kazanmıştır.

Yarışmaya katılan tüm öğrencilerimize teşekkür eder, öğrencilerimizin yazma serüvenlerinin daima devam etmesini temenni ederiz.


Eylül Ayı Sözcük Bulmaca Yarışması – Eylül 2021

ALKEV Özel Okullarında her ay düzenli olarak güncellenen ve kazanan öğrencinin eğlenceli, tatlı ödüllerle buluştuğu Sözcük Bulmaca Yarışması’nın eylül ayı kazananı 8A sınıfından Timur Sezer oldu. Yarışmamıza katılan tüm öğrencilerimize teşekkür eder, gelecek aylarda da şanslarını tekrar denemelerini dileriz.


15. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Final Yarışması Yazılım Alanı Türkiye 2.liği – Eylül 2021


TÜBİTAK Proje Yarışması Türkiye Finalindeyiz – Haziran 2021


Ortaokul “MEF Proje Yarışması” Sonuçları – Mayıs 2021


Ortaokul Öğrencileri 15. TÜBİTAK Araştırma Projeleri Yarışması’nda – Mayıs 2021


Ortaokul MEF Proje Yarışması Finalinde – Nisan 2021


Destination Imagination Ulusal Etkinliğine Katıldık ve 5. Olduk – Şubat 2020

27 Şubat – 1 Mart 2020 tarihleri arasında Antalya’da “Destination Imagination” etkinliği büyük bir coşku içinde gerçekleşti. Destination Imagination çocukların okulda, tüm yaşamlarında başarılı olmak için onlara ihtiyaçları olan becerileri öğretmeyi amaç edinmiş  bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik eğitiminin sanat ve sosyal girişimcilikle harmanlandığı proje tabanlı öğrenme programıdır. Öğrencilerimiz yaratıcı – eleştirel düşünme, takım çalışması problem çözme , risk alma, proje yönetimi, sabır, özgüven gibi 21. Yüzyıl becerileri kazanmaktadır.

ALKEV Özel Ortaokulu adına “Crazy Brains” takımımız, ulusal etkinliğinde teknik kategorisinde hazırladıkları performanslarını sergiledi. Takımımızın “Destination Imagination” etkinliğindeki bu görevi için çevremizdeki atık piller sorununu ele alarak çözüm üretirken yaratıcı sürecin basamaklarını da deneyimledi. Çözümlerini kurguladıkları tiyatro gösterisiyle bir bütün halinde sergileyen Crazy Brains takımımız  “Teknik Kategorisi” ortaokul bölümünde tüm görevlerde büyük başarı göstererek, DI ruhunu içselleştirip Türkiye 5. oldular. Takımımızı ve mentörlerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.


Crazy Brains Ödül ile Döndü – Aralık 2019

ALKEV Özel Ortaokulu Destination Imagination takımımız Crazy Brains, 28.12.2019 tarihinde FVM Işık Okulları Ayazağa kampüsünde, Destination İmagination Türkiye tarafından düzenlenen Anlık Görev Şenliği’ne katıldı. Bu şenlikte sanat, zeka, takım çalışmasının işlendiği 4 farklı görevi başarıyla tamamlayan Crazy Brains takımı, katıldığı görevlerdeki üstün performanslarıyla tüm jürileri etkilemeyi başardı. Anlık görevler dışında çeşitli atölye ve aktivitelere katılan takımımız eğlenmeyi de ihmal etmedi. Jürilerin tüm görevleri değerlendirmesi sonucunda ekibimiz, etkileyici bir performansla Anlık Görev Şenliği’nin büyük ödüllerinden biri olan WOW AWARDS ödülü alarak günü tamamladı. Ödül almanın mutluluğu ve sevinciyle okulumuza dönen Crazy Brains takımımız ve mentörlerimiz Nihan Terzioğlu ve İsmail Serdar’ı tebrik eder ve başarılarının devamını dileriz.


MakeX Yarışması – Ekim 2019

MakeX Robotics Turnuvası; Maker Maratonu ve STEAM Karnavalı gibi etkinliklerle yaratma, paylaşma ve iş birliğine yönelik coşkuyu teşvik eden ve gençlerin gelişimine rehberlik eden bir robot etkinlik platformudur.

17 Mayıs 2018 Cumartesi günü ikincisi düzenlenen yarışmada tüm takımlarımız, 12 Ekim 2019 finallerine gitmeye hak kazanmıştı. Türkiye finalinde Elementary kategorisine 32 ve Intermediate kategorisine 19 takım katılmıştır. Yarışmaya okulumuzdan Elementary kategorisinde 4 takım ve Intermediate kategorisinde 1 takım katılmıştır. Yarışma bir gün içerisinde iki aşamadan oluşmaktadır.

Tüm takım üyelerine, gün içinde bize destek veren Türkçe Öğretmenimiz Tamer Yaşar Akçaalan’a, takım mentorlarımızdan Lamia Aktaş’a teşekkür eder; turnuvada Outstanding Mentor ödülünü alan Hakan Ataş öğretmenimizi tebrik ederiz.

Ana faaliyeti Çin’de gerçekleştirilen MakeX Robotik Turnuvası; gençlerin bilim, teknoloji, mühendislik, sanat, matematik ve diğer multidisipliner bilgileri pratik problemlerde kullanmasıyla STEM eğitimini destekleyen uluslararası bir robot yarışıdır. Buna ek olarak MakeX, gençlerin iş birliği içinde olmalarını ve rekabet içinde kendilerini geliştirmelerini savunmaktadır. Dünyanın en yaygın turnuvaları arasında yer alan MakeX yarışması hakkında daha detalı bilgiye http://makex.io/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Yarışmaya katılan öğrencilerimizin takımları ve yarışma sonucu bilgilerini aşağıda bulabilirsiniz.

Takım ismi: ADAX

Takım Üyeleri: Damla Akdeniz, Nazife İlsu Temiz
Kategori: Intermediate
Başarı: Birinci aşama üçüncülüğü, ikinci aşama dördüncü ittifak.

Takım İsmi: İstanbul Dynamics
Takım Üyeleri: Berk Köseoğlu, Ekin Tekeoğlu
Kategori: Elementary
Ödüller: Birinci aşama dokuzunculuğu, ikinci aşama ikinciliği.

