MENÜ

ALKEV Özel Anadolu ve Fen Lisesi Açılış Töreni – Eylül 2021

İşte buradayız
Rengârenk düşlerimiz yüzlerimizde parlıyor
Bugün, yarınlarımızın ilk günü!
Gencecik hayaller var aklımızda
Tüm yaşadıklarımızı taşıyacağız
Yeni umutlara, yeni yollara.
Yeni kapılar açacağız kendimize
Umudumuzla, azmimizle…

ALKEV ailesi olarak tüm bu inanç ve umutla yeni eğitim öğretim yılına “Merhaba!” dediğimiz bugün, okulumuzun bu ilk günü, aradan geçen uzun bir uzaktan eğitim sürecinin sonunda yeniden yüz yüze ve bir arada olmanın mutluluğu ve heyecanı içindeydik.

ALKEV Özel Anadolu ve Fen Lisesi olarak 2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı açılış törenimizi 6 Eylül 2021 Pazartesi günü okulumuzun önbahçesinde gerçekleştirdik. Okul Müdürümüz Sayın Elif DURUKAN’ın açılış konuşmasıyla başlayan törenimiz, 2020-2021 mezunlarımızdan Gökçenaz OCAK’ın duygu ve düşüncelerini paylaştığı, öğrencileri motive ettiği konuşması ile devam etti.

Törenimizin devamında ise Ata’mızın çizdiği bilim yolundan ilerleyerek bizleri gururlandıran nice güzel başarılar elde eden öğrencilerimize, TÜBİTAK 52. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması’nda “Teknolojik Tasarım” alanında Avrupa Bölge Birinciliği ve Türkiye İkinciliği ödülünü alan 11 FEN A sınıfı öğrencilerimizden Ezgi Gül UYAR’a ve proje danışmanlığı yapan Fen Bilimleri Bölüm Başkanı ve Kimya Öğretmenimiz Sayın Şenay YOLDAŞ’a; TÜBİTAK 52. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması’nda, “Sosyoloji” alanında Avrupa Bölge Üçüncülüğü ödülünü alan 12 IB sınıfı öğrencilerimizden Mehmet Mert KARALAR’a ve proje çalışmasında danışmanı Coğrafya Zümre Başkanımız Sayın Cengiz YILDIRIM’a; TÜBİTAK 52. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması’nda “Biyoloji” alanında Bölge Sergisi’ne katılmaya hak kazanan 10 Fen A sınıfı öğrencilerimizdenLara DEMİR’e ve öğrencimize proje çalışmasında danışmanlık yapan Biyoloji Öğretmenimiz Sayın Murat ÇİL’e Okul Müdürümüz Sayın Elif DURUKAN sertifikalarını takdim etti.

Sonrasında ise Müdür Yardımcılarımız Sayın Didem TUNCA, Seda ÇAKIR, Alper YOLDAŞ ve Vildan KOCAOĞLU ilgili düzeylerde sesli bir yoklama yaparken, Okul Müdürümüz Sayın Elif DURUKAN ise Ata’mızın izinde, açtığı yolda, ışığında gelecek nesilleri yetiştirmek için canla başla çalışan, hiçbir zaman umutsuzluğa düşmeyen, her türlü zorlukta mücadeleden vazgeçmeyen, mesleğini aşkla yapan, gençleri yani geleceği ilmek ilmek ince ince işleyen ALKEV öğretmenlerinin sesli bir yoklamasını aldı.

ALKEV ailesine yeni katılan sevgili öğrencilerimize tekrar “Hoş Geldiniz!” derken tüm öğrenci ve öğretmenlerimize de sağlıklı, başarılı bir yıl dileyerek umut dolu yüreklerimizle öğrenme motivasyonumuzdan hiçbir şey kaybetmeden başarılarımızın artacağı bir yıl temennisi ile törenimizi kapattık.

Açılış Törenimizden kareler:

”Ata’sının izinde ALKEV Gençliği… Okul Yoklaması”