MENÜ

ALKEV Özel Anadolu Lisesi 2019 Mezunlarını Uğurladı – Mayıs 2019

Gençler olmasaydı
Gençlerimiz, taze ümitlerimiz
Hayattan beklentimiz
Ne bir ses, ne bir tat
Olmazdı keyiflerimizde…

ALKEV Özel Anadolu Lisesi, 30 Mayıs 2019 tarihinde ikinci mezunlarını vermenin gururunu ve mutluluğunu yaşadı.

2014-2015 eğitim öğretim döneminde ALKEV Özel Anadolu Lisesine  “Merhaba!” diyerek başlayan 18 öğrencimiz akıl ve bilimin ışığında, sanat ve kültürle el ele, ulusal değerlerden evrensele uzanan ve tüm dünyayı kucaklayan, girişimci, çalışkan, disiplinli, duyarlı ve ilkeli insanlar olarak lise hayatlarına veda ettiler.

Alman Liseliler Kültür ve Eğitim Vakfı kurucularımız, üyelerimiz, yöneticilerimiz, öğretmenlerimiz ve öğrencilerimizin ailelerinin katıldığı törende coşku, gurur, sevgi ve hüzün bir aradaydı. Törende, Okul Müdürümüz Sayın Elif Durukan’ın konuşmasının ardından öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin hazırladıkları sürpriz videolar yayınlandı. Dereceye giren öğrencilerin plâketlerinin verilmesinin ardından tüm öğrencilerimize “Mezuniyet Belgeleri” ve “ALKEVLİ” olma gururunu ömür boyu taşıyacakları “ALKEV Broş”ları verildi. Törenin sonunda büyük bir heyecan ve coşku ile mezuniyetlerini keplerini havaya atarak kutlayan ALKEV’ liler mezuniyet pastalarını da hep birlikte kestiler.

Mezunlarımızın Atatürk ilkelerine bağlı, çağdaş anlayışın ışığında üniversite hayatlarında da başarılı bireyler olacağından kuşkumuz yok. Tüm mezunlarımızı yürekten kutluyor ve bundan sonraki hayatlarında başarılarının devamını diliyoruz.