Takım İsmi: Junior Technicians
Takım Üyeleri:
Mert Budak, Öykü Bizim
Kategori: Elementary
Ödüller: Birinci aşama yirminciliği

Takım İsmi: KEX
Takım Üyeleri
: Efe Türkel, Kaan Özgür
Kategori: Elementary
Ödüller: Birinci aşama on birinciliği, ikinci aşama beşinciliği

Takım İsmi: KXY
Takım Üyeleri:
Kemal Karadeniz, Yağız Yarlı
Ödüller: Birinci aşama on birinciliği, ikinci aşama ikinciliği


İkinci İngilizce Okuma Yarışması – Mayıs 2019

İlköğretim İngilizce zümresinin 2.dönem düzenlediği okuma yarışmasında öğrencilerimiz okudukları kitaplar üzerine projeler hazırlayıp yarışmaya katıldılar.

4 ve 5.sınıflar kategorisinde derece alan öğrencilerimiz:

Bora Erdoğan
Emine Nil Gökbay
Dalya Çeliker

6 ve 7.sınıflarda derece alan öğrencilerimiz:

Ayşe Ceren Yıldız
Ayşe Duru Yavuz
Demir Akyol

Öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.


MakeX Yarışmasından Tüm Takımlarımız Ödül ile Döndüler! – Mayıs 2019

MakeX Robotics Turnuvası, Maker Maratonu ve STEAM Karnavalı gibi etkinliklerle yaratma, paylaşma ve işbirliğine yönelik coşkuyu teşvik eden ve gençlerin gelişimine rehberlik eden bir robot etkinlik platformudur.
Ana faaliyeti Çin’de gerçekleştirilen MakeX Robotik Turnuvası; gençlerin bilim, teknoloji, mühendislik, sanat, matematik ve diğer multidisipliner bilgileri pratik problemlerde kullanmasıyla STEM eğitimini destekleyen uluslararası bir robot yarışıdır. Buna ek olarak, MakeX gençlerin işbirliği içinde olmalarını ve rekabet içinde kendilerini geliştirmelerini savunmaktadır.

17 Mayıs 2019 Cumartesi ikincisi düzenlenen yarışmaya çeşitli illerden 40 takım katıldı. Bizler de ALKEV Özel Okulları olarak okulumuzdan ADAX, Istanbul Dynamics, Junior Technicians , KEX ve KXY adlı 5 takım ile katıldık.
5 takımımız toplamda 8 ödül ile geri dönerek yarışmaya damgasını vurdu. Ayrıca tüm takımlarımız gelecek sene yapılacak olan İstanbul finaline gitmeye hak kazandı.
Öğrencilerimiz için çok keyifli ve verimli bir gün oldu. Gün sonunda öğrencilerimizin takımları ve kazandıkları ödülleri aşağıda bulabilirsiniz. Tüm takım üyelerine ve takımlara mentörlük yapan öğretmenlerimiz Hakan Ataş ve Lamia Aktaş’a teşekkür eder, başarılarının devamını dileriz.

Takım ismi: ADAX
Takım Üyeleri: Damla Akdeniz, Nazife İlsu Temiz
Ödüller: En iyi mühendislik defteri, Intermediate kategori üçüncüğü

Takım İsmi: İstanbul Dynamics
Takım Üyeleri: Berk Köseoğlu, Ekin Tekeoğlu
Ödüller: En İyi İttifak Ödülü, Elementary Kategorisi Üçüncülüğü

Takım İsmi: Junior Technicians
Takım Üyeleri: Mert Budak, Öykü Bizim
Ödüller: En İyi İttifak Ödülü, Elementary Kategorisi Üçüncülüğü

Takım İsmi: KEX
Takım Üyeleri: Efe Türkel, Kaan Özgür
Ödüller: Elementary Kategorisi Şampiyonluğu

Takım İsmi: KXY
Takım Üyeleri: Kemal Karadeniz,Yağız Yarlı
Ödüller: Elementary Kategorisi Şampiyonluğu

Not: Takımlar isim sırasına göre yazılmıştır.


Eyüboğlu Eğitim Kurumları XX. Bilim Şenliği ve Proje Yarışması – Mayıs 2019

Keşfeden, sorgulayabilen ve sürekli öğrenmeye istekli, karşılaşılan her türlü sorunun bilimsel yöntemlerle çözülebileceğini fark eden, grup çalışmalarına yatkın öğrenciler yetiştirmek amacıyla okulumuzda fen bilimleri proje çalışmaları yürütülmektedir.

11 Mayıs 2019 tarihinde “Eyüboğlu Eğitim Kurumları XX. Bilim Şenliği ve Proje Yarışması’na 6 proje ile öğrencilerimiz katılmıştır. Öğrencilerimiz projelerini etkili bir şekilde sunmuş ve diğer öğrencilerin hazırladıkları projeleri dinleme fırsatı bulmuşlardır.

5.sınıflardan ALYA TUNCEL-İLAY TUNCEL “Ateş Ölçerim Renk Değiştirir, ERTUĞRUL ÇATAL “Doğal El Dezenfektanı”, 6.sınıflardan BARANSEL CAN BASKINCI-EGE SEZGİN “Saprofit Bakterilerin Bitki Gelişime Etkisi”, NAZİFE İLSU TEMİZ “Otoparkta Boş Yeri Söyle, Hava Kirliliğini Önle”, 7.sınıflardan BERKE DÜNDAR “Akıllı Musluk”, ARAL EFE MERMER “Güneş Panelli Perde” projeleri ile okulumuzu başarıyla temsil etmişlerdir.

5.sınıflardan ALYA TUNCEL-İLAY TUNCEL “Ateş Ölçerim Renk Değiştirir” adlı projeleriyle, 5.sınıflar kategorisinde üçüncülük ödülü kazanmışlardır.

Bilim dolu, keyifli bir gün geçiren tüm öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.


Beşinci Edip Cansever Şiir Yarışmasında İkincilik Ödülü – Mart 2019

İstanbul’da bulunan resmî ve özel ortaokulların 5, 6, 7 ve 8. sınıf öğrencileri arasında, öğrencilerin duygu ve düşüncelerini güzel Türkçemiz aracılığıyla etkili şekilde ifade etmelerine imkân tanımak; öğrencilerde barış, sevgi ve dostluk duygularının gelişmesini desteklemek amacıyla organize edilen Edip Cansever Şiir Yarışmasının; 21 Mart 2019 tarihinde İELEV Ortaokulunda yapılan ödül töreninde, 7C sınıfı öğrencimiz Nazlı Şengül ikincilik ödülünü almaya hak kazanmıştır. Kendisini en içten dileklerimizle kutlar, başarılarının devamını dileriz.


