MENÜ

Başarı ve Ödüller

URFODU Matematik Yarışması Finallerinde İki Altın Madalya – Mayıs 2024


ALKEV Özel Anadolu ve Fen Lisesinin SASMO Başarısı – Mayıs 2024


Anadolu ve Fen Lisesinin Caribou Matematik Başarısı – Mayıs 2024


Lisemiz Türkiye Matematik Yarışması Finallerinde – Mayıs 2024


Lise Kanguru Finallerinde – Mayıs 2024


Robotik Takımımız #6459 Amerika Yolcusu – Mart 2024

Dünyanın en prestijli liselerarası robot yarışması olan First Robotics Competiton’ın Türkiye bölgesel yarışmaları geçtiğimiz günlerde tamamlandı. ALKEV Özel Anadolu ve Fen Lisesi robotik takımımız #6459 AGRobotik katıldığı iki bölgesel yarışma sonunda, Bosphorus Bölgesel Yarışmasında ikinci olurken aynı zamanda makine sağlamlığı ve kaliteli üretime verilen Quality Ödülünün de sahibi oldu, Marmara Bölgesel Yarışmasında ise şampiyon olan  takımımız bunun yanında bir de benzersiz makine işlevleri sağlamak için yenilikçi bir kontrol sistemini veya kontrol bileşenlerinin (elektrik, mekanik veya yazılım) uygulamasını en iyi yapan takıma verilen Innovation in Control Ödülüne de layık görüldü. Böylelikle 17-20 Nisan tarihlerinde Houston’da yapılacak olan Dünya Şampiyonasına katılma hakkı kazanmış oldu.


Şiir Yarışması – Mart 2024

Arel Koleji tarafından 21 Mart Dünya Şiir günü kapsamında İstanbul genelinde düzenlenen “Barış” temalı şiir yarışmasında Fen Lisesi öğrencilerimizden Ali Sencer B. “Arayış” adlı şiiriyle “2. lik ödülü” kazanmış, Sude E. ise “özendirme ödülü sertifikası” almaya hak kazanmıştır. Ödül töreninde Şükrü Erbaş ile gerçekleştirilen keyifli söyleşiden bir alıntı yaparak öğrencilerimizi kalemlerinin kuvvetinden ötürü tebrik ederiz.


KİMFİBİ Deney Yarışması Fizik Başarısı – Mart 2024

ALKEV Özel Anadolu ve Fen Lisesi 10 ve 11. sınıf öğrencilerimizden oluşan iki deney takımımız, 16 Mart Cumartesi günü gerçekleşen FMV Erenköy Işık Fen Lisesinin düzenlediği “KİMFİBİ” deney yarışmasına katıldılar. Öğrencilerimiz Defne O., Arda V., Karan A. ve Kerem S. Fizik, Kimya ve Biyoloji müfredat kapsamında deney tasarlama, uygulama ve rapor yazma konusunda yüksek kabiliyet gösterdiler. Birçok lisenin yer aldığı bu yarışmada 11.sınıf öğrencilerimiz Fizik alanında ikincilik ödülünü almışlardır. Yarışmaya katılan tüm öğrencilerimiz ve öğretmenimizi tebrik ederiz.


Genç Kızlar Voleybol Takımımızdan Üçüncülük – Mart 2024

Okul Sporlarının düzenlediği Genç Kızlar Voleybol turnuvasında ALKEV Lisesi kız voleybol takımımız Büyükçekmece Anadolu Lisesini 2-1 lik skorla yenerek ilçe 3. sü olmuştur. Takımımızı tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.


3X3 Basketbol Takımımızdan Üçüncülük – Mart 2024

3X3 Basketbol takımımız Büyükçekmece Şampiyonluğundan sonra İstanbul 3.sü olarak Türkiye Şampiyonasına gidiyor. Takımımıza ve koçumuza Türkiye Şampiyonasında başarılar diliyoruz.


TÜBİTAK İstanbul Avrupa Bölge İkinciliği – Mart 2024

55. TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasında;
ALKEV Özel Fen Lisesi Öğrencileri Ömer Kortan T. ve İrem K. “Yazılım” alanında “Servikal Sağlık İçin Akıllı Duruş Asistanı” projesi ile İstanbul Avrupa Bölge ikincisi olmuştur.
Öğrencilerimizi ve danışman öğretmenimizi kutluyoruz.


Genç Erkekler Futsal Müsabakalarında Üçüncülük – Mart 2024

Büyükçekmece Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü tarafından okul sporları kapsamında düzenlenen “Genç Erkekler” futsal müsabakalarında öğrencilerimiz ilçe 3. sü olmuşlardır.
Öğrencilerimizi ve öğretmenimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.


Masa Tenisi Ferdi Müsabakaları – Şubat 2024

İstanbul Valiliğinin düzenlediği Okul Spor Kulüpleri Masa Tenisi Ferdi Müsabakalarında okulumuzun öğrencilerinden Hayati Esat M. altın madalya alarak 1. lik elde etmiştir.

Yine aynı turnuvada Cevdet Salih Ö. ikinci olmuştur.
Öğrencilerimizi yürekten kutlar, takım maçlarında başarılar dileriz.


Ortaokul ve Lise Takımlarımız DI Global Finals’da – Şubat 2024

Türkiye’nin en büyük yaratıcılık organizasyonu olan Destination Imagination Türkiye finallerinde göstermiş oldukları üstün başarı sayesinde İlkokul, Ortaokul ve Lise takımlarımız, 20-23 Mayıs 2024 tarihlerinde Amerika Birleşik Devletleri’nde gerçekleştirilecek olan Destination Imagination (DI) Global Finals 2024’de ülkemizi ve okulumuzu temsil etmeye hak kazandılar.

Ortaokul Crazy Brains Takımı “Technical” kategorisinde Türkiye 1. Liği, Lise Strong Union Takımı “Technical” kategorisinde Türkiye 2. Liği almış bulunmaktadır.

Başarılı performanslarından dolayı; tüm takımlarımızı, mentörlerimizi ve öğretmenlerimizi tebrik ediyor, Dünya Finallerin’de başarılar diliyoruz.


3×3 Basketbol Lise Erkek Takımımız – Şubat 2024

3×3 Basketbol Lise Erkek takımımız okullar arası Büyükçekmece İlçe turnuvasında Şampiyon olmuştur.
İstanbul Şampiyonasında Büyükçekmece’yi temsil edeceklerdir. Takımımızı tebrik ediyoruz. Başarılar diliyoruz.


Satranç Takımımız İstanbul İl Finalinde – Ocak 2024


İstanbul Bilim Olimpiyatları – Ocak 2024


Genç Erkekler Masa Tenisi Şampiyonası – Aralık 2023

Okul Sporları Genç Erkekler Masa Tenisi İstanbul Şampiyonasına katılan okulumuzun lise takımı Avrupa yakası 4.sü ve İstanbul 8. olmuştur. Takımımızı tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.


