MENÜ

Anadolu ve Fen Lisesi 10 Kasım Atatürk’ü Anma Töreni “Emaneti Emanetimiz…” 2020

Ata’mızın Aramızdan Ayrılışının 82. Yılında ALKEV Özel Anadolu ve Fen Lisesi 10 Kasım Atatürk’ü Anma Töreni “Emaneti Emanetimiz…”

“Bugün hava her zamankinden soğuk, gökyüzü her zamankinden kapalı ve kuşlar her zamankinden daha sessiz.
Ben her 10 Kasım’da güneşi ararım gökyüzünde. Zor olsa da bulurum. Bulutlar dağıldıktan sonra yüzümü aydınlatan ve beni ısıtan o güneşle karşı karşıya kalırım.
Gözlerimi yaksa da bakarım güneşe. Çünkü o güneş sensin. Benim için o sessiz, soğuk ve karanlık günleri aydınlatan güneş sensin.”
Ayşe Ergüler 11-IB

ALKEV Özel Anadolu ve Fen Lisesi olarak Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 82. yılında çevrim içi törenimizde saygı, sevgi ve özlemle andık.

Saat dokuzu beş geçiyordu. Her yıl 10 Kasım’da olduğu gibi bu yıl da okulumuzda bayraklar yarıya indi, çelenk sunumu yapıldı. Ancak ALKEV ailesi saat 09.05’te ekranların başında, evlerinde saygı duruşundaydık bu defa…

Zoom Meeting üzerinden canlı olarak gerçekleşen törenizmide çelenk sunumu, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Müdür Yardımcımız Alper YOLDAŞ günün anlam ve önemine dair duygularını paylaştı. Şartlar ne olursa olsun Atatürk’ün izinden giderek ilke ve inkılaplarını daima yaşatacaklarını, onu unutturmayacaklarını bir kez daha gösteren lise öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz bir arada “Mustafa’m” parçasını seslendirdiler. Tören, “Ata’mıza Mektuplar” video gösteriminde ALKEV Lisesi öğrencilerinin kaleminden dizelerine dökülen duygularının sahnelenişi ile devam ederken Beden Eğitimi Öğretmenimiz Ayşe TÜKENMEZ’in “Zeybek” performansını ile sona erdi.

ALKEV ailesi olarak Atatürk’ün bizlere emanet ettiği özgürlüğün, egemenliğin, cumhuriyet ve devrimlerinin yılmaz bekçileri olarak Ata’mızın emanetine sonsuza kadar sahip çıkacağımıza bir kez daha ant içerek Ata’mızı minnetle andık.

Emanetin emanetimiz; saygı, minnet ve özlemlerimizle…

10 Kasım 2020 Ata’mızı Anma Töreni

Öğrencilerimizden “Ata’mıza Mektuplar”