“Çemberden Çizgelere” Projesi ile Üçüncülük Ödülü – Mayıs 2019

Özel İELEV Okullarında 08.05.2019 Perşembe günü yapılan “6. Cahit Arf Geleceğin Matematikçileri” proje yarışmasında “Çemberden Çizgelere” isimli projeleri ile üçüncülük ödülü alan öğrencilerimiz Ayşe Ceren Yıldız – Zeynep Aydın ve projelerine danışmanlık yapan öğretmenimiz Hakan Ataş’ı tebrik ediyoruz.


MEV Koleji Özel Basınköy Okulları 15. Bilim Şenliği ve Proje Yarışması’na Katıldık – Nisan 2019

Keşfeden, sorgulayabilen ve sürekli öğrenmeye istekli, karşılaşılan her türlü sorunun bilimsel yöntemlerle çözülebileceğini fark eden, grup çalışmalarına yatkın öğrenciler yetiştirmek amacıyla okulumuzda fen bilimleri proje çalışmaları yürütülmektedir.

6 Nisan 2019 tarihinde “MEV Koleji Özel Basınköy Okulları 15. Bilim Şenliği ve Proje Yarışması”na 3 proje ile öğrencilerimiz katılmıştır. Öğrencilerimiz projelerini etkili bir şekilde sunmuş ve diğer öğrencilerin hazırladıkları projeleri dinleme fırsatı bulmuşlardır.

Damla Dalya ÇELİKER, “MUM ALEVİNDEN ELEKTRİK ÜRETİRİM” adlı projesiyle, “Jüri İnovasyon Özel Ödülü”nü kazanmıştır.

Ayrıca 6.sınıflardan Başak TEKEOĞLU ve Ekin TEKEOĞLU, 7.sınıflardan Emir ÇELET ve Ulaş GENCER hazırladıkları projeler ile okulumuzu başarıyla temsil etmişlerdir.

Bilim dolu, keyifli bir gün geçiren tüm öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.


“Crazy Brains” DI’da Teknik Kategorisinde Türkiye 4.sü – Şubat 2019

“Crazy Brains” Takımımız DI Ulusal Turnuvasında Teknik Kategorisinde Türkiye 4.sü oldu.

21-24 Şubat 2019 tarihleri arasında Kuşadası’nda “Destination Imagination” etkinliği 444 takım ve 4000 katılımcı ile büyük bir coşku içinde gerçekleşti. ALKEV Özel Ortaokulundan “Crazy Brains” adlı takımımız “Teknik Kategorisi”nde hazırladıkları performanslarını sergilediler. Takımımız; bu süreçte kostümlerini, hava aracını ve yük bırakma sistemini tasarladı. Sunum günü tüm hazırlıklarını tiyatral yeteneklerini de kullanarak sergilediler. 7 öğrenciden oluşan ortaokul takımımız, takım liderleri Nihan Terzioğlu ve Lamia Gülen Aktaş ile yoğun, yorucu ve keyifli 4 gün geçirdi. Crazy Brains takımımız “Teknik Kategorisi”nde tüm görevlerde büyük başarı göstererek, DI ruhunu içselleştirip Türkiye 4.sü olmaya hak kazandılar.


İngilizce Okuma Yarışması – Ocak 2019

İlköğretim İngilizce zümresinin düzenlediği okuma yarışmasında öğrencilerimiz okudukları kitaplar üzerine projeler hazırlayıp yarışmaya katıldılar. Açıklanan yarışma sonuçlarına göre

4 ve 5.sınıflar kategorisinde derece alan öğrencilerimiz:
Ertuğrul Çatal, Öykü Ersoy ve Emine Kuzu

6 ve 7.sınıflarda derece alan öğrencilerimiz:
Zeynep Aydın, Damla Akdeniz ve Zeynep Karabağ’dır.

Öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.


Sözcük Bulmaca Yarışması Aralık Ayı Birincisi – Aralık 2018

Bu ay yapılan Sözcük Bulmaca Yarışması’nın kazananı belli oldu. Yoğun ilgi gören yarışmamızda Einstein Bulmacası’nın tüm sorularını doğru yanıtlayan öğrencimiz 6B sınıfından Selin Kaya birinci olarak ödül almaya hak kazandı. Öğrencimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.


Destination Imagination Takımımıza “En Uyumlu Takım” Ödülü – Aralık 2018

ALKEV Özel Ortaokulu Destination Imagination Kulübü 1 Aralık 2018 tarihinde Ted Rönesans Koleji’nde gerçekleşen Anlık Görev Şenliği’ne takım lideri Lamia Gülen Aktaş ile birlikte katılım gösterdi. Crazy Brains isimli okul takımımız, jüri tarafından anlık verilen görev üzerinde sınırlı bir süre içerisinde çözüm üreterek sunum yaptılar. Takım üyeleri, gösterdikleri üstün takım çalışmasıyla “En Uyumlu Takım” ödülünü almaya hak kazandı.
Şubat ayında Kuşadası’nda gerçekleşecek olan ulusal turnuvada okulumuzu temsil edecek olan Crazy Brains Takımımıza başarılarının devamını dileriz.


Satranç Turnuvası – Aralık 2018

01-02 Aralık 2018 tarihlerinde yapılan İstanbul İl Birinciliği Satranç Turnuvasında 12 yaş kategorisinde yarışan öğrencimiz Nazife İlsu Temiz İKİNCİ olmuştur. Ayrıca İstanbul İl Birinciliği finaline kalarak Türkiye Şampiyonasına katılma hakkını elde etmiştir. Öğrencimiz ve Satranç Öğretmenimiz Zeki Sarıkavak’ı tebrik eder, İstanbul Şampiyonasında öğrencimize başarılar dileriz.


Sözcük Bulmaca Yarışması Ekim Ayı Birincisi – Kasım 2018

Bu ay yapılan Sözcük Bulmaca Yarışması’nın kazananı belli oldu. Yoğun ilgi gören yarışmamızda tüm soruları doğru yanıtlayan öğrencimiz 5B sınıfından Mısra Helen TAŞKAN birinci olmaya hak kazanmıştır. Öğrencimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.


ALKEV Küçük Erkek Basketbol Takımımız Şampiyon! – Mayıs 2018

ALKEV Küçük Erkek basketbol takımımız ilçe maçlarında çok çekişmeli geçen final maçında MEV Kolejini yenerek ŞAMPİYON olmuştur. Takımımızı tebrik ediyoruz!
ALKEV: 30
MEV KOLEJİ: 28


“Güçlü Kalemlerimiz” – Mayıs 2018

Notre Dame de Sion Lisesi Vakfı Özel Neslin Değişen Sesi Okullarının il çapında düzenlemiş olduğu “Tuvalden Kaleme” adlı öykü yarışmasında okulumuz 7A sınıfı öğrencilerinden Lara ÖZ ikinci olarak ödül almaya hak kazanmıştır.
İELEV Okullarının il çapında düzenlediği “Edip Cansever Şiir Yarışması”nda okulumuz 6C sınıfı öğrencilerinden Efe CİNNİOĞLU ikinci olarak ödül almaya hak kazanmıştır.
Öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.