Caribou Başarısı – Kasım 2023


“Yüz Yıllık Emanet: Cumhuriyet” Konulu Lise Deneme Yarışması – Ekim 2023

ALKEV Özel Anadolu ve Fen Lisesi olarak cumhuriyetin 100. yılını, okulumuzda düzenlenen “Yüz Yıllık Emanet: Cumhuriyet” adlı deneme yazma yarışması ile coşku ve yaratıcılıkla kutladık.

Yarışmanın sonucuna göre Fen Lisesi kategorisinde
1. lik ödülünü Perihan Oya Ş.
2. lik ödülünü Evrim K.
3. lük ödülünü Ecrin Y.
Mansiyon ödülünü Timur Ata T. aldı.

Anadolu Lisesi kategorisinde
1. lik ödülünü Dilara İ.
2. lik ödülünü Asya Naz T.
3. lük ödülünü Melis Ç.
Mansiyon ödülünü Deniz S. aldı.

Öğrencilerimizi milli değerlere duydukları sevgiyi yansıttıkları nedeniyle kutlar; Cumhuriyetin değerleri ve ideallerini yazıya dökmedeki yeteneğiyle bizleri büyüledikleri için tebrik ederiz.


9.Uluslararası Matematiksel Modelleme Yarışması (IMMC) Başarısı 2023


Satranç Takımlarımız İlçe Töreninde – Mayıs 2023

İlçe 2.’si ve ilçe 3.’sü olan genç erkekler satranç takımlarımız kupa ve madalyalarını Gazanfer Bilge Spor Salonunda düzenlenen törende aldılar. Öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.


Genç Erkek Masa Tenisi Takımımız Şampiyon – Mayıs 2023

Okul sporlarının düzenlediği İlçe Masa Tenisi Turnuvasında Genç Erkek takımımız (Lise) ilçe şampiyonu olmuştur.
Milli Eğitim Müdürlüğünün düzenlediği törenle kupa ve madalyalarını alan öğrencilerimizi tebrik eder başarılarının devamını dileriz.


URFODU Başarımız – Mayıs 2023


ALKEV Özel Fen Lisesinin Caribou Başarısı – Mayıs 2023


ALKEV Özel Anadolu ve Fen Lisesinin ASMA Başarısı – Mayıs 2023


İlçe Masa Tenisi Şampiyonluğu – Mayıs 2023

Okul sporlarının düzenlediği Masa tenisi turnuvasında okulumuz, iki günlük zorlu mücadelenin ardından grup birincisi ve ilçe şampiyonu olmuştur. Tüm maçlarını kazanan takımımız kupa ve madalyasını düzenlenecek törenle milli eğitim müdürlüğünden alacaktır. Takımımızı tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.


Yıldız Kız Voleybol Takımımızdan İkincilik – Mayıs 2023

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gençlik Spor Müdürlüğünün düzenlediği okul sporları müsabakalarında okulumuz yıldız kız voleybol takımı 2. lik elde etmiştir. İlçe töreni ile kupa ve madalyalarını alan takımızı tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.


Genç Kızlar Basketbol Takımımızdan İkincilik – Mayıs 2023

Genç Kızlar Basketbol takımımız, Büyükçekmece ilçesi Okul Sporları müsabakalarında ilçe 2.’si olmuştur. Öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.


Genç Erkekler Basketbol Takımımızdan İkincilik – Mayıs 2023

Genç Erkekler Basketbol takımımız, Büyükçekmece ilçesi Okul Sporları müsabakalarında ilçe 2.’si olmuştur. Öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.


Anadolu Lisesi Zeka Oyunları Şampiyonası Türkiye Finalinde – Nisan 2023


Anadolu Lisesi Türkiye Zeka Oyunları Şampiyonası Bölge Finalinde – Nisan 2023


Robotik Takımımızdan Yeni Bir Ödül Daha – Mart 2023

ALKEV Özel Anadolu ve Fen Lisesi Robotik Takımımız #6459 AG Robotik, İstanbul’da katıldıkları FRC 2023 İstanbul Bölgesel yarışmasında makine, yaratıcılık ve inovasyon ödüllerinden biri olan; form, fonksiyon ve estetik arasında denge sağlayan ve endüstriyel tasarım prensiplerini sergileyen takıma verilen Industrial Design Award’ı kazanarak okulumuzu yarışmada gururla temsil ettiler.


ALKEV Destination Imagination Takımlarımız Global Finals 2023’te

İlkokul, Ortaokul ve Lise takımlarımız Türkiye’nin en büyük yaratıcılık organizasyonu olan Destination Imagination Türkiye finallerinde üstün başarı sergilediler. 20-23 Mayıs 2023 tarihlerinde Amerika Birleşik Devletleri’nde gerçekleştirilecek olan Destination Imagination (DI) Global Finals 2023’te ülkemizi ve okulumuzu temsil etmeye hak kazandılar.

Destination Imagination Antalya Ulusal Turnuvası teknik (technical), mühendislik (engineering) ve güzel sanatlar (fine arts) kategorisindeki derecelerimiz;

İlkokul Modi Takımı Fine Arts kategorisinde Türkiye 2. liği ve Rönesans Özel Ödülü,

Ortaokul Crazy Brains Takımı Technical kategorisinde Türkiye 3. lüğü,

Ortaokul Master Minds Takımı Engineering kategorisinde Türkiye 2. liği ve Rönesans Özel Ödülü,

Lise Strong UnionTakımı Technical kategorisinde Türkiye 2. liği ve Rönesans Özel Ödülü,

Lise Moneos Takımı Engineering kategorisinde Türkiye 1. liği

Başarılı performanslarından dolayı tüm takımlarımızı tebrik ediyor, dünya finallerinde başarılar diliyoruz.


8 Mart Temalı Resim Yarışması – Mart 2023

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında Görsel Sanatlar Zümresi tarafından lise öğrencilerimiz arasında düzenlenen resim yarışmasında dereceye giren öğrencilerimize ödülleri Ortaokul ve Lise Müdürümüz Sayın Elif Durukan tarafından takdim edildi. Yarışma sonucunda eserleriyle birinci seçilen Eylül Hekimci, ikinci seçilen Damla Akdeniz, üçüncü seçilen Mira Dibi ve mansiyon ödülü almaya hak kazanan Elif Cansu Bilgiç’i tebrik ediyoruz. Başarılarının devamını diliyoruz.


ALKEV Özel Fen Lisesinin Caribou Başarısı – Aralık 2022


ALKEV Lisesi Öğrencimiz Atatürk Kupası Satranç Şampiyonu – Kasım 2022

Esenyurt Belediyesinin 10 Kasım Atatürk’ü Anma etkinlikleri kapsamında düzenlediği “Atatürk Kupası Satranç Turnuvası”na okulumuz satranç kulübü hazırlık sınıfı öğrencileri Alper KOÇ, Kağan Eren YILMAZ ve Bertuğ COŞKUN; 10.Sınıf öğrencisi Ali Deniz ÇAĞLAR katıldılar. 4 kategoriden oluşan turnuvayı B kategorisinde yarışarak başarıyla tamamlayan öğrencilerimizden Alper Koç, kategorisinde satranç şampiyonu oldu. Öğrencilerimizi kutluyor, başarılarının devam etmesini diliyoruz.


