MENÜ

Klinik Psikolog ve Psikanalist Dr. Neslihan Zabcı ile Söyleşi 2.Oturum: “Ergenlik, Mahremiyet, Sınırlar – Ebeveyn Yaklaşımları” – Aralık 2021

ALKEV Özel Anadolu ve Fen Lisesi, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Birimimizin düzenlediği Klinik Psikolog ve Psikanalist Dr. Neslihan Zabcı ile “Ergenlik, Mahremiyet, Sınırlar – Ebeveyn Yaklaşımları” konulu söyleşinin ikinci oturumu 28 Aralık 2021 tarihinde gerçekleştirildi. Söyleşinin ilk oturumunda ergenlik dönemi özellikleri, ergenlik dönemindeki farklı dönüşüm alanları, ergenlerin dış dünyaya açılma ihtiyaçları, bu süreçte ebeveynlerin çocuklarına nasıl destek olabileceği konuları çerçevesinde paylaşımlarda bulunan Zabcı, ikinci oturumda ergenlik döneminde dürtüsellik, davranış bozuklukları, cinsel gelişim süreçleri, mahremiyet alanları, ergenlerin sağlıklı bir süreç geçirmeleri için destekleyici ebeveyn tutumları hakkında aktarım gerçekleştirdi.

Kıymetli paylaşımları için Sayın Dr. Neslihan Zabcı’ya, iki oturumun moderatörlüğünü gerçekleştiren Uzman Psikolojik Danışmanımız Seyhan Bekir’e ve katılım gösteren tüm velilerimize teşekkür ederiz.