Eyüboğlu Eğitim Kurumları XIX. Bilim Şenliği ve Proje Yarışması – Mayıs 2018

Keşfeden, sorgulayabilen ve sürekli öğrenmeye istekli, karşılaşılan her türlü sorunun bilimsel yöntemlerle çözülebileceğini fark eden, grup çalışmalarına yatkın öğrenciler yetiştirmek amacıyla okulumuzda fen proje çalışmaları yürütmekteyiz.
Eyüboğlu Eğitim Kurumları XIX. Bilim Şenliği ve Proje Yarışması’nda öğrencilerimiz hazırladıkları projeler ve sunumları ile birçok okulun arasında fark yaratarak jüri üyelerinin beğenisini kazanmayı başardılar.
Azra AR ve Göksu GÜNEY “YANSITAN KIYAFET” projesiyle, 7.SINIFLAR ÜÇÜNCÜSÜ olmuşlardır.
Ayrıca 6.sınıflardan Emir ÇELET ve Demir AKYOL, Ayşe Ceren YILDIZ ve Cemre Güneş TOY hazırladıkları projeler ile okulumuzu başarıyla temsil etmişlerdir. Tüm öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.


Küçük Erkekler Takımı Masa Tenisi Turnuvası – Mayıs 2018

Masa tenisi ortaokul takımımız Küçük Erkeklerde İlçe 2. si olmuşlardır. Takımımızı tebrik eder başarılarının devamını dileriz.


Yıldız Erkekler Takımı Masa Tenisi Turnuvası – Mayıs 2018

Masa tenisi ortaokul takımımız Yıldız Erkekler İlçe şampiyonu olmuştur. Takımımızı tebrik eder başarılarının devamını dileriz.


MakeX Robot Yarışmasından Ödül ile Döndük – Mayıs 2018

19-20 Mayıs 2018 tarihlerinde Teknoloji ve Eğitim Fuarında (TEF İstanbul) Robotistan sponsorluğunda bu yıl Türkiye‘de ilk defa düzenlenen MakeX 2018 İstanbul robot yarışmasına okulumuz jr AG Robotik, Roboters Of Alkev, Storm-X, ART ve The Rockets olmak üzere 5 takım ile katıldı.
Öğrencilerimiz yarışma öncesi ve süresince karşılaştıkları problemleri başarıyla çözümleyerek, kendilerine harika deneyimler katarak yarışmayı tamamladı.
Takımlarımızdan Jr AG Robotik, Rekabet Ruhu Ödülü kazanarak başarılarını ödül ile taçlandırdı.
Katılan tüm öğrencilerimizi tebrik eder başarılarının devamını dileriz.


Satranç Turnuvası – Nisan 2018

27-27-29 Nisan 2018 tarihlerinde FMV Işık Okulları 13.Okullar arası Satranç Turnuvasına Satranç Öğretmenimiz Zeki Sarıkavak’ın Takım Koçluğunda katılan Ahmet Göker, Taylan Özcan, Tuna Arslan ve Demir Mehmet Ertürk ALKEV Ortaokulu adına 3 gün boyunca takım olarak yarışmış ve okulumuzu başarı ile temsil etmişlerdir.
Öğrencilerimizden Demir Mehmet Ertürk 7 maçın tamamını kazanarak 1. olma başarısı göstermiştir. Ayrıca Bosna Hersek’te düzenlenen yaş grupları satranç turnuvasına katılan öğrencimiz Talha Yiğit Doğan 12. olma başarısı göstermiştir.
Öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.


Basketbol Kız Takımımız 13. Üniminicup Turnuvasında Üçüncülük Kupası – Nisan 2018

ALKEV Spor Kulübü Basketbol Kız Takımımız 13. Üniminicup Turnuvasında 3.lük Kupasını alarak büyük başarıya imza atmıştır. Kızlarımızı kutluyoruz.


Satranç Turnuvası Töreni – Nisan 2018

7-8 Nisan Cumartesi-Pazar günleri yapılan Liseler ve Ortaokullar arası Satranç Turnuvasında Ortaokulumuzu A Takımı olarak temsil eden Talha Yiğit Doğan ve Tuna Arslan İstanbul Ortaokullar 6.sı ve B takımı olarak temsil eden Taylan Özcan ve Ahmet Göker’den oluşan takımımız da 7. olarak turnuvayı tamamlama başarısı göstermişlerdir. A takım Kaptanı Talha Yiğit Doğan ise Bireysel sıralama 7. olma başarısı göstermiştir. Sporcularımıza teşekkür eder, başarılarının devamını dileriz.


Satranç Turnuvası Ödül Töreni – Mart 2018

31 Mart – 01 Nisan 2018 tarihlerinde Türkiye Satranç Federasyonu & İst. İl Temsilciliği & Torium & Besem Satranç iş birliğiyle organize edilen 8. UKD (Ulusal Kuvvet Derecesi) turnuvasına satranç öğretmenimiz Zeki SARIKAVAK eşliğinde 8 öğrencimiz katılmış ve üstün bir performans sergileyerek okulumuzu temsil etmişlerdir. Ortaokul öğrencimiz Talha Yiğit DOĞAN toplamda 200 sporcunun katıldığı 2 kategoriden oluşan turnuvada İKİNCİLİK Kupa ve Madalyası alarak bizleri gururlandırmıştır. Öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.


“Big Read” Yarışmasında İkincilik Ödülü – Şubat 2018

Oxford Yayınevinin düzenlediği “Big Read” yarışmasında finale kalan öğrencilerimizden Ayşe Ceren Yıldız 1.raunt ulusal kazananların arasına girdi. Yarışmada 2. olan öğrencimizi tebrik ediyoruz.