ALKEV Lisesi Öğrencimiz Cumhuriyet Kupası Satranç Şampiyonu – Kasım 2022

Beylikdüzü Belediyesinin 29 Ekim etkinlikleri kapsamında düzenlediği “29 Ekim Cumhuriyet Kupası Satranç Turnuvası”na okulumuz satranç kulübü hazırlık sınıfı öğrencisi Alper KOÇ, 9. sınıf öğrencisi Zülküf Kaan DEVECİ ve 10.Sınıf öğrencisi Deniz Ali ÇAĞLAR katıldılar. 6 kategoriden oluşan turnuvayı C kategorisinde yarışarak başarıyla tamamlayan öğrencilerimizden Alper Koç, kategorisinde satranç şampiyonu oldu. Öğrencilerimizi kutluyor, başarılarının devam etmesini diliyoruz.


ALKEV Özel Fen Lisesinin Caribou Başarısı – Ekim 2022


ALKEV Özel Fen Lisesi Teknofest İnsanlık Yararına Teknoloji Yarışması Afet Yönetimi Lise Kategorisinde Finalde – Temmuz 2022


ALKEV Özel Fen Lisesi TÜBİTAK 2204-D Lise Öğrencileri İklim Değişikliği Araştırma Projeleri Yarışması Finallerinde – Temmuz 2022


INTOC Glabol Science Gümüş Madalya – Haziran 2022


Matematik Onur Öğrencileri Ödül Töreni Yapıldı – Haziran 2022

Yıl boyunca matematik alanında yapılan yarışmalarda kendi sınıf seviyesinde üstün başarı gösteren öğrencilerimize “Matematik Onur Öğrencisi” ödülleri verildi.

9.sınıf seviyesinde öğrencimiz Karan Ayhan, 10.sınıf seviyesinde öğrencimiz Pınar Eren, 11.sınıf seviyesinde öğrencimiz Emre Almacı “Matematik Onur Öğrenci”si olmaya hak kazandılar. Onur öğrencisi olmaya hak kazanan  öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.


Masa Tenisinde Şampiyonluk – Mayıs 2022

Büyükçekmece Gençlik ve Spor Bakanlığının düzenlediği okullar arası masa tenisi turnuvasında ALKEV Özel Fen Lisesi öğrencilerimiz 4 takım ile yaptıkları toplam 13 müsabakanın 12sini kazanarak şampiyon olmuştur.
Takımımızı kutluyor başarılarının devamını diliyoruz.


KİMFİBİ Deney Yarışması Kimya 1.liği – Mayıs 2022

Öğrencilerin problem çözme becerisini, merak duygusunu ve yaratıcı düşünme yeteneğini geliştirme amacıyla FMV Özel Erenköy Işık Fen Lisesi tarafından düzenlenen “4. KİMFİBİ Deney Yarışması” 21 Mayıs 2022 tarihinde gerçekleşmiştir. 9.sınıf öğrencilerimizden Kerem Sağlam ve Karan Ayhan 9.sınıf MEB müfredatı kapsamında Biyoloji alanında, 10. Sınıf öğrencilerimizden Ece Tekin ve Pınar Eren 9.sınıf ya da 10.sınıf MEB müfredatında kimya ve fizik alanında yer alan deneyleri uygulamışlardır. Birçok okulun yer aldığı bu yarışmada 10.sınıf öğrencilerimiz Pınar Eren ve Ece Tekin kimya kategorisinde birincilik ödülünü almışlardır. Yarışmaya katılan tüm öğrencilerimizi tebrik ederiz.


Basketbolda İkincilik – Mayıs 2022

Büyükçekmece İlçe Basketbol Şampiyonasında finale kalan Erkek Basketbol takımımız çok heyecanlı geçen şampiyonluk maçında ilçe ikincisi olmuştur. Emeği geçen tüm oyuncularımızı ve koçumuzu kutluyoruz.


Basketbolda Dördüncülük – Mayıs 2022

Büyükçekmece İlçe Basketbol Şampiyonasında dördüncü olan Kız Basketbol takımımızı kutluyoruz. Emeği geçen tüm oyuncularımızı kutluyoruz. Önümüzdeki sene Şampiyonluk için çalışmalara devam ediyoruz.


SEMEP “En İyi Doğayı Koruma” Ödülü – Mayıs 2022

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu ve MEV Koleji Özel Büyükçekmece Okulları iş birliğinde “Kent Kültürü, Suyun-Toprağın-Havanın Korunumu, Geri Dönüşüm, Ekolojik Denge, Endüstri 4.0” temaları ışığında gerçekleştirilmiştir.
Ekolojik, Ekonomik, Sosyal ve Teknolojik Kent Dönüşümü temasıyla gerçekleştirilen SEMEP afiş ve proje gününde öğrencilerimiz Defne Birkan, Melis Çıbıkçı, Alise Erkenci, Ela  Derin Doğan, Eda Nermin Altınova, İrem Akanlar, İkra Sude Kurt, Nehir Erten ve Alya Tumak’tan oluşan takımlarımız Almanca ve Türkçe afiş tasarımları, geri dönüşüm ürünlerinden tasarladıkları şapka ve ‘Ekolojik Site’ proje sunumları ile katılarak SEMEP yarışmasında ‘EN İYİ DOĞAYI KORUMA ÇALIŞMASI’ ödülünü almışlardır.

Öğrencilerimizi ve danışman öğretmenimizi tebrik ederiz.


ALKEV Özel Anadolu Lisesinin Üstün Başarısı – Mart 2022


Robotik Takımımızdan Yeni Bir Ödül Daha – Mart 2022

ALKEV Özel Anadolu ve Fen Lisesi Robotik Takımımız #6459 AG Robotik, İstanbul’da gerçekleştirilen FRC 2022 ‘Bosphorus Regional’da yarışmanın prestijli ödüllerinden olan ‘Imagery Award’ kazanarak bu yıl da ödülle döndü.
Okulumuzu yarışmada gururla temsil eden #6459 AG Robotik Takımımızın aldığı bu ödül, mühendislik ve olağanüstü çekiciliği sağlayan takıma verilir. Takım ve robot görünümünün görsel estetik entegrasyonunu tüm yarışma süresince en iyi şekilde yansıtan takım olarak bu ödülün sahibi oldular.


