MENÜ

Çocuklar için Yaratıcı Teknoloji Atölyesi 30 Ocak 2016

Çocuklar Için Yaratici Teknoloji Atölyesi

ÇOCUKLAR IÇIN YARATICI TEKNOLOJI ATÖLYESI

Ara tatil ile birlikte daha önce edindiğimiz kazanımları geliştirebilir ya da yeni kazanımlar elde edebiliriz. Kısa bir süre önce Bomonti’de yeni yerine geçen Atölye İstanbul’da çocuklarımıza Teknoloj ile Üretmenin keyfini tatmaları için okulumuz Teknoloji Koordinatörü Hakan Ataş ile bir Yaratıcı Teknoloji Atölyesi düzenlemektedir.

NELER YAPILACAK?

Etkinliğin ilk aşamasında kodlamaya giriş anlatıldıktan sonra orta seviye bir platform oyunu yapılacaktır. Kodlama tecrübesi gerektirmeyen bu etkinlikte; “bir oyunun tasarımı nasıl yapılır?”, “nelere dikkat edilmeli?” ve “nasıl geliştirilebilir?” sorularına cevap aranılacaktır.

Etkinliğin ikinci aşamasında Arduino kullanarak katılımcılar tarafınan tasarlanan oyunun nasıl interaktif hale getirileceği üzerine çalışılacaktır. Nasıl bir oyun konsolu tasarlanılabilir? Ya da zıplanılarak bir oyun nasıl oynanılabilir? Ultrasonik sensör kullanarak neler yapılabilir?

Son olarak öğrenilenleri kullanarak oluşturulacak gruplarda katılımcılar kendi projelerini oluşturacaklardır.

Gelirken Bilgisayarlarınızı yanınızda getirmeyi unutmayın! (Yüklemeniz gereken herhangi bir uygulama yok eğitim öncesi uygulamalar Atölye İstanbul’da yüklenecektir.)

Etkinlik için gerekli tüm bilgilere;

https://tr-tr.facebook.com/events/539543039549100/ ya da

https://www.biletino.com/event/eventdetail/2145 adresinden ulaşabilirsiniz.