Satranç Turnuvası ve Madalya Töreni – Kasım 2017

Okulumuzun Satranç Öğretmeni & Türkiye Satranç Federasyonu İlçe Temsilcisi Zeki SARIKAVK’ın Turnuva Direktörlüğü ve Organizasyon Sorumluluğunda TSF & Gençlik Spor İl Müdürlüğü iş birliği ile 2-3 Aralık 2017 Cumartesi ve Pazar günleri düzenlenen İstanbul Küçükler Satranç İl Birinciliğine katılarak, Finale kalma başarısı gösteren öğrencilerimiz Ece Aşkın, Duru Bozacı, Mert Mutlu ve Satranç Öğretmenimiz Zeki SARIKAVAK’ı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.
Ayrıca Finalde yedek yarışmacı ve Türkiye Şampiyonasına katılma hakkı elde eden: Ömer Alp Öztürk, Kuzey Duruş, Eymen Albayrak, Kerem Utku Er, Arca Özarda, Demir Sevinç, Efe Sümer ve Ali Nejat Yılmaz 2-3 Aralık 2017 Cumartesi ve Pazar günleri yapılan MEV Okulları 3.Dostluk ve Hoşgörğü Satranç Turnuvası Takım yarışmalarında  Kaleler A takımı Talha Yiğit Doğan, Mehmet Mert Şirin, Kaleler B Takımı Ahmet Göker ve Tuna Arslan, Atlar Takımı Buğra Efe Subaşı ve Metehan Bayur, okulumuzu başarı ile temsil etmişlerdir.
Öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.


Sözcük Bulmaca Yarışması – Kasım 2017

Okulumuzda her yıl büyük bir ilgi ve beğeniyle karşılanan “Sözcük Bulmaca Yarışması” bu yıl da aynı ilgi ve katılımla devam etmektedir. “Sözcük Bulmaca Yarışması”nın eylül – ekim dönemi kazananı “Maya’nın Ağacı” adlı kitabın tüm sorularına doğru yanıt vererek şifreye ulaşan 6/A sınıfından Kerem KILIÇ olmuştur. “Sözcük Bulmaca Yarışması”nın ekim – kasım dönemi kazananı ise verilen harflerle en fazla sözcüğü türeterek en çok puana ulaşan 6/A sınıfından Berke DÜNDAR adlı öğrencimizdir. Her iki öğrencimizi de başarılarından dolayı kutlar, kitapların gizemli ve büyülü dünyasından hiç kopmamalarını dileriz.


Satranç Madalya Töreni – Kasım 2017

Geçtiğimiz haftalarda yapılan İstanbul Küçükler İl Birinciliği Seçmeleri Bahçelievler grubunda yarışan öğrencilerimizden Taylan Özcan 3. Talha Yiğit Doğan 4. olma başarısı gösterdiler. Ayrıca: Türkiye Satranç Federasyonu & İST İL Temsilciliği & Gençlik ve Spor Bakanlığı İstanbul Gençlik Spor İl Müdürlüğü & TSF Esenyurt İlçe Temsilciliği tarafından düzenlenen, Organizasyon Sorumluluğu ve Turnuva Direktörlüğü Satranç Öğretmenimiz Zeki SARIKAVAK tarafından yapılan 10 KASIM ATATÜRK’Ü ANMA SATRANÇ TURNUVASI’na katılan ve üstün bir performans gösteren öğrencilerimiz Talha Yiğit Doğan-Taylan Özcan-Demir Mehmet Ertürk-Tuna Arslan-Ahmet Göker-Recep Egehan Yiğit-Metehan Bayur-Ömer Alp Öztürk-Kuzey Duruş-Eymen Albayrak-Orhan Ateş Köse, Madalyalarını Okul Müdürümüz Ayşenur YAVUZ’dan aldılar. Öğrencilerimizi kutluyor başarılarının devamını diliyoruz.


Atatürk’ü Anma Haftası: ‘‘Yaşayan Atatürk’’ Temalı Şiir Yarışması Ödül Töreni – Kasım 2017

O’na olan sevgi, bugün çağlara ışık tutan aydınlığıyla gönüllerde büyüyor. Yıllar Ata’mıza olan sevgimizi, tutkumuzu pekiştiriyor. Genç kuşaklar, Atatürk’ü tanıdıkça, anladıkça daha çok seviyor.
Ata’mızın aramızdan ayrılışının 79. yılında Türkçe Zümresinin düzenlemiş olduğu ‘’Yaşayan Atatürk’’ temalı şiir yarışmasının sonuçları belli oldu. Şiirleriyle 7. sınıf öğrencilerimizden, İdil Mina AK birinci, Göksu UYAR ikinci olurken; 5. sınıf öğrencimiz Nazife İlsu TEMİZ üçüncülük derecesini elde etti. ALKEV Özel Okulları öğrencilerinin hazır bulunduğu törende, şiir yarışmasında dereceye giren öğrencilerimiz madalyaları ve sertifikaları ile buluştular. Öğrencilerimize, ödüllerini müdürümüz Ayşenur Yavuz takdim etti.
Atatürk’ü anma haftasında, O’nu yürekten hissedip başarılı şiirler ortaya koyan öğrencilerimizi tekrar kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.


“Atatürk ve Cumhuriyet” Konulu Kompozisyon Yarışması – Ekim 2017

ALKEV Özel Ortaokulunda öğrenim gören öğrencilerimiz Cumhuriyet’imizin 94. yıl dönümü kutlamalarına yönelik Türkçe Zümresinin düzenlediği “Atatürk ve Cumhuriyet” konulu kompozisyon yarışmasına katıldılar dereceler elde ettiler.

“Atatürk ve Cumhuriyet” Konulu Kompozisyon yarışmasında,
Üçüncü olan öğrencimiz 5A sınıfı öğrencilerinden Kemal Utku ONAY
İkinci olan  öğrencimiz 7A sınıfı öğrencilerinden Göksu UYAR
Birinci olan öğrencimiz 5C sınıfı öğrencilerinden Nazife İlsu TEMİZ 

Yarışmaya katılan, duygu ve düşüncelerini paylaşan tüm öğrencilerimizi tebrik ediyoruz.


İstanbul Uluslararası Satranç Turnuvası – Eylül 2017

13-17 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilen 2017 İstanbul Uluslararası Satranç Turnuvasına Satranç Öğretmenimiz Zeki Sarıkavak’ın antrenörlüğünde katılan okulumuz öğrencilerinden Fen Lisesi Hazırlık sınıfından Serdar İhsan Sarıkavak 14 Yaş altında 5. ile aynı puanı paylaşarak 6. oldu.
6.sınıftan Talha Yiğit Doğan B kategorisi 10 yaşta Bayrampaşa ilçesinde ikamet edenler arasında 3. oldu.
Diğer Sporcularımızdan; Taylan Özcan, Tuna Arslan ve Ahmet Göker Uluslararası Satranç Turnuvasına katılarak okulumuzu başarı ile temsil ettiler. Ayrıca Öğrencilerimiz bir ilki yaşayarak GM (Büyük Usta) ile simültane gösterisinde maç yaptılar.
Öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.