Anadolu Lisesinden TÜBİTAK İstanbul Avrupa Bölge Birinciliği – Mart 2022


Anadolu ve Fen Lisesi Zeka Oyunları Şampiyonası Bölge Finalinde – Mart 2022


ALKEV Lisesinden TÜBİTAK Başarısı! – Mart 2022

ALKEV Özel Anadolu ve Fen Lisesi öğrencileri, 53. TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması’nda Türk Dili ve Edebiyatı alanında hazırladıkları 2 proje ve Tarih alanında hazırladıkları 1 proje ile Avrupa Bölge Sergisi’ne katılmaya hak kazanmışlardır. Projeye katkı sağlayan tüm öğrenci ve danışman öğretmenlerimizi kutluyor ve kendilerine final yarışmasında başarılar diliyoruz.


“Moneos” ve “Strong Union” Takımlarımız Dünya Finalinde! – Şubat 2022


Fen Lisesi Öğrencimizden Türkiye İkinciliği – Haziran 2021


5.Selim Demiren Hazırlık Sınıfları Proje Yarışması Sonuçları – Mayıs 2021


“Selim DEMİREN Hazırlık Sınıfları Proje Yarışması” – Mayıs 2021


Fen Lisesi INSPO Uluslararası Bilim Proje Olimpiyatı 2.liği – Mayıs 2021


Anadolu Lisesi TÜBİTAK İHA Yarışmasında Türkiye Finalinde – Nisan 2021


Fen Lisesi Uluslararası Bilim Proje Olimpiyatında Finalde – Nisan 2021


TÜBİTAK Başarısı – Mart 2021

TÜBİTAK İstanbul Avrupa Bölge sergisinde okulumuzu “Alt Ekstremite Ayak ve Diz Altı Bölgede Kas ve Kemik Yaralanmaları Olan Hastalar için Ağırlık Ölçen Medikal Bot“ adlı proje ile temsil eden Ezgi Gül UYAR bölge 1.si olarak Türkiye finallerinde yarışma hakkı kazanmıştır.
“İstanbul’un Gelişmekte Olan İlçelerinin Demografik Olarak İncelenmesi: Zeytinburnu Örneklemi” projesi ile Mehmet Mert KARALAR bölge 3.sü olmuştur.
Bu süreçte büyük emek sarf eden öğrencilerimize ve danışman öğretmenlerimiz Şenay YOLDAŞ ve Cengiz YILDIRIM’a teşekkür ederiz.


Bilimsel Makale Yarışmasında Başarı – Mart 2021


Anadolu ve Fen Lisesinin Üstün Başarısı – Mart 2021


Destination Imagination Takımlarımız Dünya Finalinde – Mart 2021


52.TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Hk. – Mart 2021


Anadolu ve Fen Lisesi URFODU Finalinde – Şubat 2021


Fen Lisesi Zeka Şampiyonası Türkiye Finalinde – Şubat 2021


51.Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Final Yarışması Teknolojik Tasarım Alanı Türkiye 3.lüğü – Temmuz 2020

TÜBİTAK her yıl lise öğrencilerine temel, sosyal ve uygulamalı bilim alanlarında çalışmalar yapmaya teşvik etmek, çalışmalarını yönlendirmek ve bilimsel gelişmelerine katkıda bulunmak amacıyla Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması düzenlenmektedir. Bu yıl 51.si düzenlenen yarışmaya 3.004 farklı okuldan 12.697 kız ve 10.831 erkek olmak üzere 23.528 öğrencinin hazırladığı 15.273 proje katılmıştır.

Okulumuz öğrencilerinden Umut AKBULUT ve Mert Ege ORAL Teknolojik Tasarım alanında hazırladıkları “Üst Ekstremite Ampute Hastalar İçin Ayağa Giyilebilir Mouse” projesi ile önce İstanbul – Avrupa bölge birincisi olarak tüm Türkiye’den seçilen 216 proje arasına girmiş, daha sonra Ankara’da gerçekleştirilen 51. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Final Yarışması’nda Teknolojik Tasarım alanında Türkiye 3.sü olarak okulumuza büyük bir gurur yaşatmıştır. Bu süreçte büyük emek sarf eden öğrencilerimize ve danışman öğretmenleri Murat ÇİL’e teşekkür ederiz.


TÜBİTAK 51.Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasında Birincilik – Mart 2020


KimfiBi Deney Yarışmasından Ödülle Döndük – Şubat 2020

ALKEV Özel Anadolu ve Fen Lisesi 10 ve 11. sınıf öğrencilerimizden oluşan üç deney takımımız, FMV Erenköy Işık Fen Lisesinin düzenlediği “KİMFİBİ 3” deney yarışmasına katıldılar. Öğrencilerimiz Fizik, Kimya ve Biyoloji konularındaki deney tasarlama, deney raporu yazma ve laboratuvar güvenliği konularındaki becerilerini kullanma fırsatı buldukları bir gün geçirdiler. 11. sınıf öğrencilerimiz Sarp Aydoslu, Kuzey Dokgözoğlu ve Gökçe Naz Ocak’tan oluşan takımımız Kimya alanında 3.lük ödülünü kazandılar. Bilime bir günlerini ayırarak pek çok kazanım elde eden ve okulumuzu başarı ile temsil eden tüm katılımcı öğrencilerimizi kutluyoruz.


Akrostiş Şiir Yarışması – Ekim 2019

Avrupa Dil Bayramı, her yıl 26 Eylül’de tüm Avrupa’da kutlanmaktadır. ALKEV Özel Anadolu ve Fen Lisesi İngilizce Bölümü, öğrencilerimizin farklı dilleri kullandıkları akrostiş şiir yarışması düzenleyerek dil öğrenmenin önemine dikkat çekmiştir.
Birincimiz: Ezgi Gül UYAR 9-Fen-A
İkincimiz: Jeren OLDMAN 9-Fen-A
Üçüncümüz: Işıl ÖNAL 10-Fen-B


100. Yılında 19 Mayıs Konulu Şiir Yarışması – Mayıs 2019

Öğrencimiz Pırılsu Keskiner “100. Yılında 19 Mayıs Konulu Şiir Yarışması”nda ilçe genelinde dereceye girerek 2. olmuştur. Öğrencimizi tebrik ediyoruz.


Türkiye Münazara Şampiyonasında Bilimsel Makale Yazma Yarışması Birinciliği ve Çeyrek Final Gururu – Nisan 2019

5.Türkiye Münazara Şampiyonasında “Bilimsel Makale Yazma Yarışması” Birincisi, 10. sınıf öğrencimiz Ezo Seren ASLAN oldu. Öğrencimizi, ALKEV ailesine yaşattığı bu gururdan dolayı tebrik ediyoruz.

5.Türkiye Münazara Şampiyonası 1. tur ve 2. tur maçlarında büyük bir başarı gösterip 64 takım arasından Türkiye’nin en iyi 16 münazara takımı arasına iki takımla girmeyi başararak bizlere büyük bir gurur yaşatan öğrencilerimiz; 20 Nisan 2019 Cumartesi günü Münazara Şampiyonası Finallerinde çeyrek finale yükselmeyi başardılar ve Türkiye’nin en iyi 8 takımında yer alarak bizleri bir kez daha gururlandırdılar. ALKEV Özel Anadolu ve Fen Lisesi Münazara Takımı öğrencilerimizi verdikleri emekler ve gösterdikleri başarıdan dolayı tebrik ediyoruz.