XVIII. Bilim Şenliği ve Proje Yarışması – Mayıs 2017

Keşfeden, sorgulayabilen ve sürekli öğrenmeye istekli, karşılaşılan her türlü sorunun bilimsel yöntemlerle çözülebileceğini fark eden, grup çalışmalarına yatkın öğrenciler yetiştirmek amacıyla okulumuzda fen proje çalışmaları yürütmekteyiz.

Eyüboğlu Eğitim Kurumları XVIII. Bilim Şenliği ve Proje Yarışmasında öğrencilerimiz hazırladıkları projeler ve sunumları ile birçok okulun arasında fark yaratarak jüri üyelerinin beğenisini kazanmayı başardılar.

Selin KÖSEOĞLU ve Duru Karya ÖZCAN “MANGAL KEYFİ” projesiyle, 7.SINIFLAR BİRİNCİSİ, Ada DURAN ve Beliz UZUN “KARBON AYAK İZİMİZİ KÜÇÜLTELİM” projesiyle 6.SINIFLAR ÜÇÜNCÜSÜ olmuşlardır.

Ayrıca 5.sınıflardan Mert TOPÇU ve Demir AKYOL, Emir ÇELET ve Aral Efe MERMER, 6.sınıflardan Zeynep Gülin AKKAŞ,  7.sınıflardan Ege Başar YOLAGİDEN ve Bora GÖZÜDOK hazırladıkları projeler ile okulumuzu başarıyla temsil etmişlerdir.
Tüm öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.


XIII. Fen Bilimleri Şenliği ve Proje Yarışması – Nisan 2017

Keşfeden, sorgulayabilen ve sürekli öğrenmeye istekli, karşılaşılan her türlü sorunun bilimsel yöntemlerle çözülebileceğini fark eden, grup çalışmalarına yatkın öğrenciler yetiştirmek amacıyla okulumuzda fen proje çalışmaları yürütmekteyiz.

MEV Koleji Özel Basınköy Okulları XIII. Fen Bilimleri Şenliği ve Proje Yarışmasında öğrencilerimiz hazırladıkları projeler ve sunumları ile birçok okulun arasında fark yaratarak jüri üyelerinin beğenisini kazanmayı başardılar.

İdil Mina AK ve Burak Artkın “GÜNEŞ PANELLİ ÇATI ISITMA SİSTEMİ” projesiyle, ORTAOKULLAR ÜÇÜNCÜSÜ olmuştur.

Ayrıca 5.sınıf öğrencilerimizden Mert TOPÇU, Demir AKYOL ve 7.sınıf öğrencilerimizden Ege Başar Yolagiden hazırladıkları projeler ile okulumuzu başarıyla temsil etmişlerdir. Tüm öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.


“Sözcük Bulmaca Yarışması” Ödül Töreni 2017

Türkçe Zümresi tarafından her ay düzenli bir şekilde düzenlenen Türkçe yarışmaları, bu ay da “Sözcük Bulmaca” olarak öğrencilerimizin ilgilerine sunuldu. Yoğun katılımın gerçekleştiği yarışma hem Türkçe kazanımlarını eğlenceli kılıyor hem de sürpriz hediyelerle öğrencilerimizi şaşırtmaya devam ediyor.
Türkçe Zümresi tarafından hazırlanan Sözcük Bulmaca Yarışması’nın bu ayki kazananı 5-C sınıfından Elif Cansu Bilgiç oldu. Öğrencimize ödülünü ALKEV Özel Okulları Müdürü Ayşenur Yavuz takdim ederek, tebriklerini iletti.
Öğrencimizi tekrar kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.


15. Özgün Düşünce ve Kompozisyon Yarışması – Nisan 2017

İstanbul’da Öğrenim Gören Genç Yazarlarla Buluştuk…

ALKEV Özel Ortaokulu olarak İstanbul ili genelinde düzenlediğimiz Özgün Düşünce ve Kompozisyon Yarışmamızın bu seneki konuları 5 ve 6. sınıflar düzeyinde “Büyükler için Çocukları Anlama Kılavuzu” ve 7 ve 8. sınıflar düzeyinde “Göçmen Çocuklar”dı.

5 ve 6. sınıflar düzeyinde Nazlı Şengül “Nazan Moroğlu Mansiyon Ödülü”nü kazandı.
7 ve 8. sınıflar düzeyinde ise Ozan Engindeniz birincilik ödülünü kazandı.
Yarışmamıza katılan öğrencilerimizi kutluyoruz.


DI 2017 Etkinliği’nde “Crazy Brains” ve “Strong Unions” Takımlarımızdan Büyük Başarı! – Mart 2017

DI 2017 Etkinliği’nde Ortaokulumuzdan “Crazy Brains” ve Lisemizden “Strong Unions” En İyi İki Takım Arasına Girerek Amerika’da Ülkemizi Temsil Etmeye Hak Kazandılar.

10-11-12 Mart 2017 tarihleri arasında Kuşadası’nda “Destination Imagination” etkinliği 300 okul ve 3000 katılımcı ile büyük bir coşku içinde gerçekleşti. ALKEV Özel Ortaokulundan “Crazy Brains” ve ALKEV Özel Anadolu Lisesinden “Strong Unions” adlı takımlarımız “Teknik Kategorisi”nde hazırladıkları projelerini sundular. Takımlarımızın “Destination Imagination” etkinliğindeki “Teknik Kategorisi” görevi her iki takım için de hareket eden, ışık, ses vb. teknik efektlere sahip birer sahne tasarlamaktı. Ortaokul takımımız 11 üyesi, lise takımımız 10 üyesi ile yoğun, yorucu ve keyifli iki gün geçirdi.

Her iki takımımız da “Teknik Kategorisi”nde tüm görevlerde büyük başarı göstererek, DI ruhunu içselleştirip gerçekleştirdikleri performansları ile Amerika’ya gitmeye hak kazanan en iyi iki takım arasına girdi.

“Strong Unions” ve “Crazy Brains” takımlarımız 24-27 Mayıs 2017 tarihleri arasında ABD’nin Knoxville, Tennessee eyaletinde gerçekleşecek olan “Globel Finals”da ülkemizi temsil edecekler.

Takımlarımızı tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.


“Sözcük Bulmaca Yarışması” Ödül Töreni – Mart 2017

Türkçe Zümresi tarafından her ay düzenlenen Türkçe yarışmaları, bu ay da “Kitap İçinde Yolculuk” olarak öğrencilerimizin ilgilerine sunuldu. Yoğun katılımın gerçekleştiği yarışma hem Türkçe kazanımlarını eğlenceli kılıyor hem de sürpriz hediyelerle öğrencilerimizi şaşırtmaya devam ediyor.

Sözcük Bulmaca Yarışması’nın bu ayki kazananı ise 7-B sınıfından Ahmet Demir KONU oldu. Öğrencimize ödülünü ALKEV Özel Okulları Müdür Yardımcısı Nurullah ÇETİN takdim ederek, tebriklerini iletti.

Öğrencimizi tekrar kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.


FLL Turnuvası – Şubat 2017

5 Şubat tarihinde Yeditepe Üniversitesinde gerçekleşen First Lego League turnuvasında okulumuzun FLL takımı “Strateji ve Yenilikçilik” ödülünü kazanmıştır. Yoğun bir tempo ile turnuvaya hazırlanan World of Makers takımını ve takım koçu Lamia Aktaş’ı tebrik ediyoruz.


Masa Tenisi Turnuvası – Aralık 2016

05-16 Aralık 2016 tarihleri arasında Beden Eğitimi Bölümü olarak Ortaokul öğrencilerimiz arasında sınıflar arası Masa Tenisi Turnuvası düzenledik. Sonuçlar aşağıdaki gibidir;

5.SINIFLAR

1.ALİNUR AYTEN
2.TAYLAN AŞÇI
3.MERT TOPÇU

6.SINIFLAR

1.ALİ DEMİR ULUCAN
2.BERK OKÇUOĞLU
3.SİNAN ÜLKEN

7.SINIFLAR

1.UMUT KARA
2.ZEYNEP GÜRLEK
3.FATİH ATAKUL

Katılan tüm öğrencilerimize teşekkür eder başarılarının devamını dileriz.


Türkçe Zümresi “Sözcük Bulmaca Yarışması” Ödül Töreni – Aralık 2016

Türkçe Zümresi tarafından her ay düzenlenen Türkçe yarışmaları, bu ay da ‘’Sözcük Bulmaca’’ olarak öğrencilerimizin ilgilerine sunuldu. Yoğun katılımın gerçekleştiği yarışma hem Türkçe kazanımlarını eğlenceli kılıyor hem de sürpriz hediyelerle öğrencilerimizi şaşırtmaya devam ediyor.
Sözcük Bulmaca Yarışması’nın bu ayki kazananı ise 6-C sınıfından Damla Küçük oldu. Öğrencimize ödülünü ALKEV Özel Okulları Müdürü Ayşenur Yavuz takdim ederek, tebriklerini iletti.
Öğrencimizi tekrar kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.


‘’Görsel Bulmaca Yarışması’’ Ödül Töreni 2016

Türkçe Zümresi tarafından her ay düzenli bir şekilde düzenlenen Türkçe yarışmaları, bu ay ‘’Görsel Bulmaca’’ olarak öğrencilerimizin ilgilerine sunuldu. Yoğun katılımın gerçekleştiği yarışma hem Türkçe kazanımlarını eğlenceli kılıyor hem de sürpriz hediyelerle öğrencilerimizi şaşırtmaya devam ediyor.
Türkçe Zümresi tarafından hazırlanan Görsel Bulmaca Yarışması’nın bu ayki kazananı 7-B sınıfından Öykü Özsoy oldu. Öğrencimize ödülünü ALKEV Özel Okulları Müdürü Ayşenur Yavuz takdim ederek, tebriklerini iletti.
Öğrencimizi tekrar kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Başarı ve Ödüller


ALKEV Robotik Günleri (AROG) – Mayıs 2016

Bu yıldan itibaren her yıl geleneksel olarak düzenlenmesi planlanan ALKEV Robotik Günleri (AROG) ‘nin ilki 16-18 Mayıs 2016 tarihleri arasında okulumuzda düzenlendi. ALKEV Robotik Günlerine ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerimiz robotlarını tasarlayıp kodlayarak katıldı. ALKEV Robotik Günleri kapsamında öğrencilerimiz yarışmalar sonucunda; 3 Robot Performans Ödülü, 1 Tasarım Ödülü, 1 Yardımlaşma Ödülü, 1 Güvenlik Ödülü, 1 Maker Ruhu Ödülü ve 1 Tema Ödülü olmak üzere toplam 8 dalda ödül kazanıldı.

Robot Performans Ödülü 1: Artun Tan Çeliker
Robot Performans Ödülü 2: Sinan Ülken
Robot Performans Ödülü 3: Poyraz Köroğlu, Ali Yardımcı
Tasarım Ödülü: Artun Tan Çeliker
Güvenlik Ödülü: Eren Ersoy
Yardımlaşma Ödülü: Yaman Uygur
Tema Ödülü: Ege Arda Tunalı
Maker Ruhu Ödülü: Azra Ar

ALKEV Robotik Günleri (AROG) Okulumuzda Düzenlendi – Mayıs 2016


Bilim Şenliği ve Proje Yarışması’nda Birincilik 2016

Eyüboğlu Eğitim Kurumları XVII. Bilim Şenliği ve Proje Yarışması’nda öğrencilerimiz hazırladıkları projeler ve sunumları ile birçok okulun arasında fark yaratarak jüri üyelerinin beğenisini kazanmayı başardılar. Dilara IŞIK “Toprağın Sesini Dinle Verimli Mi Verimsiz Mi Söyle” projesiyle, 5.Sınıflar Birincisi olmuştur. Başarılarının devamını dileriz.

Bilim Şenliği ve Proje Yarışması’nda Birincilik – Mayıs 2016


“Barış” konulu Resim Yarışması 2016

“Barış” konulu “Şener Özler Çocuk ve Mimarlık Resim Yarışması”nda 5. Sınıflar kategorisinde ödül almaya hak kazanan Yağmur Danışoğlu’nu kutlar, başarılarının devamını dileriz.

Şener Özler Çocuk ve Mimarlık Resim Yarışması


9. Ahmet Rasim Yaşıyor Köşe Yazısı Yazma Yarışması 2016

Darüşşafaka Okullarının düzenlediği “9. Ahmet Rasim Yaşıyor Köşe Yazısı Yazma Yarışması”na katılan öğrencimiz Ece ARPACI, yarışmada dereceye girerek ikinci oldu. Kendisini kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Başarı ve Ödüller


ALKEV’li Yazarlar – Mart 2016

İSKİ’nin 22 Mart Dünya Su Günü Etkinlikleri kapsamında düzenlemiş olduğu “Su ve Çevre” konulu kompozisyon yarışmasında derece alarak tablet ve bisiklet kazanan 6.sınıf öğrencimiz Ela ŞAHİN’i kutlar, başarılarının devamını dileriz.