Mun Kulübü Öğrencilerimiz MedmunTR Konferansında Ödüle Doymadı – Nisan 2019

Mun kulübü öğrencilerimiz katıldıkları MedmunTR konferansından gurur verici başarılarla döndüler. “NATO,” “Silahsızlanma ve Uluslararası Güvenlik” ve “Birleşmiş Milletler Uyuşturucu ve Suçla Mücadele Ofisi” komitelerine katılıp küresel sorunlara çözümler bulmaya çalışan öğrencilerimiz gösterdikleri üstün başarılarla 450 öğrenci arasından sıyrılıp ödül alan 15 öğrenci arasına girdiler. Öğrencimiz Pırılsu Keskiner Almanya delegesi olarak katıldığı NATO komitesinde “Best Delegate” ödülünü alarak komitesindeki en başarılı delege seçildi. Şükran Yağmur Yıldırım gösterdiği aktif katılımı ve azmi sayesinde “The Most Promising Delegate” ödülünü alarak en çok gelecek vadeden delege seçildi ve gelecek yıllarda alacağı diğer ödüllerin sinyallerini verdi. Öğrencilerimiz Vuslat Ergezen ve Selin Özışık “Honorable Mention” alarak jüri özel ödülüne layık görüldüler. Tüm öğrencilerimizle gurur duyuyor, başarılarının devamını diliyoruz.


Robotik Takımından “Rookie All-Star” Ödülü – Mart 2019

Fen Lisemizin robotik takımı “The Thunder” ilk yılında en prestijli ödülünü aldı.
Lisemizin ikinci robot takımı olarak kurulan #7585 “The Thunder” 1-4 Mart 2019 tarihleri arasında Ülker Spor ve Etkinlik Salonunda gerçekleşen İstanbul Bölgesel FIRST Robotik Turnuvasında kendi kategorisinde en iyi ve prestijli ödül olan “Rookie All-Star”ı kazanarak 17-20 Nisan 2019 tarihler arasında Houston’da düzenlenecek Dünya Şampiyonasına katılmaya hak kazanmıştır.


5.Türkiye Münazara Şampiyonası – Aralık 2018

22-23 Aralık 2018 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirilen 5. Türkiye Münazara Şampiyonası’a ALKEV Özel Anadolu Lisesi ve ALKEV Özel Fen Lisesi öğrencilerimiz iki takımla katılarak turnuvaya katılan 56 takım arasında büyük başarı gösterdiler ve şampiyonanın 2. turuna çıkma hakkı kazandılar. Turnuvada “hukuk”, “ekonomi”, “siyaset” ve “sosyal ilişkiler” alanlarında oynadıkları beş maçtan dördünü kazanan Fen Lisesi takımı öğrencilerimizi ve beş maçtan üçünü kazanan Anadolu Lisesi takımı öğrencilerimizi emekleri ve başarıları için bir kez daha kutluyoruz. Mart ayında yapılacak olan 2. tur maçlarında başarılarının devamını diliyoruz.


Satranç Turnuvası – Aralık 2018

08-09 Aralık 2018 tarihinde Kabataş Erkek Lisesinde düzenlenen liseler arası Satranç Turnuvasına katılan Lise Satranç Takımımız okulumuzu başarılı bir şekilde temsil etmiştir. Bireyselde 1. Masa dereceleri eşit puanla tamamlanmıştır.
1., 2. ve 3. sporcular 5,5 puanla ilk 3’ü paylaşmışlardır. Sıralama averajla belirlenmiştir.
Takım kaptanı Serdar İhsan Sarıkavak 3.sırada yer alarak, takım arkadaşları Hasan Eren Solmaz, Zeynep Naz Kaya, Tuna Yavuz ve Emre Mesutoğlu ile birlikte okulumuza 3.lük madalyası getirmişlerdir.
Satranç Antrenörü öğretmenimiz Zeki Sarıkavak’ı ve öğrencilerimizi kutluyor başarılarının devamını dileriz.


“Engel oder Bengel?” Yarışması – Ekim 2018

Anadolu ve Fen Lisesi 10-A sınıfı öğrencimiz Gökçe Naz Ocak MTM Yayınevinin açmış olduğu “Engel oder Bengel?” isimli yarışmasına katılmış ve yazmış olduğu kısa hikaye ile yayınevinin çıkaracağı kitapta yer almaya hak kazanmıştır.
Öğrencimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.


UNESCO – SEMEP’18 “En Yararlı Proje Çalışması” Ödülü – Mayıs 2018

SEMEP (South-Eastern Mediterranean Sea Project / Güneydoğu Akdeniz Projesi) kelimelerinin baş harflerinden oluşturulmuştur. Birleşmiş Milletlere bağlı bir alt kuruluş olan UNESCO’nun 27. Genel Kurulu’nda onaylanan uluslararası SEMEP projesine 24 ülkeden pek çok okul üyedir. Bu projenin Türkiye’deki sahibi Milli Eğitim Bakanlığı olup, Çevre Bakanlığı tarafından da desteklenmektedir.

Projenin amacı;
Çevre eğitimi alanında sosyal, tarihi, bilimsel, teknolojik, etik ve kültürel boyutları da göz önüne alarak, bütünsel bir çevre eğitimi geliştirmek.
Doğu Akdeniz Bölgesi ülkeleri arasında işbirliği yapmak, iletişim ve kültürel değişim olanaklarını artırmayı, çevre bilincinin yerel, bölgesel ve küresel ölçekte geliştirilmesine katkı sağlamak.
Çevre eğitimi konusunda okullar, öğretmenler ve öğrenciler arası ilişkileri yoğunlaştırmayı, yaratıcı ve etkin öğretim tekniklerinin geliştirilmesine öncülük etmek.
Çevre eğitimi yolu ile öğrencilerin sorun tanımlama, sorun çözme, karar verme, ilişki ve iletişim kurma becerilerini geliştirmek.
Doğu Akdeniz Bölgesi’nde ortak bir çevre dili ve çevre anlayışının oluşumunu sağlamaktır.

Bu yıl MEV Okulları koordinasyonunda gerçekleştirilen “Sürdürülebilir Kalkınma İçin Yenilenebilir Enerji Kaynakları ve Küresel Enerji Verimliliğini Arttırma – TEMİZ ve GÜVENİLİR ENERJİ” temalı UNESCO-SEMEP’18 etkinliklerinde öğrencilerimizin hazırlamış oldukları “Güneşten Hidrojene Bitmeyen Enerji” projesi ile “En Yararlı Proje Çalışması” ödülüne layık görüldüler.
ALKEV Fen Lisesi SEMEP proje öğrencilerini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.


Lise Genç Erkekler Takımı Masa Tenisi Turnuvası – Mayıs 2018

Masa tenisi lise takımımız Genç Erkekler İlçe şampiyonu olmuştur. Takımımızı tebrik eder başarılarının devamını dileriz.


Satranç Turnuvası Töreni – Nisan 2018

7-8 Nisan Cumartesi-Pazar günleri yapılan Liseler ve Ortaokullar arası Satranç Turnuvasına ALKEV Okulları olarak Satranç Öğretmenimiz Zeki SARIKAVAK eşliğinde Fen Lisesi 1 Takım, Ortaokulumuz ise 2 takımla katılmıştır.
Serdar İhsan Sarıkavak ve Hasan Eren Korkmaz’dan oluşan Lise takımımız İstanbul Liseler arası 3.sü olma başarısı göstermişlerdir. Ayrıca Lise takım Kaptanı Serdar İhsan Sarıkavak Bireyselde 3.olmuştur.


AG Robotik’in Amerika Pistlerindeki 2. Yılında 2. Ödülü

ALKEV Özel Anadolu ve Fen Lisesi Robotik Takımımız #6459 AG Robotik, Amerika’da gerçekleştirilen Colorado FRC Regional 2018’de yarışmanın en prestijli ikinci ödülü olan Engineering Inspiration Award (İlham Verici Mühendislik Ödülü)’ı kazanarak dünyanın dört bir yanından Houston’daki Şampiyonaya katılma hakkı kazanan en iyi FIRST takımlarının olacağı yarışmaya, NASA’nın sponsorluğunda gitme hakkı kazanmıştır. Bu başarının üzerine NASA‘da astrofizikçi olarak çalışmalarını yürüten Dr. Umut Yıldız, takımımızı Amerika‘da kaldıkları otelde ziyaret ederek onlarla NASA deneyimlerini paylaştı.

AG Robotik Takımımız 2015 yılında kurulmuş ve kurulduğundan beri Amerika’da katıldığı iki yarışmada da en değerli ödülleri almayı başarmıştır. Daha önce de Türkiye‘de FRC yarışmasına ilk katıldığı yıl çeyrek final oynayan robot takımımız, 2017 yılında Amerika’da katıldığı New York Tech Valley bölgesindeki yarışmada Rookie’lerin alabileceği en prestijli ödül olan Rookie All Star (En iyi Çaylak) ödülünü alarak Houstan’da düzenlenen şampiyonaya katılma hakkını kazanmıştı. Takımımız ayrıca, katıldığı 2017 FRC Türkiye Off-Season’da Imagery Award ve Industrial Safety Award’a layık görülmüştü.

18-21 Nisan 2018 tarihleri arasında Houston‘da gerçekleşecek şampiyonada ülkemizi gururla temsil edecek #6459 AG Robotik Takımımızın öğrenci ve mentörlerine başarılar diliyoruz.


“AQUA MECHANICS” 14. Sezon FLL Turnuvası – Şubat 2018

ALKEV Özel Anadolu ve Fen Lisesi öğrencilerimizden oluşan “AQUA MECHANICS” takımımız Bilim Kahramanları Derneği tarafından organize edilen 14. Sezon FLL turnuvasının Bursa ayağına katıldı. Öğrencilerimiz aylar süren yoğun çalışmanın sonunda 24 Şubat 2018 günü performanslarını sergilemek üzere Bursa yolculuğuna çıktılar. Tüm jüriler karşısında projelerini, robot tasarımlarını, programlarını ve özdeğerler posterlerini başarıyla sunan öğrencilerimiz, robot oyunlarında da üstün başarı gösterdi. Robot performansında tüm okullar arasında aldıkları puanla 3. Sıraya yerleşen takımımız, en iyi programlama ödülünü de okulumuza getirmeyi başardı. Süreçte büyük katkısı olan değerli öğretmenlerimizi, disiplin ve organize çalışma örneği sergileyen öğrencilerimizi tebrik ediyoruz.


Satranç Turnuvası – Şubat 2018

10-11 Şubat 2018 tarihlerinde her yaş grubuna açık A ve B kategorileri olmak üzere 2 ayrı kategoride düzenlenen Satranç Turnuvasına Lise öğrencilerimizden Serdar İhsan Sarıkavak, Ömer Can Küçükaslan, Zeynep Naz Kaya, Doruk Sönmez, Kutlu Ata Demir, Kerim Necdet Bozkurt katılmışlar ve Fen Hazırlık sınıfından Serdar İhsan Sarıkavak 6 tam puanla Birinci olma başarısı göstermiştir. Öğrencimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.


“Yüz Yılın Şafağında Cumhuriyet” Konulu Kompozisyon Yarışması – Ekim 2017

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kapsamında Büyükçekmece İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Yüz Yılın Şafağında Cumhuriyet” konulu kompozisyon yarışmasında 12. sınıf öğrencilerimizden Melisa BAYKUT “Cumhuriyetsiz Bir Dünya; Nankör Ressamın Fakir Çizgileri” başlıklı kompozisyonuyla ilçede birincilik ödülünü alarak okulumuzu gururlandırmıştır. Öğrencimizin kompozisyonuna linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.
Melisa BAYKUT’un Kompoziyonu


“Atatürk Ve Cumhuriyet” Konulu Kompozisyon Yarışması – Ekim 2017

ALKEV Özel Anadolu ve Fen Lisesi öğrencilerimiz, Cumhuriyet’imizin 94. yıl dönümü kutlamalarına yönelik Türk Dili ve Edebiyatı Zümresinin düzenlediği “Atatürk ve Cumhuriyet” konulu kompozisyon yarışmasına katıldılar, dereceler elde ettiler.

“Atatürk ve Cumhuriyet” Konulu Kompozisyon yarışmasında,
Üçüncü olan öğrencimiz ALKEV Özel Anadolu Lisesi 9-B sınıfı öğrencilerinden Mina AYRAN
İkinci
olan öğrencimiz ALKEV Özel Fen Lisesi 10-FEN A sınıfı öğrencilerinden Mehtap Naz Akben
Birinci
olan öğrencimiz ALKEV Özel Fen Lisesi 9- FEN A sınıfı öğrencilerinden İlayda TETİK  

Yarışmaya katılan, duygu ve düşüncelerini paylaşan tüm öğrencilerimizi tebrik ediyoruz.


İstanbul Uluslararası Satranç Turnuvası – Eylül 2017

13-17 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilen 2017 İstanbul Uluslararası Satranç Turnuvasına Satranç Öğretmenimiz Zeki Sarıkavak’ın antrenörlüğünde katılan okulumuz öğrencilerinden Fen Lisesi Hazırlık sınıfından Serdar İhsan Sarıkavak 14 Yaş altında 5. ile aynı puanı paylaşarak 6. oldu.
6.sınıftan Talha Yiğit Doğan B kategorisi 10 yaşta Bayrampaşa ilçesinde ikamet edenler arasında 3. oldu.
Diğer Sporcularımızdan; Taylan Özcan, Tuna Arslan ve Ahmet Göker Uluslararası Satranç Turnuvasına katılarak okulumuzu başarı ile temsil ettiler. Ayrıca Öğrencilerimiz bir ilki yaşayarak GM (Büyük Usta) ile simültane gösterisinde maç yaptılar.
Öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.