ALKEV’li Yazarlar


Sözcük Bulmaca Yarışması 2016

Öğrencilerimizin yıl boyunca ilgiyle takip ettiği “Sözcük Bulmaca” yarışmamız 5, 6, 7 ve 8.  sınıflar düzeyinde devam ediyor. Öğrencilerimiz mart ayı içinde “Sözcük Bulmaca” panosunda yer alan şifreleri, verilen yönergeler doğrultusunda  çözmeye çalıştılar. Çekişmeli mücadelelere sahne olan yarışmamızın mart ayı birincisi, 8/C sınıfından Alp Oskay oldu. Kendisini kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Sözcük Bulmaca


Özgün Düşünce ve Kompozisyon Yarışması 2016

ALKEV Özel Ortaokulu olarak İstanbul ili genelinde düzenlediğimiz Özgün Düşünce ve Kompozisyon Yarışmamızın  bu seneki konuları  5 ve 6. sınıflar düzeyinde “Hayatın Yedi Rengi”, 7 ve 8. sınıflar düzeyinde “Sınırların Ötesi”ydi.

7 ve 8. sınıflar düzeyinde ALKEV Özel Ortaokulumuzdan Ekin KAYA ikincilik ödülünü kazandı. Öğrencimizi kutluyoruz.

ALKEV Özel Ortaokulu Özgün Düşünce Ve Kompozisyon Yarışması Ödül Töreni


ALKEV Küçük Erkekler Basketbol Takımımız ŞAMPİYON! – Mart 2016

Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından düzenlenen 2015-2016 eğitim öğretim yılı okullar arası basketbol müsabakalarında ALKEV Küçük Erkekler basketbol takımımız ŞAMPİYON olmuştur.
 Takımımızı kutlar, başarıların devamını dileriz!

ALKEV Küçük Erkekler basketbol takımımız ŞAMPİYON! – Mart 2016


“Sözcük Bulmaca” Yarışması Kasım 2015

Yoğun ilgi gösterilen yarışmamızda birinciliği en çok sözcük türeten, 6/A sınıfı öğrencimiz Ela ŞAHİN aldı. En fazla sözcüğe ulaşan öğrenci sayımız 4 olduğu için ödülü alacak öğrencimizi sınıflarımızın huzurunda ilköğretim müdür yardımcımız Yalın GÜÇKIRAN belirledi. Ödülü ise öğrencimize ortaokul müdür yardımcımız Fırat GÖKALP taktim etti. Ela Şahin’i tebrik ediyoruz.

“Sözcük Bulmaca” Yarışması


“Yaşayan Atatürk” Şiir Yarışması – Kasım 2015

Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 77. yılında Ulu Önder’in fikirleriyle hâlâ yaşadığını ifade etmek için ALKEV Özel Okulları Türkçe ve Türk Dili ve Edebiyatı Bölümleri tüm öğrencilere yönelik “Yaşayan Atatürk” temalı şiir yarışması düzenledi.
Katılımın yüksek olduğu yarışmada ALKEV Özel Ortaokulundan Nilsu ESEN 1., Zeynep BODUROĞLU 2., Azra AR 3. olurken ALKEV Özel Anadolu Lisesinden Mehtap Naz AKBEN 1., Göktuğcan ŞİMAY 2., Selin ÖZIŞIK 3. oldu. Öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.


Bilim Şenliği ve Proje Yarışması – Haziran 2015

Eyüboğlu Eğitim Kurumları XVI. Bilim Şenliği ve Proje Yarışması’nda öğrencilerimiz hazırladıkları projeler ve sunumları ile birçok okulun arasında fark yaratarak jüri üyelerinin beğenisini kazanmayı başardılar.

Ali Yardımcı “DIŞ AYDINLATMADA TASARRUF YAPALIM” projesiyle, 5.SINIFLAR İKİNCİSİ

Mehmet Mert Karalar ve Yağmur Elif Ersoy “DIŞ CEPHE BOYALARI MANTOLAMANIN YERİNİ TUTAR MI?” projeleri ile 6.SINIFLAR BİRİNCİSİ olmuşlardır.

Ayrıca Zeynep Sude Demir ve Zehra Eylül Şadoğlu hazırladıkları proje ile okulumuzu başarıyla temsil etmişlerdir. Tüm öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.


“Tuvalden Kaleme” Öykü Yarışması Haziran 2015

7C sınıfı öğrencilerimizden Selin Eser, Neslin Değişen Sesi İlk ve Ortaokulunun (NDS) düzenlediği “Tuvalden Kaleme” adlı öykü yarışmasında dereceye girerek mansiyon ödülü almıştır. Genç öykü yazarımızı kutlar, başarılarının devamını dileriz.


Öğrencimiz Sanem Küçükkılıç Öykü Yazma Yarışması 1.si oldu

Okulumuz 7B sınıfı öğrencilerinden Sanem Küçükkılıç, Mayıs 2015 de 75. Yıl Ortaokulu Can/Çocuk Çocuk Edebiyatı Öykü Yazma Yarışması’nda dereceye girerek 1. olmuştur. Kendisini kutlar, başarılarının devamını dileriz.


FIRST LEGO League’den Strateji ve Yenilikçilik Ödülü 2015

ALKEV Özel Okulları “World of Makers” takımı, bu yıl FIRST LEGO League Turnuvalarında Strateji ve Yenilikçilik Ödülünü alarak yeni bir başarıya imza attı. Turnuvaya katılarak elde ettikleri başarıyla göğsümüzü kabartan öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi tebrik ediyoruz.


Cumhuriyet Bayramı Şiir Ödülü 2014

Cumhuriyetimizin 91. yılı kutlamaları çerçevesinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün açtığı şiir yarışmasında ALKEV Özel Ortaokulu 8. sınıf öğrencilerimizden Senem Kızılaslan, Büyükçekmece ilçesinde üçüncü olmuştur. Şiirini sizlerle paylaşıyoruz. Senem’i tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

CUMHURİYET ÜLKÜSÜ

Tükenen umutlara kaynak,
Zifiri karanlığa ışık,
Yorgun ulusuma güç,
Birikmiş dertlere çare oldun.

Kanatlarının altında doğdum,
Adının sıcaklığı ile korundum.
Kanat açtım seninle özgürlüğe,
Bağımsızlığın tadına seninle vardım.

Bugün 29 Ekim senin doğum günün,
Benim bayramım,
Bana kattığın değeri,
Hiç ama hiç unutmayacağım,
Adını gönlüme koydum,
Seni hep yaşatacağım.

Senem KIZILASLAN

Başarı ve Ödüller