ALKEV Hazırlık Sınıfları Arası Proje Yarışması – Haziran 2017

ALKEV Hazırlık Sınıfları Arası Proje Yarışmasında Dereceye Giren Projeler Ödüllerini Aldı

Bu yıl ALKEV Özel Anadolu Lisesi Hazırlık sınıflarında, Proje Hazırlama dersi kapsamında öğrencilere bir yıl boyunca proje formasyonu verildi. Bu çalışmaların sonucu olarak 27 proje hazırlandı ve aralarından seçilen 13 proje, 2 Haziran 2017 Cuma günü “ALKEV Hazırlık Sınıfları Arası Proje Yarışması”nda okulumuzun bahçesinde hazırlanan sergi alanında sergilenmeye hak kazandı.

Öğrencilerin yıl boyu öğrendiklerini sergileme imkânı buldukları yarışmada jüri üyelerinden en çok puanı alarak birinci olan proje Empati Müzesi ile Gökçe Naz OCAK ve Melissa KOÇ oldu. Yarışmada ikinci olan proje Türk Geleneksel Mutfağından Fastfood Kültürüne ile Zeynep Naz SÜVARİ ve İlayda TETİK, üçüncü olan proje Eğitim Sisteminin Çocuk Psikolojisi Üzerindeki Etkisi ile Kutlu DEMİR ve Egehan KOCATÜRK oldu.

Öğrencilerimize hazırladıkları ve hazırlayacakları projelerle önümüzdeki yıllarda katılacakları ulusal ve uluslararası yarışmalarda çok başarılı olmaları dileklerimizle tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.


Liseler Arası Bilgi Yarışması İkinciliği – Mayıs 2017

Büyükçekmece ilçesi Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen tüm özel ve resmi okulların katıldığı Liseler Arası Genel Kültür ve Bilgi Yarışmasında okulumuz öğrencileri ikinci oldular.
Kendilerini tebrik ediyor, emeği geçen tüm öğretmenlerimize teşekkürlerimizi sunuyoruz.


UNESCO–SEMEP’17 “En İyi Afiş ve Sosyal Medya” Ödülü – Mayıs 2017

SEMEP (South-Eastern Mediterranean Sea Project / Güneydoğu Akdeniz Projesi) kelimelerinin baş harflerinden oluşturulmuştur. Birleşmiş Milletlere bağlı bir alt kuruluş olan UNESCO’nun 27. Genel Kurulu’nda onaylanan uluslararası SEMEP projesine 24 ülkeden pek çok okul üyedir. Bu projenin Türkiye’deki sahibi Milli Eğitim Bakanlığı olup, Çevre Bakanlığı tarafından da desteklenmektedir.

Projenin amacı;
Çevre eğitimi alanında sosyal, tarihi, bilimsel, teknolojik, etik ve kültürel boyutları da göz önüne alarak, bütünsel bir çevre eğitimi geliştirmek.
Doğu Akdeniz Bölgesi ülkeleri arasında işbirliği yapmak, iletişim ve kültürel değişim olanaklarını artırmayı, çevre bilincinin yerel, bölgesel ve küresel ölçekte geliştirilmesine katkı sağlamak.
Çevre eğitimi konusunda okullar, öğretmenler ve öğrenciler arası ilişkileri yoğunlaştırmayı, yaratıcı ve etkin öğretim tekniklerinin geliştirilmesine öncülük etmek.
Çevre eğitimi yolu ile öğrencilerin sorun tanımlama, sorun çözme, karar verme, ilişki ve iletişim kurma becerilerini geliştirmek.
Doğu Akdeniz Bölgesi’nde ortak bir çevre dili ve çevre anlayışının oluşumunu sağlamaktır.

Bu yıl MEV Okulları koordinasyonunda gerçekleştirilen Su Kaynaklarının ve Biyoçeşitliliğin Korunması (promote science fort he protection of the water resources and biodiversity) temalı UNESCO-SEMEP’17 etkinliklerinde öğrencilerimizin Türkçe ve Almanca olarak hazırlamış olduğu “Sen Susarsan Hayat Susar” ve “Sparen Sie Wasser Leben Sie Weiter” afişleri ile “En İyi Afiş” ve “3.SEMEP Sosyal Medya Paylaşım” ödüllerine layık görüldüler.

ALKEV Anadolu Lisesi SEMEP proje öğrencilerini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.


ALKEV Anadolu Lisesi #6459 AG Robotik Robot Takımımızdan Büyük Başarı, FRC Robot Dünya Şampiyonasındayız! – Mart 2017

1992 yılından beri ABD’de ve 2 yıldır da Fikret Yüksel Vakfı-FIRST (For Inspiration and Recognition of Science and Technology) tarafından Türkiye’de düzenlenen FRC Robot yarışmasına her yıl 70 binden fazla lise öğrencisi katılmaktadır. Bu yarışma dünyanın en prestijli 14-18 yaş arası robotik yarışması olup bu nedenle ABD‘de üniversite okumak isteyen öğrencilere 20M$’ın üzerinde burs imkanı sağlamaktadır.

ALKEV Özel Anadolu Lisesi robot takımı olan #6459 AG Robotik takımımız 2015 yılında kurulmuş ve kurulduğundan beri iki kez Türkiye‘de; bu yıl da Amerika’da olmak üzere toplam üç kez FRC Robot yarışmasına katılmıştır.

Türkiye‘de FRC yarışmasına ilk katıldığı yıl çeyrek final oynayan robot takımımız 2017 yılında Amerika’da ilk olarak katıldığı New York Tech Valley bölgesindeki yarışmada, yarışmanın en eski ekiplerinden olan #20 The Rocketeers ve #195 CyberKnights ile ittifak olmuş ve yarı finale kadar yükselmiştir. Yarı finalin “tie break” maçının son 1 saniyesindeki skorla yarı finalde elenmiştir.

Takımımız yarışmanın en prestijli ikinci ödülü olan Rookie All Star (En iyi Çaylak) ödülünü alarak istiklal marşımızı Amerika‘da dinlettirmiştir. Bu ödül, Amerika’da ilk olarak yarışan takımların alabileceği en iyi dereceyi temsil etmektedir. Ödül ve kazanılan derece sayesinde AG Robotik #6459 takımımız, ülkemizi ve okulumuzu Amerika’da yapılacak ve yalnızca şampiyonların katıldığı St. Louis bölgesindeki şampiyonada temsil etmeye hak kazanmıştır.


DI 2017 Etkinliğinde “Crazy Brains” ve “Strong Unions” Takımlarımızdan Büyük Başarı! – Mart 2017

DI 2017 Etkinliği’nde Ortaokulumuzdan “Crazy Brains” ve Lisemizden “Strong Unions” En İyi İki Takım Arasına Girerek Amerika’da Ülkemizi Temsil Etmeye Hak Kazandılar.

10-11-12 Mart 2017 tarihleri arasında Kuşadası’nda “Destination Imagination” etkinliği 300 okul ve 3000 katılımcı ile büyük bir coşku içinde gerçekleşti. ALKEV Özel Ortaokulundan “Crazy Brains” ve ALKEV Özel Anadolu Lisesinden “Strong Unions” adlı takımlarımız “Teknik Kategorisi”nde hazırladıkları projelerini sundular. Takımlarımızın “Destination Imagination” etkinliğindeki “Teknik Kategorisi” görevi her iki takım için de hareket eden, ışık, ses vb. teknik efektlere sahip birer sahne tasarlamaktı. Ortaokul takımımız 11 üyesi, lise takımımız 10 üyesi ile yoğun, yorucu ve keyifli iki gün geçirdi.

Her iki takımımız da “Teknik Kategorisi”nde tüm görevlerde büyük başarı göstererek, DI ruhunu içselleştirip gerçekleştirdikleri performansları ile Amerika’ya gitmeye hak kazanan en iyi iki takım arasına girdi.

“Strong Unions” ve “Crazy Brains” takımlarımız 24-27 Mayıs 2017 tarihleri arasında ABD’nin Knoxville, Tennessee eyaletinde gerçekleşecek olan “Globel Finals”da ülkemizi temsil edecekler.

Takımlarımızı tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.


Lise Dans Kulübü Başarısı Ocak 2017

ALKEV Özel Anadolu Lisesi Dans Kulübü öğrencileri Serbest Stil Hip Hop Federasyon Kupası yarışmasına katılarak kendi dallarında 3.’lük kazandılar. Türkiye genelinden dansa meraklı birçok genci bir araya getiren bu yarışma, farklı yaş gruplarının solo ve grup halindeki performanslarına sahne oldu. Usta dansçıların oluşturduğu jüri tarafından değerlendirilen performanslar kendi kategorilerinde puanlandırılarak başarılı olanları madalya ile ödüllendirildi.
Öğrencilerimizi ve emeği geçen dans eğitmenlerimizi tebrik ederiz.


“Matematiksel Modellemeni Yarat” Proje Yarışması  2017

9.sınıf öğrencilerimizden Yağmur ÇELİK ve Esin AKARTÜRK’ün, öğretmenimiz Seçil SEVİNÇ

danışmanlığında hazırladıkları TEL UZUNLUĞU VE NOTA İLİŞKİSİ adlı matematiksel modelleme projemiz Türkiye genelinde ilk defa düzenlenen “MATEMATİKSEL MODELLEMENİ YARAT” proje yarışmasında finale kalmaya hak kazanmıştır.

Öğretmen ve öğrencilerimiz İTÜ GELİŞTİRME VAKFI ÖZEL İZMİR OKULLARI  tarafından düzenlenen proje yarışmasının finali için 14.01.2017 tarihinde İzmir’e gittiler ve başarılı bir şekilde projelerini sunarak katılım sertifikaları ve madalyalarıyla geri döndüler.


Masa Tenisi Turnuvası 2016

05-16 Aralık 2016 tarihleri arasında Beden Eğitimi Bölümü olarak Ortaokul ve Lise öğrencilerimiz arasında sınıflar arası Masa Tenisi Turnuvası düzenledik. Sonuçlar aşağıdaki gibidir;

LİSE HAZIRLIK SINIFLARI

1.YALIM KALAYCI
2.ALİ KAYRA ZEREN
3.EMİR ZEYREK

9. ve 10.SINIFLAR

1.BULUT ALPER
2.OĞUZ SERİN
3.ÖMERCAN KÜÇÜKASLAN

Katılan tüm öğrencilerimize teşekkür eder başarılarının devamını dileriz.


UNESCO – SEMEP (Güney Doğu Akdeniz Projesi) “En İyi Bilimsel Araştırma” Ödülü 2016

2016 yılında MEV Okulları koordinasyonunda gerçekleştirilen Su Kaynaklarının ve Biyoçeşitliliğin Korunması (promote science fort he protection of the water resources and biodiversity) temalı UNESCO-SEMEP etkinliklerinde öğrencilerimiz “Marmara Denizine etki eden faaliyetler çalışması” ile “En İyi Bilimsel Araştırma” ödülüne layık görüldüler. ALKEV Anadolu Lisesi SEMEP proje öğrencilerini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

UNESCO – SEMEP (Güney Doğu Akdeniz Projesi) En iyi Araştırma Ödülü 2016


INSPO Proje Yarışması 2016

2016 yılında 8.’si düzenlenen INSPO (International Science Project Olympiad) Uluslararası Bilim Proje Olimpiyatı’nın MÜHENDİSLİK alanında okulumuz öğrencilerinden BEYZA BAYKAN ve İLKE TEMİZ hazırladıkları proje ile mansiyon ödülü almaya hak kazandılar. Çevre, Enerji ve Mühendislik alanlarından hazırlanmış ve finallere kalmış olan Ulusal ve Uluslararası 64 proje arasından seçilen projemizin başarısı tüm öğretmen ve öğrencilerimizi mutlu etmiş ve gururlandırmıştır. Ayrıca proje öğrencilerimiz yerli ve yabancı olmak üzere birçok yeni arkadaşlar edinmiş, farklı kültürlerden paylaşımda bulunma fırsatı yakalamıştır. Başarılarından dolayı öğrencilerimizi tebrik ederiz.

Inspo Proje Yarışması 2016


Kayakta Büyük Başarı

ALKEV Özel Anadolu Lisesi Hazırlık Sınıfı öğrencimiz Ali Zincirkıran, Bursa İl Birinciliği yarışmalarında Çocuk 2 kategorisinde Küçük Slalom ve Büyük Slalom yarışlarında 1. olarak 2 altın madalya almıştır. Başarılarının devamını diler, kendisini tebrik ederiz.


29 Ekim “Cumhuriyet” konulu Kompozisyon Yarışması

29 Ekim’de okulumuzda yapılan “Cumhuriyet” konulu kompozisyon yarışmasında öğrencilerimiz 7-8 ve Lise Hazırlık sınıfları kategorisinde ilk 3 derecede öğrencilerimizden Uras Gülhan ve Ali Zincirkıran yer almıştır.


Rock’n Purple Liselerarası Müzik Yarışması

ALKEV Özel Anadolu Lisesi kurulduğu ilk yılda “ALKEV Band” grubu olarak Türkiye’nin önemli yarışmalarından biri olan Rock’n Purple Liselerarası Müzik Yarışması’na katılmışlardır. Öğrencilerimizi bu başarılarından dolayı tebrik ederiz.